Electro World přebírá K+B Expert a zdvojnásobí počet svých prodejen v ČR

Česká republika, Praha – 18. prosince 2020 – Celorepubliková síť elektro prodejen Electro World se v ČR rozroste o 21 prodejen K+B Expert. Společnost NAY a.s., která v česku vlastní prodejny Electro World, se dohodla se společností Kappenberger + Braun GmbH & Co. KG, na koupi společnosti K+B Expert s. r. o.

Zmíněná dohoda vytvoří silnou platformu pro akcelerovaný růst společnosti Electro World v České republice. Obě společnosti mají podobný obchodní model, komplementární portfolio produktů a 19 prodejen Electro World spolu s 21 prodejnami K+B Expert se velmi dobře doplňuje s minimálním překryvem. 

V rámci tohoto prodeje Electro World převezme prodejny K+B Expert, které tak mají před sebou úspěšnou budoucnost, jako součást silné prodejní sítě se stabilní pozicí a rostoucím trendem na českém trhu spotřební elektroniky. Electro World tímto spojením posílí pozici na trhu se spotřební elektronikou s celkovým počtem 40 kamenných prodejen, která se zároveň stanou výdejními místy pro e-shop www.electroworld.cz.

Věříme, že převzaté prodejny K+B Expert se touto transakcí dostanou do mnohem silnější kondice, stanou se prosperující součástí sítě Electro World a přispějí minimálně 25% nárůstem obratu,“ komentuje spojení Roman Kocourek ředitel společnosti Electro World.

Uvedená akvizice se týká pouze elektro prodejen K+B Expert a je podmíněna schválením Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, které se očekává v půlce února. Následně budou stávající prodejny K+B Expert přejmenovány na Electro World a jejich řízení bude podléhat centrále Electro World sídlící v Praze.

O společnosti Electro World

Společnost Electro World je jedním z největších multikanálových řetězců specializujících se na prodej spotřební elektroniky, výpočetní a telekomunikační techniky, domácích elektrospotřebičů a veškerého příslušenství, včetně poskytování souvisejících služeb. V letech 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 a 2021 byla oceněna prestižním titulem Superbrands, který je uznáním vynikajícího postavení značky na lokálním trhu.