Produkty AVM se připravují na nástup mobilních sítí 5G

Německá společnost  AVM GmbH je jedním z nejúspěšnějších výrobců koncových zařízení pro širokopásmový přístup k Internetu, WLAN, hlas, video a IPTV. Nejprodávanějšími produkty AVM jsou zařízení řady FRITZ!Box, která poskytují širokou škálu funkcí pro hlasovou i datovou komunikaci a multimédia v HD kvalitě. 

V produktech AVM jsou postupně implementovány nejpokročilejší technologie, tak aby měli uživatelé k dispozici maximální výkon a funkční možnosti odpovídající nejnovějším standardům pro datovou a hlasovou komunikaci. Týká se to to rovněž nastupující generace mobilních sítí 5G, které budou operátoři postupně uvádět do provozu.

Konkrétně se jedná o model AVM FRITZ!Box 6850 5G, který v rámci nové mobilní sítě dokáže přenášet data rychlostí více než 2 Gbit/s. V praxi bude samozřejmě dostupná přenosová rychlost dána nabídkou datových tarifů daného mobilního operátora.  

Pro mobilní přenos dat je AVM FRITZ!Box 6850 5G vybaven 5G routerem s 4 x 4 MIMO založeném na čipové sadě Qualcomm SD X55 (5G band Sub-6 GHz). Nechybí samozřejmě ani podpora starších mobilních standardů LTE (4G) a UMTS (3G). Pro lokální síť slouží Wi-Fi dual-band Wireless AC + N s rychlostí až 1266 Mbit/s a možnosti konektivity doplňují čtyři  gigabit LAN porty a jeden USB 3.0 port.

Ve výbavě nechybí ani bohaté funkce pro vysoce kvalitní telefonii (IP, analog, ISDN) s podporou bezdrátových přístrojů DECT. Jako koncové zařízení slouží multifunkční telefonní přístroj AVM FRITZ!Fon, který v sobě kombinuje DECT telefon s rozšířením CAT-iq pro HD telefonii pro komfortní integraci telefonních a internetových služeb. 

Více informací o produktech AVM můžete získat na těchto stránkách

http://www.gestocomm.cz/vyrobce/avm