Nový společný podnik Gebrüder Weiss Express China

Praha, 4.12.2020 – Gebrüder Weiss a čínská logistická společnost Global Freight System (GFS) založily společný podnik s názvem Gebrüder Weiss Express China, který se specializuje na přepravu balíků mezi Čínou a Evropou. Držitelem 65 procent akcií společnosti se sídlem v Šanghaji je Gebrüder Weiss. „Naše účast v joint venture, které se specializuje na balíkovou službu, znamená pro naše existující i potenciální partnery zásadní posílení dostupných B2C služeb na cestě z Číny do Evropy,“ uvádí Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Gebrüder Weiss Express China chce být rychlým a spolehlivým partnerem evropských a asijských e-commerce společností. „Rostoucí trend v e-commerce přináší postupný nárůst objemu balíkových zásilek mezi Asií a Evropou. V tomto okamžiku zpracováváme poznatky a zkušenosti od našich expertů v Evropě a Asii s cílem oslovit jak asijské, tak evropské hráče v segmentu elektronického obchodu,“ říká Lothar Thoma, člen správní rady společnosti Gebrüder Weiss.

„Vytvoření společného podniku Gebrüder Weiss China Express je dalším ze způsobů, kterými posilujeme své aktivity na novodobé Hedvábné stezce. Naše společnost provozuje pobočky a kanceláře celkem na 19 hlavních dopravních uzlech v regionu Velké Číny, dále má vlastní kanceláře také v Kazachstánu, Uzbekistánu, Rusku, Gruzii a Arménii. Služby Gebrüder Weiss na Hedvábné stezce a podél ní zahrnují leteckou a námořní dopravu, železniční a multimodální přepravu, stejně jako speciální logistická řešení včetně skladové logistiky, místní distribuce – a nyní nově také přepravy balíků,“ doplňuje Jan Kodada.

O společnosti

Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7 100 zaměstnanců ve 150 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice zaměstnává společnost Gebrüder Weiss na 367 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.  

Více informací o společnosti a jejích službách najdete také na https://www.gw-world.com/cz/news/press-releases/