StartupJobs loni pomohlo najít práci 4000 lidem v 800 startupech, a to navzdory pandemii. Zájemců bylo necelých 94 tisíc

Praha, 16. února 2021 – 93 399 zájemců o práci ve startupech, 1331 firem hledajících zaměstnance a 4000 obsazených pozic, to jsou čísla za rok 2020 ve StartupJobs. Počet zájemců navzdory krizi vzrostl o 20 % oproti roku 2019. Portál je prostředníkem mezi startupy a talenty, jež hledají uplatnění v odvětví, která mění svět. Od svého založení v roce 2012 platforma pomohla najít práci ve startupech 19 000 lidem. Celý report za loňský rok je dispozici zde

“Ačkoliv se většina roku 2020 odehrávala pod vlivem pandemie,  původní obavy z velkého nárůstu nezaměstnanosti se nakonec nepotvrdily a podařilo se nám přivést k pracovním nabídkám více zájemců než předešlý rok. Covid-19 však změnil přístup k práci a její organizaci, oproti roku 2019 stoupl počet nabídek práce na dálku téměř třikrát. Zaznamenali jsme také rekordní nákupy kreditových balíčků, které se využívají pro publikaci inzerátů, takže můžeme předpokládat, že se startupy v roce 2021 chystají nadále růst,” komentuje Filip Mikschik, zakladatel a CEO StartupJobs.

Nové startupy a nárůst v IT

Loni se na portál nově registrovalo 422 firem, které publikovaly svůj první inzerát. Velké procento z nich se zaměřuje na technologie, služby a e-commerce. Značný úspěch zaznamenaly také startupy zaměřující se na kryptoměny. Pokles však podle očekávání nastal v oblastech co-workingu, gastronomie a cestování. “Největší nárůst nabídek, a to více než o 700, jsme registrovali ve vývoji a IT,” konstatuje Mikschik. Nejvíce kandidátů se hlásilo na pozice v oblastech marketingu a obchodu, převažovaly nabídky na hlavní pracovní poměr.

Největší zájem o práci byl ve startupech nula advisory, myTimi a Reas.cz. Přední příčky v počtu vystavených nabídek nabídek obsadily Creative Dock, Productboard a Acomware. Lidé se nejčastěji hlásili na nové pozice v pondělí, kolem deváté hodiny.

“Co se týče největšího dopadu pandemie, tak ten jsme zaznamenali od poloviny března do začátku května. Tam jsme viděli obrovský propad v počtu vystavených nabídek, který vedl k rekordnímu počtu uchazečů na jednu nabídku. Tento trend se však s koncem jara obrátil a nabídek začalo řádově přibývat,” dodává Mikschik.

Více o StartupJobs

StartupJobs je česká online platforma, která se specializuje na to, aby pomohla startupům nalézt ty správné lidi. Již skoro 20 tisíc lidí zde našlo svou práci snů ve více než 2000 firmách. Není to ale jen pracovní portál, je také vstupní branou do tohoto inovativního a neustále se vyvíjejícího prostředí. 

StartupJobs pomáhá lidem hledat a najít smysluplnou práci a startupům získávat talentované zaměstnance. StartupJobs vnáší inovace také do světa HR – byl mezi prvními, kteří začali efektivně využívat inzerce pracovních pozic na Facebooku a výkonnostního marketingu obecně pro získávání kvalitních kandidátů. Práci zde hledají především ti, kteří preferují moderní pojetí firemní kultury před korporátem a chtějí se podílet na inovativních řešeních, které živé startupové prostředí nabízí.