Rok 2020 v realme: expanze do 61 zemí, 50 milionů prodaných smartphonů a téměř 200 ocenění k tomu

15. ledna 2021 – Praha, Česká republika – Rok 2020 byl pro realme milníkem. I přes globální ekonomický pokles se stala nejrychleji rostoucí značkou mobilních telefonů na světě a její produkty se kromě vysokých prodejů a mezinárodního věhlasu dočkaly téměř dvou set ocenění od spotřebitelů i odborné veřejnosti. Dále realme upevňovalo své postavení mezi mladými uživateli od 18 do 25 let, jimž nabízí špičkovou technologii, design i nejnovější trendy za přijatelné ceny.

Zakladatel realme Sky Li a jeho tým, jehož průměrný věk je 29 let, se v loňském roce dokázal prosadit už na 61 trhů po celém světě. Hned ve 12 zemích se produkty realme probojovaly do TOP 5 co se týče podílu na trhu.

Značka realme se též po celém světě dočkala téměř dvou stovek ocenění v komerční, korporátní i inovační sféře. Hned 17krát bodovala v kategorii Značka roku, od Polska přes Egypt až po Indonésii. Dále si realme na své konto po celém světě připsalo 159 produktových cen a téměř dvě desítky ocenění udělovaných mladými uživateli, na něž primárně cílí.

Těchto úspěchů si všimla i významná odborná média a výzkumné organizace. Třeba společnost Counterpoint Research ocenila realme na základě 50 milionů prodaných smartphonů jako „nejrychleji rostoucí značku chytrých telefonu na světě“ a Financial Times potvrdily, že společnost zaujímá vedoucí postavení v asijsko-pacifickém regionu. 

Ocenění za design i inovace

Úspěchy společnosti realme, která byla založena teprve v roce 2018, nezůstaly bez povšimnutí ani u mezinárodní designové komunity. Od loňska se tak realme pyšní už pěti špičkovými mezinárodními cenami za design, třeba Good Designed Award 2020 za tři různé produkty, Red Dot Design Award za telefon realme X2 Pro, Golden Pin Award a dalšími.

Špičkovým zpracováním ale produkty značky realme své možnosti nevyčerpávají. Na českém a slovenském trhu bodují i díky nejmodernějším technologiím. Třeba smartphone realme 7 Pro se kromě 64MP fotoaparátu a silného procesoru Snapdragon 865/765G pyšní 65W SuperDart nabíjením, které je nejrychlejší na trhu. Již nyní značka sází i na sítě páté generace, které pozvolna pronikají do nabídky lokálních operátorů. 

Model realme 7 5G je nejdostupnějším telefonem s podporou těchto sítí na českém trhu a přispěl k úspěchu celé řady realme 7, která v rámci ankety Mobil roku 2020 dostala od odborné poroty na serveru iDNES.cz ocenění za nejlepší cenově dostupný smartphone. Uznávaná technologická platforma GSM Arena o modelu hovoří jako o “prvním všestranném mobilním telefonu pro střední třídu”.

“Značka realme chce i nadále přinášet technologické inovace a produkty, které překvapí svým výkonem a nízkou cenovkou a s nimiž se zejména mladá generace bude chtít ztotožnit. Růstový trend společnosti a reputace produktů přispěly k vybudovaní důvěry zákazníků a povědomí o značce, takže věříme, že loňský úspěch není jen anomálií. Do roku 2021 se chystáme skočit s ještě větší silou jako element, který zcela změní toto odvětví,” uzavírá hodnocení roku 2020 zakladatel realme Sky Li.

O značce realme 

realme je značka, která se specializuje na poskytování kvalitních technologických produktů a služeb pod inspirativním heslem Dare-to-Leap. Produkty realme chtějí povzbudit mladé lidí ke ‘Skoku vpřed’ ve využívání nejnovějších technologií a designu.

Podle studie Counterpoint patří realme mezi top 7 značek mobilních telefonů v globálních dodávkách smartphonů ve 3. čtvrtletí roku 2020. V roce 2019 dosáhlo realme 25 millionů globálních dodávek smartphonů. Oproti předchozímu roku dosahovala společnost realme růst 808 %, což dělá z realme nejrychleji rostoucí značku smartphonů na světě ve čtyřech po sobě jdoucích čtvrtletích od roku 2019 do 2. čtvrtletí 2020. realme vstoupilo na 61 trhů po celém světě včetně Číny, jihovýchodní Asie, jižní Asie, Evropy, Ruska, Austrálie, Středního východu a Afriky a má globální základnu s více než 50 miliony uživatelů.