Společnost Sony představuje rozšíření ekosystému 360 Reality Audio

— Zákazníci a tvůrci přinášejí sadu nových služeb a zařízení —

8. ledna 2021 — Společnost Sony dnes představila rozšíření svých služeb 360 Reality Audio a portfolia produktů, včetně rozšíření o nové možnosti pro streamování videí a nástroje pro tvorbu obsahu. Prostřednictvím tohoto úsilí bude společnost Sony i nadále rozšiřovat ekosystém 360 Reality Audio.

Prostorový zvuk 360 Reality Audio od Sony, který byl představen v roce 2019, umožňuje umělcům a tvůrcům produkovat hudbu s mapováním zdrojů zvuku, jako jsou zpěv, sbor a nástroje, s informacemi o jejich pozici a umístěním v prostoru. Tento revoluční hudební zážitek, který zprostředkovávají technologie prostorového zvuku společnosti Sony, vám dá pocit, jako byste byli v hudebním studiu nebo na živém koncertě – to vše bez opuštění pohodlí domova. 

Posluchači mají v současné době přístup k přibližně 4 000 skladbám ve 360 Reality Audio od umělců jako Alicia Keys, Lil Nas X, Megan Thee Stallion, Noah Cyrus, Zara Larsson a dalších. Společnost Sony dnes rozšiřuje tento inovativní hudební formát o nové funkce; níže najdete vzrušující novinky pro posluchače i autory:

Rozšíření zvukového ekosystému 360 Reality Audio

Vůbec první služba pro streamování videa s 360 Reality Audio 

Společnost Sony dnes představuje videa živých vystoupení s prostorovým zvukem 360 Reality Audio. Abychom předvedli tyto nové možnosti videa, uvede Zara Larsson, umělecká ambasadorka Sony Music Entertainment, 11. ledna v 21:00 CET exkluzivní živé vystoupení ve 360 Reality Audio. Diváci mohou její koncert streamovat na smartphonu pomocí aplikace Artist Connection. Kombinace vybraných modelů sluchátek Sony s aplikací Sony Headphones Connect umožní uživatelům ještě více zdokonalit zážitky z poslechu díky analýze tvaru jejich ucha. Vychutnáte si tak svůj osobní hudební prostor, který se vám dokonale přizpůsobí. 

Technologie 360 Reality Audio umožňuje vytvořit realistický hudební zážitek a posluchačům přináší prožitek, jako by byli na živém koncertě. Společnost Sony doufá, že tuto technologii prostorového zvuku využije k vytvoření inovativního řešení pro milovníky hudby, kteří si kvůli pandemii COVID-19 nemohou užít živé koncerty.

Sony, přední hudební vydavatelství a poskytovatelé služeb spolupracují na spuštění streamování tohoto nového video obsahu, který bude k dispozici později v tomto roce.

Představení nové sady 360 Reality Audio Creative Suite

Společnosti Sony a Virtual Sonics, Inc. vyvinuly nový software pro tvorbu obsahu s názvem 360 Reality Audio Creative Suite, který umožňuje hudebníkům a tvůrcům snadnější vytváření obsahu s 360 Reality Audio. Software doplňku 360 Reality Audio Creative Suite je kompatibilní s oblíbenou pracovní stanicí pro digitální zvuk (DAW). Virtual Sonics, Inc. vydá software prostřednictvím své dceřiné společnosti Audio Futures, Inc. na konci tohoto měsíce. 

Společnosti Sony a Music.com navíc s distribucí The Orchard spouští program pro autory, který umožňuje tvůrcům produkovat obsah v 360 Reality Audio pomocí sady 360 Reality Audio Creative Suite a poté jej streamovat.

Během CES mohou diváci sledovat video zachycující producenta a nositele GRAMMY, Keithe Harrise, jak svou hudbu transformuje pomocí sady 360 Reality Audio Creative Suite.

Kompatibilní zařízení a rozšířená licence 

Od letošního jara budou k dispozici reproduktory kompatibilní s 360 Reality Audio SRS-RA5000 a SRS-RA3000. Tyto reproduktory s podporou WiFi vytvářejí podmanivý zvukový zážitek 360 Reality Audio, který zaplní zvukem celý prostor. Využívají k tomu jedinečný algoritmus Immersive Audio Enhancement od společnosti Sony. Reproduktory lze ovládat pomocí zařízení Google Assistant nebo Amazon Alexa, takže uživatelé mají hudbu snadno pod kontrolou.

Službu 360 Reality Audio lze také vyzkoušet pomocí sluchátek od většiny výrobců v kombinaci se smartphony Android ™ / iOS, které mají nainstalovanou aplikaci pro streamování. Sony spolupracuje také s dalšími společnostmi v oblasti spotřební elektroniky na rozšiřování ekosystému 360 Reality Audio.

Aby se portfolio kompatibilních zvukových zařízení i nadále rozrůstalo, bude společnost Sony v budoucnu licencovat následující technologie:

  1. Technologii přizpůsobení sluchátek, která analyzuje poslechové charakteristiky posluchače
  2. Technologie, které umožňují smartphonům a automobilům přehrávat 360 Reality Audio 

Další podrobnosti naleznete na následujících webových stránkách:

O společnosti Sony

Společnost Sony je zábavní společnost, jež staví na preciznosti a jedinečnosti svých technologií. Cílem společnosti je prostřednictvím svých produktů a kreativity probudit emoce u samotných spotřebitelů i firem a zároveň jim dát pocit, že se produkty staly jejich neodmyslitelnou součástí a mohou si tak kousek unikátnosti vychutnat každý den – od her a síťových služeb po hudbu, fotografie, spotřební elektroniku a finanční služby. Další informace jsou k dispozici na: http://www.sony.net/

* Všechny uvedené názvy produktů jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Sony Corporation nebo příslušných vlastníků.

Označeno tagem