V Evropě i ve světě platí: AOC je jedničkou v herních monitorech

Praha, 12. ledna 2021 – Značka AOC, specialista na monitory, oznamuje, že podle nejnovějších údajů z trhu od společnosti Context si i ve třetím čtvrtletí roku 2020 udržela první místo v tržním podílu herních monitorů (120 Hz a vyšší) v rámci celé Evropy. Dosahuje 27% tržního podílu, a pozici jedničky si udržuje od třetího kvartálu roku 2019. 


Podle IDC Quarterly Gaming Tracker navíc nově získala také největší podíl (20 %) v herních monitorech na celém světě. Herní monitory jsou definovány jako monitory s obnovovací frekvencí 100 Hz a vyšší, které jsou nezbytné pro to, aby hráčům dokázali nabídnout co nejplynulejší zážitek k poražení svých konkurentů. 

Pokrývá velké portfolio herních monitorů s velikostí od 21,5“ do 49“, různými poměry stran (16:9, 21:9, 32:9), rozlišením od Full HD až po Ultra HD a vyšších. S obnovovací frekvencí až 240 Hz a dobou odezvy pouhých 0,5 ms, nabízí herní monitor AOC pestrou škálu pro hráče s jakýmikoli rozpočty i požadavky. 


AOC AGON AG493UCX: výjimečný superširoký 49” herní monitor s 120 Hz, 1 ms MPRT, AMD FreeSync Premium Pro, včetně vstupu USB-C a přepínače KVM

Trh s herními monitory se v posledním čtvrtletí rychle rozšířil a ve srovnání se stejným čtvrtletím předchozího roku došlo k nárůstu objemu všech herních monitorů o 126 %.

Se spuštěním prvního herního monitoru v roce 2014 a prémiové herní značky AGON v roce 2016 není AOC na scéně žádným nováčkem a dlouhodobě vylepšuje herní zážitky. AOC také uzavřelo partnerství s úspěšnou organizací e-sportu G2 Esports a sponzoruje různé herní akce po celé Evropě, včetně turnajů Red Bull a ESL, což dokazuje, že její herní monitory jsou vhodné i pro ty nejelitnější herní postavy.

K obrovskému úspěchu AOC přispívá také oceněná řada G2, která byla uvedena na trh v loňském roce a která uspěla u hráčů a získala řadu ocenění, včetně „Best Gaming Monitor“ a „Best Budget Gaming Monitor“ pro 24” model 24G2U s obnovovací frekvencí 144 Hz a skvělým IPS panelem.

V Evropě AOC zvýšila svůj vedoucí tržní podíl 23 % z 3. čtvrtletí 2019 na 27 % ve 3. čtvrtletí 2020, přičemž meziročně vzrostla o 4 % a oproti předchozímu čtvrtletí (Q2-2020) o 6 %. Tento velký úspěch je patrný také z toho, že AOC meziročně zvýšila objem prodaných monitorů o 167 %, zatímco celkový trh ve stejném období vzrostl o 126 %. AOC dosáhlo první pozice na trhu ve většině evropských zemí, přičemž v některých z nich dosáhl až ohromujících 49 % podílu na trhu. V 18 zemích / regionech má AOC u herních monitorů tržní podíl přes 25 %, což znamená, že jeden ze čtyř prodaných herních monitorů je AOC monitor.

„V posledním čtvrtletí jsme dosáhli našeho největšího objemu prodaného za čtvrtletí na herních monitorech v Evropě, za což chceme poděkovat především všem našim zákazníkům. Stejný trend platí pro celý svět, kde jsme se stali značkou herních monitorů číslo jedna. AOC pokračuje ve vývoji špičkových herních monitorů s našimi mainstreamovými značkami AOC Gaming a prémiovými značkami AGON a jsme opět první volbou zákazníků, pokud jde o herní monitory,“ říká Stefan Sommer, Director Marketing & Business Management pro Evropu.

  V České republice a na Slovensku vzrostl trh herních monitorů ve 3. čtvrtletí 2020 meziročně o působivých 84 %, zatímco růst AOC jej překonal zvýšením objemu o 134 % ve stejném období. Ve srovnání s předchozím čtvrtletím se tržní podíl AOC zvýšil o 1 % na 28 %, zatímco ve srovnání s loňským rokem (Q3-2019) se tržní podíl AOC zvýšil o 6 %, což znamená, že AOC si stále udržuje svou pozici jedničky na trhu.

„V našem regionu jsme jako AOC nepřetržitě značkou herních monitorů číslo jedna díky našemu širokému portfoliu herních monitorů. I v obtížných podmínkách v roce 2020 jsme zvýšili náš podíl na trhu,“ říká Jiří Dubina, obchodní ředitel AOC & MMD pro střední a východní Evropu.

O společnosti AOC

AOC je jednou ze světových top značek na trhu monitorů. Vysoká kvalita, prvotřídní servis, atraktivní vzhled, inovativní produkty a ohled na životní prostředí jsou důvody, proč stále více a více zákazníků a distribučních partnerů věří značce AOC. Široká produktová řada monitorů této značky získala četná ocenění. Společnost AOC je pobočkou TPV Technology Limited, největšího světového výrobce LCD monitorů. Více informací hledejte na http://eu.aoc.com 

Označeno tagem