BILLA pokračuje v podpoře zdravotníků. 2 tuny ovoce putovaly do nemocnice v Teplicích

Zdravotnický personál je už téměř rok vystaven boji s koronavirovou epidemií. Na podporu jeho úsilí vznikla iniciativa Pomoc nemocnicím, do které se hned od počátku zapojila společnost BILLA. Obchodní řetězec pokračuje v aktivitě z minulého roku, a posílá tak již pátou dodávku plnou vitaminů zdravotníkům. Tentokrát do nemocnice v Teplicích.

Společnost BILLA zprostředkovala v průběhu ledna další předání ovoce zdravotnímu personálu. Do teplické nemocnice zavezla z centrálního skladu v Modleticích u Prahy téměř 2 tuny čerstvého ovoce – jablek, pomerančů a citronů v celkové hodnotě dosahující 80 000 Kč. 

„Zdravotníci dlouhodobě odvádějí skvělou službu společnosti a toho si vážíme. Proto je i naše zapojení do projektu Pomoc nemocnicím dlouhodobého charakteru a hodláme v něm pokračovat i v roce 2021. O možnostech věnování ovoce do dalších nemocnic jednáme,“ řekl generální ředitel BILLA Jaroslaw Szczypka.

Za minulý rok BILLA rozdala celkem 17 tun ovoce do nemocnic v Uherském Hradišti, do Fakultní nemocnice Motol, Nemocnice v Mariánských Lázních a Nemocnice Na Homolce. 

BILLA ČR je součástí skupiny REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1991. S obratem ve výši přes 34 mld. Kč (2019), s 241 prodejnami a více než 6 500 zaměstnanci je BILLA lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek. Velký důraz je kladen na čerstvý sortiment, jako jsou lahůdky, pečivo, ovoce a zelenina, mléčné produkty, maso a chlazené produkty. BILLA se soustředí na podporu českých producentů, proto české potraviny tvoří již 72 % jejího celkového obratu. České potraviny jsou také součástí privátních značek řetězce BILLA – Vocílka, Česká farma, BILLA Naše bio, BILLA, BILLA Premium, BILLA Easy či Clever. 

REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 694 prodejnách v Evropě zaměstnává téměř 80 000 pracovníků. 

REWE International AG je součástí německé REWE Group, která působí ve 13 zemích Evropy a patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených. 

REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorfu provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v 7 zemích střední a východní Evropy. 

Více informací na http://www.billa.cz