Kaufland se opět dostal mezi 100 nejlepších firem v České republice, odborníci ho zařadili na 33. místo

/Praha, 9. prosince/ Společnost Kaufland obsadila v anketě Českých 100 nejlepších 33. místo. Do žebříčku se přední tuzemský obchodní řetězec dostal podruhé za sebou a znovu jako jediný z retailových konkurentů. Kaufland uspěl také v oborové kategorii Životní prostředí, zemědělství a potravinářství. „Moc nás těší, že i letos je Kaufland mezi 100 nejlepšími společnostmi v České republice,“ uvedla Renata Maierl, tisková mluvčí Kauflandu.

Odborníci, kteří o pořadí ve 25. ročníku soutěže organizované společností Comenius hlasovali, kromě jiného ocenili, že Kaufland výrazně spolupracuje s lokálními výrobci a je si zároveň dobře vědom své společenské a environmentální odpovědnosti. V oblasti CSR pomáhá neziskovým organizacím, pravidelně se účastní národních potravinových sbírek a zavádí například opatření vedoucí ke snižování vzniku plastového odpadu.

Anketa Českých 100 nejlepších oceňuje české firmy v co nejširším záběru ekonomických aktivit. Jediným měřítkem konečného umístění je četnost nominací od vybraných expertů (celkem je rozesláno 25 000 dotazníků). Na prvních třech pozicích se v roce 2020 umístily Škoda Auto, Skupina ČEZ a Kooperativa pojišťovna.

O společnosti Kaufland:

Kaufland Česká republika v.o.s. je součástí německé obchodní skupiny Schwarz. Na český trh vstoupil v roce 1998 a v současné době zde provozuje 135 prodejen, dvě logistická centra a vlastní masozávod. V České republice zaměstnává více než 23 500 lidí. Kaufland působí kromě Česka v dalších sedmi zemích světa: v Německu, na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku, Rumunsku, Bulharsku a Moldávii. Celkem provozuje více než 1 300 prodejen, masozávody a logistická či distribuční centra. Zaměstnává více než 150 tisíc lidí.