Bell vyhodnotil jedinečnou konfiguraci bezpilotního nákladního prostředku v Kanadě

Fort Worth, TX (18.ledna 2021) – V kanadských závodech týmu Bell Innovation v Mirabel v Quebecu se 11. prosince loňského roku uskutečnil první let bezpilotního nákladního prostředku (Autonomous Pod Transport APT) ve spolupráci s ARA Robotics. Tato platforma pracuje se stejnou architekturou a pohonným systémem vertikálního vzletu a přistání, ale využívá jiný trup letadla. Cílem tohoto projektu bylo prozkoumat různé možnosti designu a zhodnotit změny ve výkonu, autonomii a uživatelské interakci.

Tato verze technologického demonstrátoru ATP je spolufinancován Kanadským technologickým demonstračním programem (Canadian Technology Demonstration Program TDP). TDP umožňuje společnosti Bell testovat nové technologie, které podporují pokrok v autonomii a elektrickém pohonu. Prostřednictvím úzkého partnerství s malými a středními podniky, kanadskými akademickými a vládními organizacemi využívá Bell cenné znalosti a zdroje, aby přinesl do Kanady inovace a poskytl světu pokročilá řešení.

„Velmi nás těší, že můžeme předvést tuto konfiguraci, abychom našim potenciálním zákazníkům ukázali, jak flexibilní, škálovatelný a přizpůsobitelný může tento stroj být,“ řekl Michel Dion, senior manažer pro inovace.

V rámci zkušebního letu se hodnotily alternativní konstrukční funkce jako jsou:

· Pevné centrální zařízení, který upřednostňuje kontejnerové užitečné zatížení

· Boční přístup k nákladu

· Šípová křídla

· Motýlkové ocasní plochy

K dnešnímu dni program bezpilotního nákladního prostředku absolvoval stovky testovacích letů a několik demonstrací potenciálním komerčním a vojenským zákazníkům, aby ukázal své schopnosti, které mohou plnit širokou škálu bezpilotních logistických misí. Inovační tým Bellu tyto technologie dále vylepšuje v rámci přípravy na počáteční výrobu letadel.

###

O společnosti Bell 

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa. 

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou plánovaná prohlášení, které mohou obsahovat výnosy a tržby nebo popisovat strategie, cíle, výhledy apod. Toto prohlášení se vztahuje pouze k datu, kdy bylo vydáno, a naší povinností není jej v budoucnosti aktualizovat či revidovat. Toto prohlášení podléhá známým i neznámým rizikům a dalším faktorům, které se mohou lišit od našich skutečných výsledků.