Unicorn vyrostl v roce 2020 o 13 % a utržil 4,8 miliard korun

Praha | 1. února 2021 – Skupina společností Unicorn, která poskytuje široké portfolio řešení a služeb založených na robustních softwarových řešeních pro velké firmy, střední a malé podniky a pro lidi, v roce 2020 utržila 4,801 miliardy Kč, což představuje meziroční nárůst 13 % (4,242 miliardy Kč v roce 2019). Skupina zaměstnává 2 377 spolupracovníků.

Tržby tvořily dodávky rozsáhlých informačních systémů a řešení z oblasti informačních technologií pro korporátní klienty, poskytování chytrých on-click řešení, produktů a služeb pro střední a malé firmy i jednotlivce prostřednictvím internetové služby Plus4U.net a vzdělávání lidí a společností zajišťované Unicorn University. Mezi klienty patří více než 1 100 firem a organizací z 28 zemí světa, více než 154 000 uživatelů internetové služby Plus4U a 558 studentů Unicorn University. Společnost disponuje 25 vývojovými centry umístěnými v 19 městech 6 evropských zemích.

Unicorn vytvořil řadu špičkových řešení pro nejvýznamnější evropské podniky z oblasti bankovnictví, pojišťovnictví, energetiky a utilit, komunikace a médií, výroby, obchodu i veřejné správy. Mezi tato řešení patří služba Certigy pro poskytování certifikátů společnostem o využívání energie z obnovitelných zdrojů, dispečerský systém pro provozovatele HVDC kabelů, energetický projekt Libra, který byl spuštěn v 6 zemích nebo online žádost o „ošetřovné” pro OSVČ, které potřebovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu urgentně vyřešit v reakci na koronavirovou krizi.

Internetová služba Plus4U.net rozšířila nabídku o chytrá řešení idGuard pro ověřování identity nebo Bookigy pro rezervaci pracovních míst a další produkty a služby jako jsou ChargeUp, online kurzy Red Monster a +4U Mobile. Výrazně také vzrostl objem zboží prodaného prostřednictvím internetového obchodu Mamut.

„Řešení a služby, které jsme v loňském roce vytvořili, přinášejí klientům vysokou přidanou hodnotu při digitalizaci každodenní činnosti, čímž jim šetří čas a pomáhají lépe se adaptovat na výzvy 21. století,” vysvětluje generální ředitel a předseda představenstva Unicorn Systems Jan Jaroš. „Naše produkty pomáhají firmám například s ověřováním totožnosti klientů na dálku nebo jim asistují při dosahování uhlíkové neutrality. Loňský rok ukázal, že digitální řešení podporující online fungování přinášejí konkurenční výhodu a umožňují realizovat činnosti, které by bez informačních technologií byly nemyslitelné,” dodává.

Portfolio produktů Unicornu se v loňském roce rozšířilo třemi akvizicemi. Akvizicí firmy Edookit získal Unicorn moderní školní informační systém, který školy používají při prezenční i dálkové výuce, a jenž využívá více než 245 tisíc aktivních uživatelů. Součástí Unicornu se stala společnost DATA-PLAN Bohemia specializující se na tvorbu softwaru pro zdravotnická zařízení. Akvizice IndSoftu rozšířila nabídku řešení v oblasti energetiky.

Unicorn University zaměřená na informační technologie, byznys a datovou analýzu, na které studuje 558 studentů z 13 zemí, získala jako první česká vysoká škola akreditaci od Národního akreditačního úřadu na plně distanční formu studia v programu Softwarový vývoj. Nakladatelství elektronických knih a online výukových kurzů Unicorn Publishing nabízí kurzy pro vysoké školy, firmy, jednotlivce a širokou veřejnost. Online výukové kurzy pod značkou Red Monster pomáhají s online vzděláváním žákům základních a středních škol. Unicorn Top Gun Academy zajišťuje komplexní vzdělávání všech spolupracovníků a rozvíjí jejich 5+1 dovedností nutných k tomu, abychom dobře dělali software.

„Rok 2020 byl náročný pro všechny. Stejně jako ostatní společnosti a instituce jsme se museli i my v Unicornu adaptovat na situaci způsobenou pandemií koronaviru a přesunout veškerou spolupráci online,” říká Václav Žárský, Managing Director Unicorn People Hubs. „Jelikož jsme digitální firma, intenzivně jsme využívali internetovou službu Plus4U.net, naši spolupracovníci efektivně pracovali online a společně jsme tak zvládli dodat řadu nových řešení, rozvíjet produkty a dostát všem závazkům vůči klientům.”

O Unicornu

Unicorn​ je renomovaná evropská společnost poskytující ty největší informační systémy a řešení z oblasti informačních technologií. Dlouhodobě se soustředíme na vysokou přidanou hodnotu a konkurenční výhodu přinášenou našim zákazníkům. Působíme na trhu již od roku 1990 a za tu dobu jsme vytvořili řadu špičkových a rozsáhlých řešení, která jsou rozšířena a užívána mezi těmi nejvýznamnějšími podniky z různých odvětví. Jsme zároveň provozovateli internetové služby ​Plus4U, ve které nabízíme široké portfolio služeb založených na robustních softwarových řešeních pro malé a střední podniky a hlavně pro lidi.