Ředitelem Compliance a AML ve Sberbank se stal Martin Vlček

Praha 4. 12. 2020 – Na pozici ředitele oddělení Compliance a AML ve Sberbank nastoupil pan Martin Vlček, který se tak stal Head of Compliance & AML. Martin je zkušený manažer a odborník s bohatými zkušenostmi v dané oblasti.

Martin do Sberbank přišel z Deutsche Bank AG Filliale Prag, organizační složka, kde zastával poslední tři roky pozici Head of Compliance & Country AFC Officer, a rovněž byl zástupcem vedoucího právního oddělení. Martin má v oblasti compliance a práva široké zkušenosti – předtím pracoval řadu let jako vedoucí právního oddělení v Royal Bank of Scotland plc. (dříve ABN AMRO Bank N.V.) se zodpovědností na Českou republiku a Slovensko, jako právník v Citibank nebo vedoucí útvaru zajištění v Živnostenské bance. 

„Děkuji za příležitost zastávat tuto důležitou pozici ve Sberbank. Mým cílem je zajistit plnění a soulad se všemi regulatorními požadavky, které jsou v oblasti bankovnictví velmi široké a měnící se. Díky zrychlující se digitalizaci a online službám je tato oblast i výzvou na poli inovací,“ říká Martin Vlček, Head of Compliance & AML.

Sberbank CZ, a.s. 

Sberbank CZ se svými finančními produkty a službami zaměřuje na retailové klienty, malé a střední firmy a velké společnosti. Její základní hodnotou je co nejvyšší spokojenost klientů. Zakládá si na férovém přístupu a vstřícných službách. V rámci firemního bankovnictví má Sberbank CZ vedle nabídky běžných bankovních produktů silnou pozici v oblasti devizových operací, strukturovaného a exportního financování. Na českém trhu působí Sberbank CZ od roku 1993, od 1. ledna 1997 jako samostatná akciová společnost. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG se sídlem ve Vídni.