Návrat do kanceláří usnadní Bookigy z dílny Unicornu

Praha | 19. ledna 2021 – Unicorn Systems uvádí na trh propracovaný rezervační systém pracovních míst Bookigy. Reaguje tak na potřeby klientů a rychle se měnící požadavky na bezpečnou a efektivní obsazenost kancelářských prostor. Využití samotné aplikace je však mnohem širší, dá se aplikovat i pro rezervaci parkovacích míst, či služebních vozidel.

Současná situace nutí firmy sídlící v administrativních budovách, přehodnocovat své postoje k využívání kancelářských prostor. Drtivá většina firem přešla na práci z domu a předpokládá se, že tento trend bude přetrvávat do určité míry i v budoucnu. Jednoduché řešení na zdánlivě komplikované otázky týkající se plynulého nastavení procesů, kapacity a obsazenosti kanceláří, bezpečné vzdálenosti mezi zaměstnanci a samozřejmě finanční efektivnosti a řízení, přináší Bookigy. 

Ředitel Unicorn Systems SK, Richard Schwartz, situaci přibližuje: „Jsem přesvědčen, že část práce v kancelářích zůstane. Člověk je tvor společenský a dlouhodobá izolace zaměstnanců neprospívá produktivitě práce a tím pádem ani firmě samotné. Průzkumy však ukazují, že po krizi plánuje až 74 % společností ponechat možnost pracovat z domova některým svým zaměstnancům a že velká část zaměstnanců se bude chtít vrátit do kanceláře víceméně jen na část pracovního týdne. Bookigy umožňuje svým uživatelům rezervovat si pracovní prostor pro sebe, jinou osobu nebo celý tým na datum a čas, který opravdu potřebují. Intuitivní ovládání, bezúdržbový provoz v cloudu a sdílení pracovních míst podporují koncept inteligentní kanceláře, což vede k optimalizaci využívání pracovních prostorů i z pohledu finančních nákladů. Součástí Bookigy jsou i manažerské přehledy a statistiky, “ dodává.

Bookigy jako službu již využívají i někteří klienti společnosti Unicorn, například Orange Slovensko. „Efektivnější využívání našich administrativních prostor s důrazem na snižování provozních nákladů a zároveň udržení jejich vysokého standardu je dlouhodobá úkol týmu Facility. Proto rozhodnutí přinést našim zaměstnancům moderní a komplexní aplikaci na rezervování si pracovního místa bylo přirozeným vyústěním momentální situace. Jsme si jisti, že přinášíme nástroj, který nám výrazně usnadní vzájemné fungování v našich administrativních prostorách a věříme, že tímto krokem jen potvrdíme svou pozici mezi Top zaměstnavateli na Slovensku, kteří přinášejí flexibilitu práce s důrazem na kvalitu pracovního i osobního života“, uvedla Zora Turčányiová, Facility Manager společnosti Orange Slovensko.

Aplikace byla navíc nominována na titul Pozoruhodný produkt roku 2021, který každoročně vyhlašuje magazín BusinessIT. 

O Unicornu

Unicorn je renomovaná evropská společnost poskytující ty největší informační systémy a řešení z oblasti informačních technologií. Dlouhodobě se soustředíme na vysokou přidanou hodnotu a konkurenční výhodu přinášenou našim zákazníkům. Působíme na trhu již od roku 1990 a za tu dobu jsme vytvořili řadu špičkových a rozsáhlých řešení, která jsou rozšířena a užívána mezi těmi nejvýznamnějšími podniky z různých odvětví. Jsme zároveň provozovateli internetové služby Plus4U, ve které nabízíme široké portfolio služeb založených na robustních softwarových řešeních pro malé a střední podniky, a hlavně pro lidi. 

Naším cílem je vzdělávat lidi a také společnost. Proto jsme v roce 2007 založili Unicorn University, která zároveň provozuje Unicorn Top Gun Academy – komplexní vzdělávací systém pro naše spolupracovníky, tedy pro všechny z nás.

O společnosti Orange Slovensko

Orange je lídrem v poskytování komplexních telekomunikačních služeb a největším mobilním operátorem na Slovensku. Soustředí se na poskytování komplexních digitálních služeb pro domácnosti a podnikatele, které zákazníkům usnadňují život a zároveň je motivuje k jejich odpovědnému využívání. K 30.6. 2020 Orange evidoval 2,729 mil. zákazníků v mobilní síti, 214 000 zákazníků pevného internetu a 122 tisíc digitální televize. Mobilní služby poskytuje prostřednictvím 2G sítě, která pokrývá 99,8 % populace, prostřednictvím 3G sítě s maximální rychlostí 42 Mbit/s a ​​4G sítě s rychlostmi do 300 Mbit/s s kombinovaným pokrytím pro téměř 99 % populace Slovenska. Fixní internet od Orange, ať už prostřednictvím optické sítě, DSL nebo fixního LTE, je nejdostupnější internet na Slovensku, přístup k němu má již téměř 1,7 milionu domácností, přičemž optická síť od Orange je dostupná pro téměř 530 tisíc domácností v 62 městech.

Orange Slovensko získal ocenění TOP zaměstnavatel v kategoriích „Global, Europe a Slovensko“ za rok 2020. Nadace Orange je podle průzkumů veřejnosti nejdůvěryhodnější firemní nadací na Slovensku.
Majitelem 100 % akcií společnosti Orange Slovensko je skupina Orange. Informace o společnosti Orange Slovensko se nacházejí na stránce www.orange.sk; www.facebook.com/OrangeSlovensko; www.linkedin.com/company/orangeslovensko/ nebo nás můžete sledovat přes Twitter na @orange_sk a Instagram na www.instagram.com/orange_svk.