Nové možnosti zušlechťování tisku se otevírají. VarioPRINT iX nabízí propojení s řešením Scodix Ultra pro ještě nápaditější výsledky

PRAHA, 18. února 2021 – Společnost Canon dnes oznámila, že poskytovatelé profesionálních tiskových řešení v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA), kteří používají stroje řady varioPRINT iX nebo varioPRINT i, mohou dále zvýšit přidanou hodnotu svých aplikací díky propojení s kompatibilním digitálním tiskovým řešením Scodix Ultra. Vzniknou tak nové atraktivní tiskové dekorace a zušlechtěné aplikace, které zaujmou nejen na pohled, ale i na omak, a navíc tiskařům otevírají nové segmenty trhu, nové zdroje příjmů a větší prostor pro zajímavé marže.

Možnosti se otevírají díky ověřené kompatibilitě mezi inkoustovou technologií Canon varioPRINT iX a Scodix PolySense ™ 500 – tedy polymerem Scodix používaným pro pět klíčových vylepšení tiskových aplikací. Patentovaný inkoust Canonu na bázi vody pro tiskárny řady varioPRINT iX pracuje s technologií ColorGrip a přináší výjimečné, živé a intenzivní barvy na různých médiích. Tato sada inkoustů vytváří dokonalý základ pro dekorace na bázi Scodix PolySense ™ 500.

Hayco van Gaal, viceprezident pro prodej a služby pro komerční tisk v regionu EMEA společnosti Canon Europe, říká: „Kompatibilita mezi inkoustem varioPRINT iX společnosti Canon a polymerem Scodix PolySense 500 otevírá komerčním tiskárnám nový prostor pro tvorbu další přidané hodnoty a pomáhá značkám odlišit jejich tiskové aplikace pomocí dodatečných efektů. Neustále hledáme způsoby, jak umožnit našim zákazníkům vnést do kampaní další kreativitu, rozšířit portfolio aplikací a zvýšit příjmy. Pomocí tiskových dekorací Scodix mohou naši zákazníci zvýšit hodnotu svých produktů i zvýšit efektivitu svých pracovních procesů.“

Tato novinka může být významným přínosem také pro komerční poskytovatele tisku, kteří vlastní digitální zušlechťovací stroj Scodix Ultra a chtějí přejít na inkoustovou technologii. Rozhodnutím investovat do inkoustových produkčních tiskáren z řady varioPRINT iX mohou zákazníci dosáhnout výstupu v kvalitě ofsetového tisku, používat širokou škálu médií, tisknout ve velkých objemech a minimalizovat dobu potřebnou k nastavení. Zároveň mají také jistotu, že výstup mohou ještě dále dekorovat pomocí stroje Scodix, který již vlastní, aniž by museli vynakládat další investice. 

Ověřená kompatibilita přináší uživatelům tiskáren řad varioPRINT iX a varioPRINT i významné možnosti, jak rozšířit portfolio produktů. Podle výzkumu Keypoint Intelligence-InfoTrends je růstový potenciál zušlechtěného tisku více než dvojnásobný oproti digitálnímu tisku CMYK. A díky odhadovanému zvýšení profitu v rozmezí 50-400 % je návratnost investic velmi rychlá. Výsledné tisky si pochvalují i marketéři světových značek, kteří uvádějí, že díky nim dokážou udržet pozornost cílových skupin o 18 % déle a zákazníky zaujmou o 45 % rychleji než bez použití zušlechtěného tisku.

Eli Grinberg, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Scodix, dodává k partnerství se společností Canon: „S radostí vítáme zprávu, že uživatelé tiskáren řady Canon varioPRINT iX mohou obohatit své aplikace o vizuální a plastické efekty s využitím jednoho z našich strojů Scodix Ultra. Aktuálně nabízíme portfolio, s nímž je možné vylepšit kteroukoli aplikaci a zároveň vyjít vstříc jakémukoliv rozpočtu. Výstupy tištěné na strojích řady varioPRINT iX společnosti Canon pomocí inkoustové technologie varioPRINT iX jsou ideálním podkladem pro náš vlastní polymer PolySense 500. Komerční poskytovatelé tisku tak mohou nabízet produkty, za které si mohou účtovat prémiové ceny a zajistit si rychlou návratnost investic.“

Uživatelé sérií varioPRINT iX i varioPRINT i mohou použít kterýkoli z digitálních zušlechťovacích tiskových strojů Scodix Ultra k tvorbě výjimečně elegantních prémiových produktů a dosažení vyšších ziskových marží. Komerční tiskárny mohou při použití vysoce kvalitního barevného výstupu vytištěného na tiskovém zařízení Canon a následném dalším zpracováním digitálním zušlechťovacím strojem Scodix získat výsledné tisky obohacené o následující pětici estetických efektů: Scodix Sense ™, Scodix Foil ™, Scodix Glitter ™, Scodix VDE ™, a Scodix Cast & Cure ™.

