Wargaming Praha zahajuje program pro stážisty

Tvůrci World of Tanks a World of Warships hledají mladé talenty

18. ledna, 2021 Stát se zaměstnancem u jednoho z největších lídrů v oboru free-to-play her, společnost Wargaming, je snem mnoha lidí. Nyní takovou příležitost dostanou mladí a studenti, kteří chtějí začít získávat své zkušenosti ve velké a prestižní herní společnosti. Pražská kancelář totiž hledá dvě pozice, které se otevírají díky Wargaming Forge.

Wargaming Forge je vzdělávací program, který chce do firmy přilákat stážisty a talenty na začátku kariéry. Jedná se o program, který nabízí předání zkušeností Wargamingu nové generaci, například budoucím vývojářům.

Wargaming, který stojí za úspěšnými tituly jako World of Tanks a World of Warships, zahájil podobnou aktivitu úspěšně ve své pobočce v Minsku. Hlavní město Běloruska je jedním z největších center IT na světě a Wargaming chce přilákat zkušené stážisty i na západ od svých hranic. Wargaming Forge tak začíná hledat stážisty pro pražskou kancelář.

Vše o právě otevřených pozicích nejdete zde:

3D https://wargaming.com/en/careers/vacancy_1553632/

QA https://wargaming.com/en/careers/vacancy_1555071/

„Wargaming Forge není v pravém slova smyslu oddělením, ale spíše platformou fungující napříč celou společností,“ vysvětluje Marina Stasevich, manažerka programu Wargaming Forge, která stojí za zahájením této činnosti v Praze. „Jelikož se jedná o náš pilotní start v Praze, vybrali jsme pouze 2 disciplíny – 3D Artist a QA. Věříme, že se nám v budoucnu podaří rozšířit další disciplíny jako v Minsku. Naším cílem je přilákat do společnosti talenty na začátku kariéry a sdílet odborné znalosti s cílem zajistit růst komunity vývoje her. Nyní hledáme příležitosti ke spolupráci s univerzitami a obecně jsme otevřeni spolupráci s herními vývojovými školami a komunitami, kde se rozvíjejí mladé talenty.“

Quality Assurance (QA) je pozice pro talentované odborníky, která otevírá dveře do odvětví testování herního softwaru. V průběhu programu se stážista seznámí se základními vývojovými fázemi, rolí QA v každé z těchto fází a získá potřebné dovednosti pro zahájení kariéry v testování her.

Jako stážista ve 3D Art se připojíte k produkčnímu týmu zaměřenému na 3D obsah pro PC hru World of Tanks. Pod dohledem našich mentorů se přijatý uchazeč naučí všechny dovednosti potřebné k výrobě a dodání herních prvků ve skvělé kvalitě.

Wargaming Praha věří, že vzdělávání další generace profesionálů v herním průmyslu je zásadní pro zajištění dalšího úspěchu. Firma proto nabízí řadu příležitostí pro talentované jednotlivce absolvovat jedinečnou stáž ve velkém mezinárodním vývojářském herním studiu. Učte se v práci od špičkových odborníků, získejte praktické zkušenosti a udělejte první krok v kariéře vývoje her.

Spolupráce s českými univerzitami je jedním z důležitých kroků do budoucna, kam budou směřovány aktivity Wargaming Forge. Výhodou práce v pražské kanceláři je plně mezinárodní prostředí. Wargaming je skvělým začátkem pro každého, kdo se zajímá o vývoj her a chce poznat prostředí skutečně mezinárodní společnosti s 18 pobočkami po celém světě. Společnost zaměstnává více než 5500 lidí a její hry hraje více než 200 milionů hráčů.

O Wargamingu 

Wargaming je oceňovaný vývojář a vydavatel online her se sídlem v Nikósii na Kypru. Wargaming, který funguje od roku 1998, se stal jedním z lídrů v herním průmyslu s 5500 zaměstnanci a kancelářemi po celém světě. Více než 200 milionů hráčů si užívá tituly Wargamingu na všech hlavních herních platformách. Mezi jejich vlajkové produkty patří velmi populární free-to-play hit World of Tanks a strategická námořní akční hra World of Warships. Pražská pobočka Wargamingu byla otevřena v roce 2017. Na konci roku 2020 měla již více než 200 zaměstnanců,

Oficiální web:wargaming.com