Projektory Panasonic umí promítnout vesmír na radnici

Praha, 16. února 2021 – Díky projektorům společnosti Panasonic mělo více než sto tisíc diváků ve Stockholmu možnost shlédnout velkolepou projekci na věhlasnou stockholmskou radnici. Videomapping proběhl rámci festivalu Nobel Week Lights a jeho ústředním motivem bylo lidské chápání vesmíru. Zmíněná instalace je jedním z největších videomappingových projektů v historii města. Festival se konal u příležitosti oslav udílení Nobelových cen ve Stockholmu v roce 2020. Po celém městě byly umístěny další světelné instalace inspirované vynálezy laureátů Nobelovy ceny.

Instalaci VESMÍR promítanou na stockholmskou radnici navrhl Andreas Skärberg a vytvořilo ji kreativní studio PXLFLD. Obsahem je šestnáctiminutová animovaná projekce oslavující ohromující pokroky v oblasti astrofyziky.

Studio PXLFLD oslovilo své partnery, studia Lumination of Sweden a Creative Technology, která se specializují na pokročilá technická řešení pro živá představení a vysílání, aby mu pomohla jeho vizi zrealizovat. Tým při videomappingu využil celkem 30 projektorů Panasonic PT-RQ22K a PT-RZ21K.

„Potřebovali jsme laserový projektor, který se snadno umístí kolem všech ostrých hran, ale zároveň jsem měli vysoké požadavky na kvalitu obrazu a kontrastní poměr,” vysvětlil Johan Törnström ze studia Creative Technology. „Důležité rovněž bylo, aby byly projektory kompaktní a snadno nastavitelné v omezeném prostoru.” Törnström dodal, že spolehlivá laserová architektura produktů společnosti Panasonic byla jednou z nejdůležitějších vlastností projektoru, protože instalace byla v provozu dvanáct dní, přičemž mnoho sestav bylo nainstalováno v režimu portrétu.

Projektory Panasonic PT-RQ22K a PTRZ21K s výkonem 20 000 lm kombinují zobrazování 3-Chip DLP™ s technologií 4K+ SOLID SHINE Laser Phosphor, jimž vděčí za prvotřídní rovnoměrnost jasu obrazovky, která je důležitá pro videomapping. „Tyto projektory jsou navrženy do prostředí, kde se představení nesmí přerušit, a mají záložní vstup zaručující nepřetržité zobrazování obrazu i v případě přerušení primárního signálu,” řekl Hartmut Kulessa, marketingový manažer pro Evropu ze společnosti Panasonic.

„Schopnost prezentovat toto velkolepé dílo publiku bezpečným způsobem a s vizuálním obsahem, který byl hlavním bodem programu, opravdu vzbuzovala úctu a reakce veřejnosti byla jednoznačně pozitivní,” řekl Anders Granström, technický návrhář ze studia PXLFLD.

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je celosvětovým lídrem ve vývoji inovativních technologií a řešení v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, automobilového průmyslu a B2B. Společnost oslavila v roce 2018 sté výročí od svého založení a nyní po celém světě provozuje 528 dceřiných společností a 72 přidružených společností. Za obchodní rok končící 31. března 2020 vykázala konsolidované čisté tržby ve výši 61,9 miliardy EUR. Společnost se zavázala přinášet nové hodnoty prostřednictvím inovací. Své technologie používá k vytvoření lepšího života a světa pro zákazníky. 

Další informace o společnosti Panasonic: https://www.panasonic.com/cz/ 

Informace o kategorii Panasonic Visual System Solutions

Panasonic Visual System Solutions je obchodní jednotka Panasonic System Communications Solutions Europe (PSCEU) se sídlem ve Wiesbadenu (Německo). Zobrazovací řešení Panasonic nabízí širokou řadu spolehlivých projektorů s vysokým jasem a také vysoce kvalitní profesionální displeje. Od divadel po univerzity, muzea nebo nákupní centra, od živých akcí po firemní instalace a vzdělávání jsou naše projektory a profesionální displeje snadno použitelné, udržovatelné a navržené tak, aby měly dlouhou životnost a nízké provozní náklady.
Další informace najdete na adrese: https://business.panasonic.cz/vizualni-systemy/