Společnost Zumtobel navázala partnerství se společností Quuppa. Výsledkem jsou senzory integrované ve svítidlech k přesnému určování polohy

Praha, Česká republika – Přesné vyhledání objektů nebo zařízení pomocí senzorů integrovaných přímo do svítidel – to je cílem nového partnerství mezi společnostmi Zumtobel a Quuppa. Finská společnost je lídrem na trhu v oblasti lokalizačních systémů v reálném čase (RTLS).

Společnost Zumtobel využívá hardware a software společnosti Quuppa a integruje vysoce přesnou technologii určování polohy přímo do osvětlovací infrastruktury Zumtobel. To významně snižuje celkové náklady a složitost integrace projektů pro zákazníky. Výsledkem je až 40procentní snížení nákladů na instalaci technologie Quuppa a její ethernetové infrastruktury. Uživatelé také těží z know-how prodejních a digitálních služeb týmů Zumtobel při implementaci projektů lokalizačních služeb.

Inteligentní poziční systém Quuppa využívá technologii Bluetooth® Low Energy na základě úhlu záběru (AoA) ke sledování objektů a zařízení téměř v reálném čase s přesností menší než jeden metr. Data jsou k dispozici prostřednictvím technologické platformy Quuppa Intelligent Locating System ™. pro širokou škálu služeb a aplikací souvisejících s polohou. 

Kombinované řešení sledování majetku obou partnerů je určeno k využití v maloobchodních, kancelářských a průmyslových aplikacích. Lokátor lze použít k vyhledání štítků Bluetooth® Low Energy připojených k nákupním košíkům nebo chytrým telefonům vybaveným odpovídající aplikací. Prostorové chování návštěvníků jako například délka času stráveného u různých skupin produktů je proto přesně měřena a analyzována. Tato technologie také umožňuje přímé spojení se zákazníky na správném místě ve správný čas. To dává maloobchodníkům zcela nová data k optimalizaci obchodů a nakupování.

V průmyslovém prostředí se například štítky Bluetooth® Low Energy používají ke sledování toku zboží nebo k lokalizaci předmětů. Kromě toho lze skladovací, vychystávací a výrobní procesy optimalizovat díky přesné analýze pracovních toků nebo trasování cest. V kancelářských budovách pomáhají polohovací služby zlepšit uživatelský komfort, jako je optimalizace řízení přístupu, lepší využití prostoru, snadná vnitřní navigace pro návštěvníky nebo efektivnější a inteligentnější provoz samotné budovy.

„Partnerství mezi společnostmi Zumtobel a Quuppa podtrhuje strategický význam osvětlení v oblasti internetu věcí a sledování majetku,“ uvedl Thomas Hasselman, marketingový ředitel společnosti Quuppa.

„Svým zákazníkům přinášíme výhody tím, že nabízíme nákladově efektivní vybavení i dovybavení svítidel Zumtobel pomocí nejmodernější technologie sledování majetku. Naše síť služeb Digital Services pomůže zákazníkům plánovat, vybrat i udržet kombinovanou infrastrukturu,“ doplnil Tomasz Zareba, ředitel digitálních služeb ve společnosti Zumtobel.

Více o Location Based Services od společnosti Zumtobel naleznete v odkazu na následujícím videu:

Fotografie ke stažení naleznete na následujícím odkazu: 

Integrierter Quuppa Locator_1
Integrierter Quuppa Locator_2
Location_based_services

O skupině Zumtobel Group:

Skupina Zumtobel Group je mezinárodní hráč na poli světelného průmyslu a vedoucí dodavatel inovativních světelných řešení, komponent a souvisejících služeb. Skrze klíčové značky Zumtobel, Thorn, Tridonic a acdc skupina nabízí komplexní portfolio produktů a služeb zákazníkům po celém světě. Základ pro vývoj inovací a vstup do nových oblastí podnikání tvoří po desítky let získávané know-how týkající se vlivu světla na člověka. Ve světelném odvětví je skupina lídr na evropském trhu. Skupina Zumtobel Group je obchodována na vídeňské burze cenných papírů (ATX Prime) a zaměstnává přibližně 5 900 lidí. Ve fiskálním roce 2019/2020 vykázala obrat 1 131 milionů euro. Skupina sídlí v Dornbirnu v rakouské spolkové zemi Vorarlberg. Na českém trhu ZG Lighting Czech Republic s.r.o., člen skupiny Zumtobel Group, nabízí profesionální osvětlení značek Thorn a Zumtobel. Pro další informace prosím navštivte: https://z.lighting/en/