Pomocí stroje Scodix Sense mohou komerční tiskárny dodat aplikacím plastickou lesklou texturu pro reliéfní tisk. Fólie Scodix Foil jim přitom umožňuje vylepšovat výrobky fólií bez nutnosti použití matric a forem, čímž je proces dokončování nákladově efektivnější i pro malé a střední série. Pomocí Scodix Glitter dodají produktům jiskru a texturu a zákazníkům mohou nabídnout třpytivé vzory bez nepořádku z odlepujících se flitrů, který jsou nešvarem tradičního analogového procesu aplikace. Díky Scodix Cast & Cure mohou uživatelé také vytvářet vysoce působivé 3D holografické prvky, a to i s jedinečným logem vlastníka značky, které může být součástí hologramu.

Individualizované aplikace vytištěné na tiskovém stroji Canon je také možné vylepšit pomocí funkce Scodix Variable Data Enhancement (Scodix VDE ™). Značky se v současnosti snaží hledat nové cesty, jak zaujmout v záplavě tištěných marketingových materiálů a vytvořit emocionální spojení se svým publikem, a právě díky této funkci jim poskytovatelé profesionálních tiskových služeb mohou nabídnout řešení v podobě personalizovaných aplikací, které oslní. Pomocí zdobení mohou třeba zvýraznit jméno zákazníka na direct mailu, upoutat pozornost personalizovanou nabídkou nebo jednoduše vylepšit vzhled a dojem z vizitky svých obchodních zástupců. Systém čárových kódů Scodix přitom funguje jako kontrolní a ověřovací nástroj, který zajistí tiskovému operátorovi klid a bezchybné zarovnání tisku.

Generální ředitel společnosti Kampert Nauta, Richard Kampert, sdílí své zkušenosti s tím, čeho se společnosti Kampert Nauta podařilo dosáhnout díky technologické kompatibilitě inkoustu tiskáren řady varioPRINT iX společnosti Canon a polymeru Scodix PolySense 500: „Jako první komerční a online tiskárna na světě, která investovala  do řady varioPRINT iX, jsme byli překvapeni její schopností dosáhnout offsetové kvality tisku na různých silnějších médiích, nezbytných pro výrobu pohlednic, což je jedna z našich hlavních specializací. Od té doby jsme investovali do digitálního zušlechťovacího stroje Scodix Ultra, který nám umožňuje zefektivnit naše workflow s potenciálem pro oslovení dalších zákazníků. Díky kombinaci obou strojů, které máme k dispozici, jsme schopni zkrátit dobu zpracování, můžeme tisknout menší objemy efektivněji, pokud jde o náklady, a daří se nám rozšiřovat a vylepšovat naše produktové portfolio. Nyní můžeme rychle reagovat na potřeby našich zákazníků a nabízet tiskové produkty, které nám pomáhají vyniknout.“

Od svého uvedení na trh v roce 2015 se řada tiskáren varioPRINT i etablovala jako lídr v oblasti archového inkoustového tisku pro transakční aplikace, knihy a vysoce kvalitní direct maily. Umožnila profesionálním tiskařům v celé Evropě zkrátit dobu zpracování, snížit provozní náklady a dosáhnout kvality ofsetového tisku. Nejnovější přírůstek, řada varioPRINT iX, uvedená na trh v dubnu 2020, dokáže tisknout více než 9000 stran SRA3 za hodinu (resp. 320 stran A4/min) s vynikající kvalitou obrazu na širokou škálu médií s gramáží od 60 do 350 g/m2, což umožňuje široké použití aplikací pro běžné komerční tiskárny.


O společnosti Canon Europe

Canon Europe je strategickou centrálou pro region EMEA společnosti Canon Inc., předního světového dodavatele technologií a služeb pro digitální zpracování obrazu. Canon působí přibližně ve 120 zemích, ve kterých zaměstnává zhruba 13,5 tisíce lidí. Na celosvětových příjmech společnosti se Canon Europe podílí přibližně jednou čtvrtinou. Společnost Canon Inc. byla založena v roce 1937. Od té doby díky neustálým inovacím svých produktů a řešení stojí v oblasti zpracování obrazu na světové špičce. Neustále investuje do správných oblastí a využívá příležitostí k růstu – od fotoaparátů přes komerční tiskárny a firemní konzultační služby až po zdravotnické technologie. Podniková filosofie společnosti Canon nese název Kyosei, což nejlépe vystihuje překlad „Společně žít a pracovat pro obecné blaho“. Společnost Canon Europe usiluje v rámci regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) o udržitelný růst podnikání se zaměřením na snižování vlastního dopadu na životní prostředí. Stejně tak dbá na to, aby tento dopad minimalizovali i její zákazníci při využívání produktů a služeb Canon.Canon je průkopníkem, který přispívá ke zlepšování neustále se vyvíjejícího světa zobrazovací techniky. Svými technologiemi a inovativním duchem Canon posouvá hranice možného a pomáhá tak lidem podívat se na svět z nové perspektivy. Vnášíme do života kreativitu, snímek za snímkem. Protože jen pokud se dokážeme na svět správně podívat, můžeme jej změnit k lepšímu.Další informace o společnosti Canon Europe a Canon CZ jsou k dispozici na www.canon-europe.com a www.canon.cz.