Lenovo doplňuje portfolio o nejtenčí ThinkPad a X1 Titanium Yoga

LenovoTM odhaluje zařízení poháněná 11. generací Intel® Core™ vPro® – odnímatelný ThinkPadTM X12, redesignovaný X1 Carbon, X1 Yoga s Dolby Voice® a nové řešení Smart Dock.

Praha, 12. ledna 2021 – Společnost Lenovo uvádí na trh dosud nejtenčí zařízení ze série ThinkPad1, ThinkPad X1 Titanium Yoga. Notebook je vyroben z titanu a při tloušťce jen něco málo přes 11 mm disponuje 13,5palcovým displejem s rozlišením 3:2 s podporou Dolby Vision® HDR a Dolby Atmos® Speaker System. Kompletní změnou prošly ThinkPad X1 Carbon Gen 9 a X1 Yoga Gen 6, které nyní nabízejí lepší uživatelské prostředí, displej s vychytávkou pro snížení modrého světla s rozlišením 16:10, integrovanou čtečku otisku prstů a nově i funkci ComputerVision Experiences (CVx) podpořenou senzorem pro detekci přítomnosti dalšího člověka s cílem zvýšení bezpečnosti. 

Notebooky X1 Carbon a X1 Yoga s Dolby vision a Dolby Atmos Speaker System jsou jedny z prvních zařízení s podporou Dolby Vision2, díky čemuž zajistí kvalitní přenos video konferencí s čistým zvukem, který působí přirozeněji, snižuje únavu posluchače a činí tak jednání produktivnější. Nové modely se připojují k X1 Fold a ultralehkému X1 nano představených v září a utvářejí komplexní prémiové portfolio ThinkPad X1 připravené na éru 5G3.

Lenovo dále představuje ThinkPad X12 Detachable, který kombinuje vlastnosti vysoce výkonného notebooku s flexibilitou 12,3palcového odnímatelného tabletu. Displej je chráněn odolným Corning® Gorilla Glass a podporuje vstup volitelného pera Lenovo Precision Pen nebo Lenovo Digital Pen. Na další level se posouvají i inteligentní dockovací zařízení ThinkPad ThunderboltTM 4 a USB-C Universal a Smart Docks. Ta jsou navržena tak, aby řešila veškeré scénáře připojování odkudkoliv, umožňující tichou detekci, stahování a instalaci aktualizací firmwaru. Smart Docks poháněné Microsoft Azure Sphere vylepšují funkčnost aktualizací v případě vzdáleného fungování, správu zařízení
a monitorování stavu portu bez rušení uživatele a nutnosti připojení PC.


ThinkPad X12 Detachable

Práce na dálku vyžaduje efektivní nástroje

Přechod na práci z domova během posledních devíti měsíců poukázal na nutnost kolaborace klíčových nástrojů. Nedávná studie sponzorovaná společností Lenovo a Intel naznačuje, že 50 % zaměstnanců vnímá své PC zařízení jako zastaralé a ocenili by, pokud by se firma zaměřila na zlepšení oblasti každodenního užívání technologií. Vedoucí IT plánují v příštích dvou letech téměř zdvojnásobit své investice do lepšího zaměstnaneckého vybavení s cílem zvýšit produktivitu, agilitu organizace
a spokojenost zákazníků. Společnost Lenovo se v letošním roce proto zaměří na poskytování řešení pro pracovní prostředí s důrazem na vzdálené fungování. Investice do technologií u koncových zařízení, chytrá spolupráce, vylepšené video konference a dokovací možnosti mohou významně ovlivnit produktivitu a efektivitu kdekoliv. V případě ThinkPadu je kladen důraz na konektivitu uživatele bez ohledu na to, kde se zrovna nachází, rovněž optimalizaci systémových funkcí pro nejlepší možné konference, zvýšení bezpečnosti uživatele a implementaci technologií, které zajistí spokojenost uživatele.

A picture containing chart

Description automatically generated
ThinkPad X1 Titanium Yoga

 • Lenovo usiluje o vedoucí pozici v oblasti konektivity, čemuž nasvědčuje možnost připojení všech modelů ThinkPad X1 skrze 5G3 k rychlejšímu bezdrátovému připojení (WWAN). Notebooky podporují i připojení 4G-LTE3 pro případ, že se v dané oblasti zatím 5G infrastruktura vyvíjí.
 • Integrovaná WiFi 64 poskytne rychlé bezdrátové připojení, pokud signál WWAN není dostupný. 
 • X1 Carbon a X1 Yoga poskytují Dolby Voice pro kvalitní konferenční hovory využívající prostorovou zvukovou technologii, která odděluje hlasy pro přirozenější a méně únavné meetingy.  Dolby Voice optimalizuje výkon reproduktorů a mikrofonů pomocí funkcí, jako je dynamické vyrovnání, které se automaticky přizpůsobí tišším hlasům a potlačení šumu pro snížení nežádoucích zvuků na pozadí a ozvěnu bez ohledu na to, jakou platformu uživatel používá. Produktivita je podpořena i lepším rozpoznáváním řeči pro hlasové asistenty. Vybrané displeje napříč portfoliem disponují funkcí redukce modrého světla pro snížení namáhání očí. Nové poměry obrazovky 16:10 nebo 3:2 nabízejí více pixelů a vylepšují poměr obrazovky k tělu notebooku.
 • Nejnovější portfolio X1 podporuje na vybraných displejích Dolby Vision pro věrnou kvalitu obrazu
  a barev a spolu s reproduktorovým systémem Dolby Atmos zajišťuje skvělý zvuk. Model X12 rovněž nabízí podporu Dolby Vision se systémem Dolby AudioTM
 • Portfolio ThinkPad X1 (kromě X1 Fold) je navrženo na platformě Intel EvoTM4 a je poháněno procesory Intel Core 11. generace s grafikou Intel Iris® Xe, které přinášejí vyšší rychlost
  a inteligenci6. Společně s bezpečnostním řešením ThinkShieldTM, Intel Hardware Shield dostupným výhradně na platformě Intel vPro poskytuje ochranu počítače integrovanou v hardwaru. 
 • Bezpečnost a ComputerVision Experiences (CVx) jsou vylepšeny o detekci přítomnosti člověka za účelem bezdotykového přihlášení díky rozpoznání obličeje7 pomocí Windows Hello a rovněž uzamčení v případě vzdálení. Nové funkce doplněné o delší výdrž baterie8, volitelný displej PrivacyGuard ePrivacy, který pomáhá chránit uživatele před zvědavými pohledy a PrivacAlert pro upozornění, když někdo kouká přes rameno, posunou CVx na vyšší úroveň zapojení. Integrace otisku prstu do tlačítka napájení efektivně snoubí dvě funkce do jedné.
 • V rámci celé řady ThinkPad je k dispozici nejnovější aktualizace Lenovo Commercial Vantage9. Nová verze 1.3 s sebou přináší vylepšené rozložení uživatelského rozhraní s cílem usnadnit uživatelům ovládání a přizpůsobení funkcí zabudovaných do zařízení a poskytnout správcům IT lepší správu u koncových uživatelů. 


