Diageo rozšiřuje své partnerství se Stock Spirits Group v České republice

Praha, 21. ledna 2021 – Společnost Diageo, světová jednička v segmentu prémiových nápojů, výrobce Captain Morgan, Johnnie Walker, Smirnoff a Baileys, se rozhodla v souladu se svou tržní strategií konsolidovat svou distribuční strukturu v České republice. Od března 2021 bude celé portfolio klíčových značek Diageo a luxusního portfolia „Reserve“ distribuovat společnost Stock Spirits Group, přední výrobce a distributor značkových lihovin a likérů ve střední a východní Evropě. Stock je partnerem firmy Diageo na českém trhu už od roku 2014. Důsledkem tohoto rozhodnutí bude ukončení spolupráce se společností Ultra Premium Brands v rámci značek portfolia „Reserve“ k 28. únoru 2021.

„Jsme nadšeni, že můžeme pokračovat a rozšířit naše partnerství se společností Stock Spirits Group v České republice. V loňském roce jsme zahájili novou éru firmy Diageo a upravili jsme tržní strukturu pro střední a východní Evropu s ambicí stát se silnější a získat významnější podíl na trhu. Za posledních šest let společnost Stock Plzeň-Božkov prokázala, že má ty nejlepší předpoklady a znalosti trhu, aby nás podpořila při dosahování našich cílů,“ řekl Michael Holm, výkonný ředitel Diageo Eastern Europe.

 „Jsme hrdí na stávající spoluprací Stock Spirits Group s Diageo v České republice a máme velkou radost, že můžeme tuto spolupráci ještě více posílit a stát se výhradním distributorem celého portfolia lihovin společnosti Diageo v České republice,“ řekl Miroslaw Stachowicz, Chief Executive Officer Stock Spirits Group.

„Premiumizace byla před covid krizí a věříme, že bude i v budoucnu klíčovým trendem nejen v HoReCa segmentu a proto jsme rádi, že můžeme obohatit naše portfolio o značky Zacapa, Tanqueray, Bulleit a další. Velice si vážíme partnerství a důvěry společnosti Diageo a těšíme se, že budeme moci tyto skvělé značky rozvíjet a růst společně“ dodává k nové fázi spolupráce Jan Havlis, generální ředitel Stock Plzeň-Božkov, české pobočky mezinárodní skupiny Stock Spirits Group.

Stock Plzeň-Božkov distribuuje zásadní část portfolia značek Diageo již od roku 2014. Týká se to například značek Captain Morgan, Johnnie Walker nebo Baileys. Stock Plzeň-Božkov se tak stane výhradním distributorem všech značek lihovin Diageo v České republice.

O společnosti Diageo

Diageo je přední světový výrobce alkoholických nápojů s různorodou kolekcí značek. Portfolio zahrnuje například značky Johnnie Walker, Crown Royal, J&B, whisky Buchanan’s a Windsor, Smirnoff, vodky Cîroc a Ketel One a další značky jako Captain Morgan, Baileys, Don Julio, Tanqueray a Guinness. Firma Diageo patří mezi celosvětové společnosti, jejíž produkty se prodávají ve více než 180 zemích po celém světě. Společnost je obchodovaná na akciové burze v Londýně (jako DGE) a burze v New Yorku (jako DEO). Pro více informací o společnosti Diageo, našich zaměstnancích, značkách a výrobě, navštivte prosím www.diageo.com. Více informací naleznete také na www.DRINKiQ.com. Oslavujeme život, kdykoli a kdekoli.

O Stock Spirits Group

Stock Spirits je jednou z největších společností obchodujících se značkovými lihovinami a likéry ve střední a východní Evropě, nabízí portfolio produktů, které jsou pevně zakořeněny v místní a regionální tradici. Kromě hlavních trhů v Polsku, České republice, Slovensku, Itálii, Chorvatsku a Bosně a Hercegovině, vyváží Stock Spirits své produkty i do dalších 50 zemí po celém světě. Celkový objem prodeje v současné době přesahuje 100 milionů litrů ročně. Výrobní závody společnosti Stock jsou lokalizovány v Polsku, České republice, Německu a nově také v Itálii. Její hlavní značky zahrnují produkty vyráběné podle dlouholetých receptů, mezi nimiž najdeme například brandy Stock 84, hořký likér Fernet Stock či italské Limonce, jakož i moderní produkty, jako například vodky Stock Prestige a Żołᶏdkowa de Luxe. Společnost Stock Spirits je zapsána na hlavním trhu londýnské burzy cenných papírů. Více informací naleznete na www.stockspirits.com

O Stock Plzeň – Božkov

Společnost STOCK Plzeň-Božkov, jenž patří do Stock Spirits Group, je jedničkou na českém trhu, která svým zákazníkům přináší tradiční a oblíbené značky lihovin již více než 100 let. S portfoliem čítajícím více než 120 značek je lídrem na trhu. Prodává populární výrobky značky Božkov, Fernet Stock a oblíbené vodky Amundsen a Pražská vodka. Dále distribuuje úspěšné značky jako nejprodávanější importovaný rum v Česku Captain Morgan, nejsilnější značku skotské whisky na světě Johnnie Walker, oblíbený krémový likér Baileys, nejprodávanější bourbon Jim Beam, koňak Courvoisier a mnohé další. Do jeho portfolia patří také ovocné a bylinné likéry Bartida Original nebo distribuční značka kubánského rumu Legendario.  Od roku 2021 STOCK Plzeň – Božkov distribuuje i všechny prémiové značky společnosti Diageo, mezi nimi rum Zacapa, gin Tanquerey nebo bourbon Bulleit. Více na www.stock.cz.