Společnosti Lumen a VMware rozšiřují partnerství s cílem podporovat rychlý rozvoj inovací na okrajích infrastruktury

Firmy založí společnou inovační laboratoř, jejímž smyslem bude podpořit schopnost zákazníků budovat, provozovat, spravovat, připojovat a chránit aplikace v distribuované infrastruktuře

DENVER a PALO ALTO, Kalifornie – 9. února 2021 – Společnosti Lumen Technologies (NYSE: LUMN) a VMware, Inc. (NYSE: VMW) oznámily významné rozšíření vzájemné spolupráce s cílem urychlit návrh, vývoj a zavádění systémů pro edge computing a řešení pro bezpečnější práci odkudkoli. Díky spojení svých schopností umožní společnosti Lumen a VMware zákazníkům poskytovat novou úroveň uživatelské zkušenosti u libovolné aplikace na libovolném zařízení, od globálního cloudového jádra po okraj distribuované sítě. 

Automatizované továrny. Chytrá města. Telemedicína. Tyto na interakce náročné aplikace vyžadují koordinaci výpočetních, síťových a datových prostředků blíže zákazníkovi kvůli nižší latenci a lepšímu zabezpečení. Společnosti Lumen a VMware založí společnou inovační laboratoř, kde spojí své architektury a design jako základ pro pokročilé pracovní zátěže a budou synergicky využívat své marketingové a prodejní zdroje. Jejich týmy se zpočátku zaměří na společný vývoj řešení pro portfolio řízených služeb společnosti Lumen v těchto hlavních oblastech:

  • Edge computing: Certifikování integrace VMware Tanzu Basic se službou Lumen Edge Bare Metal a Lumen Dynamic Connections. Toto spojení zákazníkům umožní vybudovat bezpečnější systém poskytování softwaru a rychle nasazovat nové aplikace vyvinuté specificky pro okraj infrastruktury, na vyžádání, blíže místu digitální interakce.
  • Práce odkudkoli: Začlenění platformy VMware SASE pro bezpečný přístup na okraji sítě – včetně VMware SD-WAN a VMware Workspace ONE – do souboru řešení Lumen. Mnoho firem má v dnešní době zaměstnance geograficky rozptýlené. Tradiční řešení jako paprskově uspořádaná VPN jsou proto zastaralá a nevyhovující. Tato iniciativa pomůže zákazníkům jednodušeji zavést architekturu SASE s cílem dosáhnout spolehlivosti a výkonu tradiční sítě a poskytovat špičkovou zákaznickou i zaměstnaneckou zkušenost v rámci modelu nulové důvěry.
  • Bezpečnost: Propojení řešení VMware Carbon Black Cloud Endpoint a VMware Carbon Black Cloud Workload s bezpečnostním zpravodajstvím laboratoří Black Lotus, které patří společnosti Lumen a zabývají se výzkumem hrozeb. Podniky se budou schopné lépe bránit kybernetickým hrozbám již na koncových zařízeních, a to s pomocí kombinace bezpečnostní analýzy využívající jednu z nejprovázanějších informačních sítí na světě, špičkového řešení na ochranu koncových bodů a virtualizace datových center.

„Řešení pro zabezpečení okraje sítě budou hnací silou další vlny digitálních inovací. Firmy potřebují být schopné efektivně tvořit, zavádět a spravovat aplikace v tomto novém prostředí,“ říká Jeff Storey, prezident a generální ředitel společnosti Lumen Technologies. „Toto promyšlené rozhodnutí investovat a urychlit vývoj ve spolupráci se společností VMware nám umožní na trh rychle dodat softwarově definovaná řešení zaměřená na skutečné problémy, s nimiž se naši zákazníci potýkají při přesunu aplikací na okraj infrastruktury. To je velmi důležité.“ 

„Pozorujeme prudký rozmach využití okrajů sítě k různým účelům. V důsledku toho se stane každá lidská zkušenost digitální,“ říká Pat Gelsinger, generální ředitel společnosti VMware. „Probíhající pandemie tyto trendy pouze urychlila. Využití těchto příležitostí vyžaduje silné partnerství osvědčených technických lídrů. Spolupráce mezi společnostmi Lumen a VMware přestavuje přesně takové spojení, jaké je zapotřebí k transformaci podnikových procesů a zákaznické zkušenosti.“

O společnosti Lumen Technologies

Společnost Lumen se řídí myšlenkou, že lidstvu se daří nejlépe, když technika usnadňuje práci i život. Provozuje přibližně 450,000 km komunikačních sítí a obsluhuje zákazníky ve více než 60 zemích. Nabízí nejrychlejší a nejbezpečnější platformu pro aplikace a data a pomáhá tím firmám, státům a místní správě poskytovat kvalitní a efektivní služby. Další informace o řešeních společnosti Lumen v oblasti sítí, okrajového cloudu, bezpečnosti, komunikace a spolupráce a o našem úsilí o podporu pokroku lidstva prostřednictvím technologií naleznete na internetových stránkách news.lumen.com/home a na sociálních sítích: LinkedIn: /lumentechnologies, Twitter: @lumentechco, Facebook: /lumentechnologies, Instagram: @lumentechnologies a YouTube: /lumentechnologies. Lumen a Lumen Technologies jsou ochranné známky společnosti Lumen Technologies LLC registrované v USA. Lumen Technologies LLC je 100% dceřiná společnost společnosti CenturyLink Inc. 

O společnosti VMware 

Software společnosti VMware je základem komplexní globální digitální infrastruktury. Její nabídka zahrnuje řešení pro cloud, modernizaci aplikací, sítě, bezpečnost a digitální pracovní prostředí, která pomáhají zákazníkům poskytovat libovolné aplikace v libovolném cloudu pro libovolná zařízení. Společnost VMware sídlí v Palo Alto v Kalifornii a jejím dlouhodobým cílem je přinášet přelomové technologické inovace a pozitivně ovlivňovat svět. Další informace naleznete na stránkách https://www.vmware.com/company.html.