Bell dodal libanonskému letectvu tři vrtulníky Huey II

FORT WORTH, Texas (24. února 2021) – Společnost Bell v tomto měsíci libanonským vzdušným silám (LAF) dodala tři vrtulníky Bell UH-1H-II. Stroje rozšíří stávající flotilu letectva Libanonu; to je hodlá nasadit při nejrůznějších pátracích a záchranných operacích, transportu vojáků nebo během hasičských a pomocných misí.

„Velmi nás těší, že dodávkou tří dalších strojů Huey II významně podpoříme Vzdušné síly Libanonu, což povede k posílení jejich operační schopnosti,“ řekl Tim Evans, regionální obchodní manažer Bell pro Afriku a Střední východ. „Huey II je vysoce osvědčená platforma, mimořádně schopný a dostupný vrtulník, které bude velkým přínosem pro letku LAF.“

Libanonské vzdušné síly používají vrtulníky řady UH-1 od počátku 90. let a nasazují je na rozmanité mise. Naposledy byly stroje Huey II využity při hašení rozsáhlých požárů, které způsobila silná exploze v přístavu v Bejrútu.

„S potěšením jsme převzali tři další stroje Huey II a tím rozšířili naši stávající flotilu,“ řekl velitel BG Heykal, LAF. „Velmi je oceňujeme pro jejich spolehlivost, dlouhou životnost a zejména jejich multifunkčnost – dají se nasadit při nejrůznějších misích. Zároveň si vysoce ceníme týmu Bell za kvalitní zákaznickou podporu a dlouholeté partnerství.“

Bell UH-1H-II je univerzální jednomotorový vrtulník s vysokou provozní připraveností a nízkými provozními náklady. Má nejlepší užitečné zatížení ve své třídě a vyniká v nejrůznějších konfiguracích v závislosti na druhu a typu mise.

###

O společnosti Bell 

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa. 

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou plánovaná prohlášení, které mohou obsahovat výnosy a tržby nebo popisovat strategie, cíle, výhledy apod. Toto prohlášení se vztahuje pouze k datu, kdy bylo vydáno, a naší povinností není jej v budoucnosti aktualizovat či revidovat. Toto prohlášení podléhá známým i neznámým rizikům a dalším faktorům, které se mohou lišit od našich skutečných výsledků.