Podle Barracuda Networks rychle roste zájem o cloudová bezpečnostní řešení

Společnost Barracuda Networks již řadu let patří mezi absolutní špičku mezi dodavateli řešení z oblasti informační bezpečnosti, komunikace a síťové infrastruktury. V souladu s potřebami zákazníků se zaměřuje na inovativní cloudově orientovaná řešení, která vyhovují soudobým nárokům informační bezpečnosti.  

V nabídce firmy proto nechybí ani pokročilá bezpečnostní řešení typu SaaS (Software as a Service) podpořená architekturou SD-WAN. Ta jsou určena pro nasazení v rámci veřejných cloudových platforem, jako je Microsoft Azure, Amazon Web Services nebo Google Cloud Platform. Podle nedávného průzkumu mezi uživateli, který koncem minulého roku zveřejnila společnost Barracuda Networks, se tento rok chystá SD-WAN implementovat 70% respondentů.

Jako konkrétní příklad může sloužit inovativní bezpečnostní řešení SaaS s názvem Barracuda CloudGen WAN, které je nativně určeno pro nasazení v rámci platformy Microsoft Azure. To umožňuje firmám, organizacím nebo poskytovatelům služeb snadno implementovat v rámci veřejného cloudu architekturu Secure Access Service Edge (SASE). Jedná se o první SD-WAN řešení, které je navrženo přímo pro Microsoft Azure. Firmy a organizace tak mohou jako páteřní síť využívat Microsoft Global Network a připojovat se prostřednictvím Virtual WAN hubů.

Díky Microsoft Azure se tak mimořádně zjednodušuje implementace Barracuda CloudGen WAN, což s sebou současně nese významné úspory investičních i provozních nákladů. S tím je samozřejmě spojena i vysoká úroveň bezpečnosti celé SD-WAN, která je založena na mnohokrát oceněném řešení Barracuda CloudGen Firewall.

Barracuda CloudGen Firewall nabízí komplexní sofistikované řešení pro informační bezpečnost. To mimo jiné zahrnuje filtrování webu a e-mailu, ochrana před neoprávněným přístupem, správa aplikací na úrovni sedmé vrstvy a řízení přístupu k síti. Mezi další funkce patří inteligentní řízení zátěže linek a záložních spojení podle aplikací a stavu sítě i vysoce efektivní nástroje na dálkovou analýzu provozu a dění na síti. 

Další informace o produktech Barracuda Networks můžete získat na stránkách

http://www.gestocomm.cz/vyrobce/barracuda

Distributorem zařízení Barracuda Networks pro Českou republiku a Slovensko je společnost Gesto Communications, která je držitelem certifikací pokrývajících celé portfolio výrobce včetně implementace komplexních bezpečnostních řešení.