Lenovo představuje Yoga Slim 7i Pro nyní i s OLED displejem

Praha, 11. ledna 2021 – Budoucnost lehkých a tenkých počítačů je nyní mnohem jasnější. Společnost Lenovo představila 14palcový notebook Yoga Slim 7i Pro, který nabízí uživatelům možnost volitelného LCD, nebo mimořádně živého OLED displeje. Nový notebook Lenovo Yoga Slim 7i Pro (OLED verze) představilo Lenovo na CES® a podobně jako jeho sourozenec s LCD a Intel® Evo™ nabízí až
11. generaci mobilního procesoru Intel® Core™ s grafikou Intel Iris® Xe, nebo až NVIDIA® GeForce® MX450.

Lenovo se snaží neustále zařízení vylepšovat, a to díky odvážným inovacím, rafinovanému zpracování
a chytřejším technologiím, jako je okamžité zapnutí notebooku, bezdotykové přihlášení a režim inteligentního chlazení. Zařízení jsou vytvořena tak, aby splňovala certifikaciIntel® Evo™ – Lenovo a Intel na toto označení1 cílí vylepšeným designem notebooku s OLED panelem, které chystají na 2. čtvrtletí 2021. Navíc Yoga disponuje vestavěnými mikrofony, které doplňují funkce „hands-free“, jako třeba oslovování Alexy®.2

Díky OLED panelu vyrobenému společností Samsung Display je 14palcový Yoga Slim 7i Pro dostupný také s 2.8K (2880 x 1800) OLED displejem a disponuje obnovovací frekvencí 90Hz a vyšším poměrem stran 16:10 pro plynulejší a přirozenější zobrazení. Yoga Slim 7i Pro je prvním notebookem řady Lenovo Yoga, který nabízí uživatelům vylepšenou technologii OLED displeje, která se zásadně liší od LCD. Prakticky nekonečně vysoký kontrastní poměr, sytá čerň tmavých scén a posílení barevné složky obrazu prokazují kvality OLED technologie.  Důmyslná kombinace kvalitního displeje, tenkého designu, mobilních procesorů a umělé inteligence (AI) společně vytváří prvotřídní notebook, který nabízí lepší kvalitu obrazu, nízkou dobu odezvy a spotřebu energie.

Displej má impozantní pokrytí barevného prostoru (gamut 100% DCI-P3, 125% sRGB) pro živější barvy
a realističtější zážitek z HDR vhodný pro špičkové úpravy videa a fotografií. HDR také vylepšuje kontrast mezi nejjasnější a nejtmavší částí obrazu a nechybí ani podpora Dolby Vision®.

Yoga byla vždy klenotem mezi notebooky zastávajícími styl a přenositelnost. Nároční uživatelé ocení jasnost a čitelnost obrazu, a to i venku na přímém slunečním světle. Děje se tak díky schopnosti každého jednotlivého pixelu vyzařovat vlastní světlo, takže jej lze samostatně vylepšit, ztlumit a vypnout pro lepší kontrast. 

Pro vice informací navštivte Lenovo CES . 

Cena a dostupnost3 

  • 14palcová Yoga Slim 7i Pro (LCD verze) bude dostupná na českém trhu od dubna 2021 za cenu od 22 999 Kč. 3 Dostupnost a cena OLED verze zatím nebyla stanovena
SpecifikaceYoga Slim 7i Pro (OLED verze)
CPU + iGPUaž Intel 11th Gen i7 + Intel Iris Xe
dGPUaž NVIDIA GeForce MX450
RAMaž 32GB
Velikost displeje a Panel14” OLED
Obnovovací frekvence90Hz
Gamut100% DCI-P3 ,125% sRGB
Dolby Vision
Úložištěaž 1TB PCIe SSD
AudioHarman reproduktory a Dolby Atmos®
WebkameraIR Camera (dual mics)
Wi-Fi/BluetoothWi-Fi 6 
Kapacita baterie 61 Wh
BarvySlate Grey 
Porty2 x USB Type-C™ (Intel Thunderbolt 4, Power Delivery 3.0, DisplayPort™ 1.4, USB 4.0)1 x USB-A (USB 3.2 Gen 1)1 x Audio Combo Jack
RozměryW x D x H312 x 221x 16.9mm
Váhaod 1,35kg

1 Ověřeno a testováno podle prémiových specifikací a klíčových indikátorů v rámci inovačního program notebooků Intel, Project Athena. Výsledky testování Yoga Slim 7i Pro OLED jsou očekávané ve 2. čtvrtletí 2021 a nezaručují výkon jednotlivých laptopů. Výkon se liší podle použití, konfigurace a dalších faktorů. Podrobnější informace o výkonu a srovnávacích výsledcích najdete na Intel.com/Evo.

2 S otevřeným víkem notebooku ze vzdálenosti až 3 metrů (9,8 stop); není možné použít pro nový režim Show Mode pro PC.

3 Ceny nemusí zahrnovat daň a nezahrnují dopravu ani možnosti a mohou být změněny bez předchozího upozornění; platí další podmínky. Ceny prodejců se mohou lišit. Dostupná data a barevné možnosti se mohou lišit podle zeměpisných oblastí a produkty mohou být k dispozici pouze na vybraných trzích. Všechny nabídky závisí na dostupnosti. Lenovo si vyhrazuje právo kdykoli bez upozornění změnit nabídky, funkce a specifikace produktu.

LENOVO a YOGA jsou ochranné známky společnosti Lenovo. Intel, logo Intel a další značky Intel jsou ochranné známky společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřiných společností. CES je ochranná známka sdružení Consumer Technology Association. NVIDIA a GEFORCE jsou ochranné známky společnosti NVIDIA Corporation. Amazon, Alexa a všechna související loga jsou ochranné známky společnosti Amazon.com, Inc. nebo jejích přidružených společností. Dolby, Dolby Vision a Dolby Atmos patří mezi registrované a neregistrované ochranné známky společnosti Dolby Laboratories, Inc. ve Spojených státech a / nebo dalších zemích. Wi-Fi je ochranná známka společnosti Wi-Fi Alliance. Ostatní názvy společností, produktů a služeb mohou být ochrannými známkami nebo servisními známkami ostatních a jsou majetkem příslušných vlastníků. © 2020, Lenovo Group Limited.

O společnosti Lenovo
Lenovo, společnost s obratem 50 miliard USD, člen globálního žebříčku Fortune Global 500 se 63 000 zaměstnanci působí na 180 trzích po celém světě. S odvážnou vizí poskytovat chytřejší technologie všem vyvíjí Lenovo technologie, které mění svět a vytváří díky nim udržitelnou digitální společnost. Navrhováním a budováním nejkompletnějšího portfolia inteligentních zařízení a infrastruktury na světě vede Lenovo Inteligentní Transformaci – pro lepší zážitky a příležitosti miliony zákazníků po celém světě. Chcete-li se dozvědět více, navštivte https://www.lenovo.com, sledujte LinkedInFacebookTwitterYouTubeInstagramWeibo a čtěte informace o novinkách na StoryHub.