GLS reaguje na mimořádnou expanzi e-commerce v roce 2020 a významně rozšiřuje centrální HUB v Jihlavě

Balíkový přepravce GLS v reakci na extrémní nárůst e-commerce v roce 2020 a rekordní množství přepravených balíků v hlavní sezóně urychlil plánované rozšíření národního a mezinárodního třídícího centra v Jihlavě. Nová hala o rozloze 4640 m2 bude splňovat ekologické standardy a umožní navýšení kapacity až na 2,5 násobek. Investice do první etapy, která umožní zpracovat již na letošní Vánoce o 50 % zásilek více, se vyšplhá na 12 milionů EUR a přinese až 100 nových pracovních míst. Za přítomnosti představitelů státu byl v Jihlavě vztyčen první sloup haly, do jehož útrob byla uložena pamětní schránka. 

Rok 2020 se zapíše do historie nejen jako rok koronavirový, ale i jako rok masivního přechodu do online života na celém světě. E-commerce a s ní související balíková přeprava se ukázaly být nepostradatelnou součástí infrastruktury v době, kdy prodejny zůstaly vlivem vládních nařízení uzavřené. Balíkový přepravce GLS zareagoval na expanzi e-commerce rozšířením HUBu v Jihlavě. Za účasti předsedy Senátu Miloše Vystrčila, hejtmana kraje Vysočina Vítězslava Schreka, radního města Jihlavy Martina Laštovičky a zástupce Hospodářské komory byl včera slavnostně vztyčen první sloup haly. Součástí sloupu je i měděná schránka obsahující vzkaz pro budoucí generace a popisující dobu, ve které tato budova vzniká. 

„Jsme rádi, že se mnoha kamenným obchodům i drobným živnostníkům podařilo vstoupit i s naší podporou do světa internetového prodeje a alespoň částečně kompenzovat ztráty z uzavřených provozoven. Kvalitní a robustní síť GLS zvládla bez problémů mimořádné nápory počtu B2C zásilek, jejichž maxima dosáhla více než dvojnásobku roku 2019. Abychom byli schopni splnit požadavky zákazníků i v další vánoční sezóně, zahájili jsme výstavbu další etapy mezinárodního třídícího centra v Jihlavě, které bude uvedeno do provozu již na podzim roku 2021. Celé třídící centrum je budováno s maximálním využitím postupů udržitelného rozvoje a bude i nadále přínosem pro rozvoj podnikání v regionu i zaměstnanosti jeho obyvatel,“ uvádí Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.

Zvýšení kapacity o 2,5 násobek a až 100 nových pracovních míst

Rozšíření stávajícího areálu probíhá na ploše 2,5 ha v průmyslové zóně u D1 a generálním dodavatelem je společnost Podzimek a synové s.r.o. V první etapě vznikne hala o rozloze 4640 m2 včetně třídící technologie, kamerového a zabezpečovacího systému a IT infrastruktury. Poskytovat bude 146 nakládacích a vykládacích vrat. „Výstavba nové haly přinese zvýšení kapacity o 50 % již v této etapě, do budoucna se bude jednat až o 2,5 násobek stávající kapacity. Díky rozšíření vznikne až 100 nových pracovních míst v regionu,” doplňuje Pavel Včela. Investice do HUB, která v první etapě dosáhne 12 milionů EUR, přinese pro přepravní síť GLS i další přínosy, tím že dál vzroste mezinárodní význam jihlavského uzlu, který má již nyní každodenní přímé spojení s uzly v Německu, Rakousku, Polsku, Slovensku nebo Maďarsku. 

Celá budova bude splňovat také ekologické standardy GLS. „K vytápění poslouží tepelná čerpadla, zesílí se tepelná izolace, bude využívána dešťová voda i led osvětlení. Budova bude disponovat zelenou fasádou a splní i podmínky pro budoucí nasazení bezemisních dopravních prostředků nebo využití střechy pro fotovoltaické panely,” vysvětluje Pavel Včela

Informace nyní můžete čerpat také na blogu GLS Česká republika: https://blog.gls-czech.cz/ 

GLS v České republice a skupina GLS

GLS Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností General Logistics Systems B.V. (s centrálou v Amsterdamu). GLS zajišťuje spolehlivé a vysoce kvalitní služby přepravy balíků pro více než 240 000 zákazníků, doplněné logistickými a expresními službami. „Lídr kvality v balíkové přepravě“, to je hlavní motto GLS. Prostřednictvím vlastních a partnerských společností skupina GLS provozuje síť pokrývající 40 zemí. Díky propracované pozemní síti je GLS jedním z předních poskytovatelů balíkové přepravy v Evropě. GLS působí také v Kanadě a na západním pobřeží USA. GLS má k dispozici vice než 70 centrálních a regionálních třídících středisek a více než 1 400 dep. GLS čítá na 19 000 zaměstnanců, na silnicích 28 000 doručovacích vozidel a vice než 4 000 dálkových nákladních vozidel. Ve fiskálním roce 2019/20 dosáhla GLS obratu ve výši 3,6 miliardy EUR a přepravila 667 milionů balíků.