ThinkPad X1 Yoga

Pro více informací navštivte domovskou stránku Lenovo CES a Lenovo ThinkPad.

Ceny a dostupnost10

 • ThinkPad X1 Titanium Yoga bude dostupný od února 2021 s cenou od 69 990 Kč včetně DPH.
 • ThinkPad X1 Carbon bude k dispozici od dubna 2021. Očekává se, že ceny začnou od 59 990 Kč včetně DPH.
 • ThinkPad X1 Yoga bude k dispozici od dubna 2021. Očekává se, že ceny začnou od 69 900 Kč včetně DPH.
 • ThinkPad X12 Detachable bude k dispozici od února s cenou od 44 990 Kč včetně DPH.
 • ThinkPad X1 Carbon 9. generace a X1 Yoga 6. generace budou dostupné od dubna, ceny budou upřesněny.
 • Dostupnost dokovacích řešení ThinkPad a ceny budou k dispozici později.

O společnosti Lenovo
Lenovo, společnost s obratem 50 miliard USD, člen globálního žebříčku Fortune Global 500 se 63 000 zaměstnanci působí na 180 trzích po celém světě. S odvážnou vizí poskytovat chytřejší technologie všem vyvíjí Lenovo technologie, které mění svět a vytváří díky nim udržitelnou digitální společnost. Navrhováním a budováním nejkompletnějšího portfolia inteligentních zařízení a infrastruktury na světě vede Lenovo Inteligentní Transformaci – pro lepší zážitky a příležitosti miliony zákazníků po celém světě. Chcete-li se dozvědět více, navštivte https://www.lenovo.com, sledujte LinkedInFacebookTwitterYouTubeInstagramWeibo a čtěte informace o novinkách na StoryHub.

1 Na základě interního výzkumu Lenovo u všech modelů ThinkPad vyráběných po celém světě společností IBM nebo Lenovo od roku 1992.

2 Podle společnosti Dolby Laboratories, Inc.

3 Vyžaduje síťovou službu 4G nebo 5G a samostatně zakoupený mobilní datový tarif, který se může lišit podle místa. Platí další podmínky a / nebo poplatky. Rychlost připojení se bude lišit v závislosti na umístění, prostředí, podmínkách sítě a dalších faktorech.

4 Vyžaduje samostatně zakoupený Wi-Fi router a tarif, který se může lišit podle umístění. Platí další podmínky a / nebo poplatky. Rychlost připojení se bude lišit v závislosti na umístění, prostředí, podmínkách sítě a dalších faktorech.

5 ThinkPad X1 Titanium Yoga, X1 Carbon, X1 Yoga jsou součástí inovačního programu Intel Project Athena a jsou založeny na platformě Intel Evo a poháněné procesory Intel Core 11. generace.

6 Zdroj: Intel. Měřeno podle průmyslového měřítka a testů Reprezentativních uživatelských příruček a jedinečných vlastností procesorů Intel Core i7 11. generace, které jsou společně vytvořeny jako součást komplexního inovačního programu Intel Project Athena, poté testovány, měřeny a ověřovány. Podrobnější informace o výkonu a srovnávacích testech najdete na www.intel.com/Evo.

7 Detekce lidské přítomnosti a přihlášení systému Windows Hello zero-touch vyžaduje volitelnou HD IR kameru.

8 Výdrž baterie se bude lišit a bude záviset na mnoha faktorech, včetně konfigurace a použití produktu, softwaru, provozních podmínkách, bezdrátových funkcí, nastavení správy napájení, jasu obrazovky a dalších faktorů.

9 Lenovo Vantage je zdarma součástí všech počítačů ThinkPad. Aktualizace Lenovo Vantage 1.3 je k dispozici ke stažení na webu Microsoft Store nebo Lenovo eSupport a od roku 2021 budou všechny nové počítače ThinkPad dodávány automaticky
s verzí Commercial Vantage 1.3.

10 Ceny nemusí zahrnovat daň, poštovné a možnosti se mohou změnit bez předchozího upozornění; platí další podmínky. Ceny prodejců se mohou lišit. Dostupná data se mohou lišit v závislosti na geografii a produkty mohou být k dispozici pouze na vybraných trzích. Všechny nabídky závisí na dostupnosti. Lenovo si vyhrazuje právo kdykoli bez upozornění změnit nabídky, funkce a specifikace produktu.