D-Link ohlásil cenově efektivní plně spravovatelné gigabitové switche

Gigabitové řízené přepínače řady DGS-2000 poskytují flexibilní možnosti nasazení a správy sítě v podnikovém i veřejném sektoru

Praha 26. 2. 2021 – Společnost D-Link, globální lídr v oblasti síťových technologií, přidává manažovatelné gigabitové přepínače řady DGS-2000 do svého portfolia. Nová řada nabízí cenově efektivní, flexibilní a plně spravované řešení podnikům, veřejnému sektoru a poskytovatelům služeb.

Řada DGS-2000 je vybavena širokou škálou modelů s 10, 28 nebo 52 porty, což umožňuje bezproblémovou integraci do nejrůznějších aplikací a prostředí. Verze přepínačů s podporou Power over Ethernet (802.3at PoE+) umožňují připojení a napájení koncových zařízení, jako jsou Wi-Fi přístupové body, IP telefony nebo IP kamery. Tato řada nabízí také porty SFP k rozšíření síťového připojení přes optická vlákna a disponuje rozsáhlou sadou funkcí na 2. vrstvě (L2) k zajištění spolehlivosti toku dat, což z ní činí ideální řešení pro nasazení na přístupové vrstvě sítě nebo při budování sítí ve více lokalitách.

Řada DGS-2000 nabízí také L3 statické směrování (inter-VLAN routing), které zvyšuje efektivitu sítě, snižuje zatížení páteřní sítě a hlavních nebo hraničních routerů. Přepínače navíc podporují funkce Auto Voice VLAN a Auto Surveillance VLAN, které automaticky upřednostňují provoz VoIP a videodohledu, aby se tyto časově citlivé a kritické přenosy nezpožďovaly nebo nepoškozovaly, a to ani při vysokém využití sítě.

Mezi novinkami je také řada sofistikovaných bezpečnostních funkcí, včetně inovativního systému D-Link Safeguard Engine™, který chrání přepínač před zahlcením škodlivými útoky. Funkce ověřování uživatelů a řízení přístupu do sítě (ACL, 802.1X, Radius), ochrana před zahlcením (Storm Control), provázání IP a MAC adresy s daným portem (Smart IP-MAC-Port Binding) umožňují podnikům vybudovat bezpečnější a robustnější síť.

Všechny přepínače řady DGS-2000 lze spravovat z vestavěného intuitivního webového rozhraní nebo pomocí příkazů SNMP. Podporují také plnou sadu CLI (Command Line Interface) příkazů pro správu z příkazového řádku lokálně přes vyhrazený port konzole nebo vzdáleně přes Telnet a SSH. Bezplatný nástroj D-Link Network Assistant (DNA) umožňuje správcům sítě rychle a snadno najít přepínače D-Link v síti, jejich nastavení a hromadnou konfiguraci pohodlně z počítače nebo mobilní aplikace.

Pro získání dalších informací kontaktujte místní pobočku D-Link (www.dlink.com).

O společnosti D-Link

Společnost D-Link již 35 let navrhuje, vyvíjí a vyrábí oceňovaná síťová a bezdrátová zařízení, zabezpečovací řešení pro IP kamerové systémy a technologie pro automatizaci domácnosti. Jako světový lídr v oblasti konektivity, společnost D-Link transformuje firemní sítě a jejich vybavení tak, aby fungovaly efektivněji. Je také klíčovým inovátorem v oblasti chytrých domácností. Umožňuje majitelům nemovitostí monitorovat, automatizovat a ovládat domácnost kdykoliv a kdekoliv i pomocí chytrého telefonu nebo tabletu.

D-Link nabízí své rozsáhlé produktové portfolio organizacím a spotřebitelům prostřednictvím své globální sítě obchodních partnerů a poskytovatelů služeb. 
Pro více informací o společnosti D-Link navštivte prosím www.dlink.cz nebo www.facebook.com/dlinkczsk.