Vodafone v lednu: 5G síť je dostupnější, nabídka telefonů pro novou technologii se rozrůstá

2. února 2021 – Začátek nového roku se nese ve znamení telefonů podporujících rychlou síť páté generace. Vodafone už prodává desítky takových modelů, nyní rozšířil svou nabídku o smartphone s podporou 5G od firmy Xiaomi, který nově zákazníci pořídí za méně než sedm tisíc korun. V nabídce dále přibyla bezdrátová sluchátka, chytré hodinky nebo bezdrátová nabíječka. Stejně jako před Vánocemi mohou zákazníci využít široké spektrum slev na nová zařízení.

Xiaomi Redmi Note 9T je historicky prvním modelem řady Redmi Note, který podporuje 5G síť, a to na obou SIM kartách současně. Ve Vodafonu je nyní k dostání je za 6 401 Kč. 

Nové smartphony s podporou 5G sítí představil také Samsung. Dalším smartphonem z dílny Samsungu, který podporuje 5G, je Galaxy A32 5G Awesome Black za 7 601 Kč. Modely Galaxy S21 5G, Galaxy S21+ 5G a Galaxy S21 Ultra 5G jsou prvními telefony, které využívají nejnovější 5nm procesor Exynos 2100. Zákazníci je pořídí v cenovém rozmezí 23 201 – 34 477 Kč. 

Vodafone dále nabízí Samsung Galaxy A02s s 6,5″displejem, HD+ rozlišením a vnitřní pamětí s kapacitou 32 GB, kterou je možné rozšířit MicroSD kartou až na 1 TB. Stojí 3 977 Kč.

Konzole i herní notebooky

Stálicí nabídky zůstává PlayStation 4 slim 500GB, což je dosud nejoblíbenější herní konzole v Česku. Balení obsahuje i tři hry (Spiderman, Horizon Zero Dawn, Ratchet&Clank), druhý ovladač PS4 Dualshock v2 a členství PS Plus na 14 dní zdarma. Celé balení konzole vyjde před slevou na 8 801 korun. 

V nabídce jsou dále notebooky Acer Aspire 5 vhodné pro běžné použití nebo herní Lenovo Gaming 3 osazený procesorem AMD a výkonnou grafikou NVIDIA se 4GB VRAM. I po Vánocích v nabídce zůstávají dva modely televizorů Sony s uhlopříčkou 55“ a 65“, které zvládají i vysoké 4K rozlišení, nebo chytré funkce díky systému Android TV. 

Nabídka se rozrostla o sluchátka, chytré hodinky a nabíječky

Nabídku příslušenství Vodafone rozšířil o bezdrátová Bluetooth 5.0 sluchátka Apple AirPods Max s ANC technologií, která po aktivaci pohltí okolní šumy. Osazena jsou 40mm dynamickými měniči s duálními neodymovými magnety, podporují hlasové ovládání, mají handsfree funkci a hrají 20 hodin na jedno nabití. Stojí 16 477 Kč. Nově Vodafone nabízí také sluchátka z dílny Samsungu se zvukem od AKG ve studiové kvalitě, která jsou odolná vůči potu, dešti i ponoření vody.

Další novinkou v nabídce Vodafonu jsou chytré hodinky Xiaomi Mi Watch Lite, Black s 1,4″ barevným TFT displejem. Hodinky jsou vodotěsné až do 50m a vydrží 9 dní na jedno nabití. Měří 

srdeční tep, monitorují spánek a nabízí 11 tréninkových režimů. Samozřejmostí je také synchronizace s mobilním telefonem, kdy se na hodinkách zobrazují notifikace, zprávy a hovory. Cena je 1 577 Kč.

V příštím měsíci přibude do nabídky skladná Apple nabíječka MagSafe Duo Charger. Nabíječka je kompatibilní s vybranými iPhony, Apple Watch, nabíjecími pouzdry na AirPody i jiná zařízení s certifikací Qi.

Nové zařízení i nadále se slevou

Vodafone se rozhodl navázat na vánoční nabídku a ke všem chytrým telefonům i nadále dává zákazníkům v prvních 3 měsících bezplatnou výměnu rozbitého displeje. 

Stejně jako v minulém roce také Vodafone poskytuje slevy na nová zařízení, a to ve dvou úrovních – 4 000 Kč a 2 000 Kč. Nárok na výši slevy určuje tarif a jeho minimální měsíční plnění, které začíná na 390 korunách při kombinované nabídce. Slevy získá zákazník při uzavření smlouvy s minimálním měsíčním plněním na 24 měsíců.

Podrobné informace o slevách najdou zákazníci na webu, ceny zařízení jsou uvedené v přiloženém ceníku.

O společnosti Vodafone

Vodafone je telekomunikačním lídrem v Evropě a Africe. Naším cílem je „spojovat pro lepší budoucnost“ a naše odborné znalosti a rozsah působení nám dávají jedinečnou příležitost dosáhnout pozitivní změny pro společnost. Naše sítě udržují rodiny, přátele, firmy i vlády ve spojení. A jak prokázala krize v souvislosti s onemocněním COVID-19, hrajeme zásadní roli při udržování chodu ekonomik a kritických odvětví, jako je vzdělávání a zdravotní péče. Vodafone je největším operátorem mobilních a pevných sítí v Evropě, je největším světovým poskytovatelem připojení k internetu věcí (IoT) a naše technologická platforma M-Pesa v Africe umožňuje více než 42 milionům lidí těžit z přístupu k mobilním platbám a finančním službám. Mobilní a pevné sítě provozujeme ve 22 zemích a ve 48 dalších spolupracujeme v oblasti mobilních sítí s partnery. K 30. červnu 2020 jsme měli více než 300 milionů mobilních zákazníků, více než 27 milionů zákazníků s pevným připojením a více než 22 milionů televizních zákazníků.

V České republice poskytuje Vodafone služby více než 4,5 milionu zákazníků – zhruba 3,9 milionu připadá na mobilní služby, dalších přibližně 700 tisíc na fixní služby, kde Vodafone posílil svou pozici po integraci společnosti UPC Česká republika. Podporujeme diverzitu a inkluzi prostřednictvím našich politik v oblasti mateřské a rodičovské dovolené, celosvětově s pomocí internetového připojení posilujeme postavení žen a obecně zlepšujeme přístup ke vzdělání a digitálním dovednostem. Respektujeme všechny jednotlivce bez ohledu na rasu, etnickou příslušnost, zdravotní postižení, věk, sexuální orientaci, genderovou identitu, kulturu nebo náboženství.

Vodafone rovněž dělá významné kroky ke snížení dopadu svého podnikání na planetu. Jde například o nákup 100 % elektřiny z obnovitelných zdrojů po celém světě i o opětovné použití, další prodej nebo recyklaci 100 % našeho nadbytečného síťového vybavení nejpozději od roku 2025. Firma také postupně snižuje emise skleníkových plynů z provozu i z dodavatelského řetězce. Díky těmto krokům chce Vodafone dosáhnout nejpozději v roce 2040 uhlíkové neutrality. Více informací na www.vodafone.cz.