OBRAZEM: Emoce roku 2020. Canon zachycuje příběhy turbulentní doby

Odolnost, samota, naděje i vděčnost – to vše je patrné ze snímků fotografů z programu Ambasador společnosti Canon. Jejich fotografie vyprávějí emotivní příběh letošního roku plného změn.

Praha – Rok 2020 byl obdobím mnoha neznámých a nejistot. Fotografie umožňují dokonale zachytit emoce související s touto bezprecedentní dobou, Společnost Canon pověřila vybrané fotografy ze svého programu Ambasador, aby vytvořili jeden snímek související s jedinečnou dobou.

Rok 2020 přinesl nevídanou dávku emocí, ambasadoři Canon je pomohli zobrazit pomocí unikátních fotografií. Objektivy 19 předních světových fotografů, včetně oceňovaného fotografa divoké přírody Clementa Kiragu, pařížského portrétního fotografa Guia Besana a dvojnásobného držitele Pulitzerovy ceny Mohammeda Muheisena zachytily neuvěřitelné množství emocí. Od odolnosti tváří v tvář nepřízni osudu, kterou projevují nevěsta a ženich na jejich svatbě ve dvou (nafotil Sanjay Jogia), po pocit hloubavé samoty, když seděl před historickým místem Mada’in Saleh (nafotil Tasneem Alsultan) a lásky, kterou projevuje pečovatel, aby snížil šance na přenos viru do pečovatelského domu (nafotil Eddie Keogh) -autoři tak jasně ukazují na lidskost a zároveň naději na lepší budoucnost. Zajímavostí je, že jednou z autorek snímků je i česká fotografka žijící v Londýně Eliška Sky.

Program Ambasador společnosti Canon EMEA spojuje některé z nejlepších světových fotografů a kameramanů z Evropy, Blízkého východu a Afriky, aby vizuálně vyprávěli a sdíleli příběhy, které ve světě rezonují. V listopadu 2020 se do programu zapojilo více než 50 nových ambasadorů. Je to největší expanze ve 12leté historii iniciativy. Celkový počet ambasadorů Canon se tak zvýšil na více než 100.

V komentáři k obrázkům Susie Donaldson, evropská marketingová ředitelka ITCG pro Canon EMEA, uvedla: „Když slova selžou, neexistuje lepší způsob, jak vyjádřit své emoce než prostřednictvím síly obrazu. Skvělí ambasadoři Canon dokonale zachytili vzestupy a pády, které jsme společně zaznamenali během roku 2020, prostřednictvím tohoto výběru výkonných obrázků,” uvedla ředitelka marketingu a komunikace Canon pro střední Evropu Eva Kučmášová.

Všechny snímky ambasadorů Canon si můžete prohlédnout ZDE.

Profily ambasadorů Canon najdete na: www.canon-europe.com/pro/ambassadors

-KONEC-

O společnosti Canon Europe

Canon Europe je strategickou centrálou pro region EMEA společnosti Canon Inc., předního světového dodavatele technologií a služeb pro digitální zpracování obrazu. Canon Europe působí přibližně ve 120 zemích, zaměstnává okolo 13 500 lidí a přispívá zhruba čtvrtinou ke globálním ročním výnosům společnosti Canon.  Společnost Canon byla založena v roce 1937 a po celou dobu své osmdesátileté existence přináší zákazníkům špičkovou obrazovou techniku. Neustále investuje do správných oblastí a využívá příležitosti k růstu, od fotoaparátů po komerční tiskárny a od podnikového poradenství po lékařskou techniku. Firemní filozofie společnosti Canon je Kyosei, což znamená „žít a pracovat společně pro obecné blaho“. V regionu EMEA společnost Canon Europe usiluje o trvale udržitelný obchodní růst a zaměřuje se na snižování svého dopadu na životní prostředí a pomáhá jej snižovat i svým zákazníkům pomocí svých produktů, řešení a služeb. Je průkopníkem neustále měnícím svět obrazové techniky pro vyšší dobro. Svými technologiemi a inovativním duchem Canon posouvá hranice možného, abychom mohli vidět svět z nových pohledů. Pomáháme vnášet do života kreativitu, snímek za snímkem. Protože můžeme-li náš svět vidět, dokážeme jej měnit k lepšímu.Další informace o společnosti Canon Europe naleznete na stránkách www.canon-europe.com