KVADOS spojil síly se společností Honeywell pro oblast hlasového ovládání skladu

Pro oblast technologie hlasového ovládání uzavřel KVADOS spolupráci se společností Honeywell, která je v tomto oboru špičkou na trhu. Honeywell Voice skladníkům uvolní ruce i oči, takže budou pracovat bezpečněji, efektivněji a přesněji. Výsledky? Zvýšení produktivity o více než 30 procent, zvýšení míry přesnosti až o 99,99 procent a bezpečnější a spokojenější pracovní síla s vyšší mírou retence.

Technologie rozpoznávání hlasu v posledních letech významně pokročila a zvykli jsme si na její využívání ve svých vozidlech nebo při ovládání mobilních telefonů, které podporují i diktování textu. Kvalita je už dnes díky umělé inteligenci vysoká, pro provoz ve skladech je však potřeba hledat řešení, které je stoprocentně spolehlivé. Pohybujeme se zde v náročném prostředí, kde si s běžným uživatelským hlasovým ovládáním nevystačíme.

S čím se logistické společnosti nejvíce potýkají? Jejich slabým místem bývá pracovní síla. Hlasové ovládání přináší velkou úsporu času. Důležité je snížení chybovosti a větší rychlost vychystávání zboží. Situace na pracovním trhu nahrává také tomu, že je ve skladech zaměstnáváno čím dál více cizinců. Hlasové ovládání umí pracovat s více než 40 jazyky, naběhnutí do praxe je pak velice rychlé a intuitivní. Systém si poradí také se zvýšenou hlučností provozu a zaručí, že skladník bude povelům ve sluchátcích rozumět.

KVADOS tak své řešení mySTOCK® WMS vedle klasických PDA terminálů rozšířil o variantu hlasového ovládání.
„Zákazníkovi na základě analýz poradíme, která z variant je pro jeho sklad efektivnější. Je možné zvolit také možnost, která kombinuje čistě hlasové ovládání s využíváním PDA. Vzhledem k povaze konkrétní práce může skladník část směny využívat talkmana a sluchátka, a když je potřeba, vytáhne PDA a naskenuje čárový kód,“ říká Hana Prauzková, obchodní a marketingová ředitelka společnosti KVADOS.

Skladník je vybaven speciálními hlasovými terminály fungujícími bezdrátově. Terminály společnosti Honeywell jsou dodávány se sluchátky a mikrofonem jako headset. Sluchátka jsou navržena tak, aby vyhovovala ergonomickým požadavkům a mohla být pohodlně využívána po celou směnu. 

A pro jaké společnosti se hlasové ovládání vyplatí?
„Ve spolupráci se společností Honeywell jsme schopni připravit také pohled na návratnost investic po implementaci hlasového ovládání přímo pro vaši společnost, i připravit návrhy cest, kterými se při zavádění této technologie vydat. Získáte tak velice konkrétní představu o nákladech a výnosnosti tohoto řešení.“ dodává Hana Prauzková.

O společnosti KVADOS

Vyrábíme a dodáváme softwarová řešení zákazníkům na míru. Zaměřujeme se zejména na oblasti podnikových informačních systémů (ERP) a pokladního systému pro maloobchodní sítě, nástrojů pro řízení obchodních procesů a vztahů se zákazníky (CRM), logistiky a skladování (WMS) a řízení vnitrofiremních procesů spojených s elektronickým oběhem dokumentů (DMS) a úkolováním. Nabízíme také software pro poskytovatele servisu a služeb. Naší doménou je podpora práce uživatelů v terénu a optimalizace procesů. Správně nastavené procesy totiž pokládáme za základ úspěšného fungování každé firmy.

Na trhu působíme od roku 1992 a nadále zůstáváme českou nezávislou akciovou společností s centrálou v Ostravě. Naše produkty a služby jsou denně využívány ve 12 zemích světa. Spolupracujeme s předními technologickými partnery i řadou vysokých škol, podílíme se na výzkumných projektech.

V případě zájmu o navázání obchodně-partnerské, marketingové či mediální spolupráce se na nás neváhejte obrátit, a to na kontaktní telefon 731 531 233 nebo e-mail sikorova@kvados.cz. Odkaz na web https://mystock.kvados.cz/