Bilance českého vývozu prostřednictvím Lidlu byla rekordní! V roce 2020 dosáhla 9,7 miliardy korun

Každým rokem jsou české výrobky v zahraničí více populárnější. Zcela jistě to potvrzuje fakt, že s Lidlem v roce 2020 vyvezlo své potraviny a drogistické zboží celkem 185 výrobců do 28 zemí Evropy a USA, a to za téměř 9,7 miliardy korun. To představuje meziroční nárůst o více než 14 %. Z hlediska finančního objemu českého vývozu prostřednictvím Lidlu byl tak rok 2020 rekordní. 

Zákazníci Lidlu se v zahraničí s českými výroby mohou setkat již řadu let. Množství výrobků však stále roste. V celkem 28 zemích mohli zákazníci zakoupit výrobky od 185 výrobců, což je o 18 více než v roce 2019. Loňský rok však také přinesl absolutní rekord v případě finančního objemu. Hodnota vyvezeného zboží stoupla o 1,2 miliardy, a to z loňských 8,5 miliardy na témeř 9,7 miliardy korun. Blížící se desetmiliardová hranice zcela jistě svědčí o nárůstu obliby českých výrobků v zahraničí. 

* objem vývozu v nákupních cenách

Mezi TOP 10 výrobců podle objemu vyvezeného zboží patří v oblasti potravin LE & CO – Ing. Lenc, MOWI Czechia, Mlékárna Pragolaktos, Krahulík – Masozávod, Delimax, Tereos TTD,  Hortim-International a La Lorraine.  

Již potřetí v řadě byla však největším vývozcem společnost Drylock Technologies s.r.o., která je výrobcem hygienických prostředků. Ta pod značkou Lupilu vyváží zejména dětské pleny. Značka Lupilu se současně v kategorii dětské oblečení stala Nejdůvěryhodnější značkou 2020, a to v nejrozsáhlejším průzkumu důvěry, který organizuje společnost Atoz Group každý rok ve spolupráci s agenturou Nielsen.

 V TOP 10 také obhájila umístění další společnost z oblasti drogistického zboží, a to Personna International CZ, která vyrábí ruční holicí strojky. 

„Blížící se desetimiliardovou hranici v rámci exportu považujeme v extrémní konkurenci výrobců za enormní úspěch. A to nejen pro nás, ale také pro české potravináře a výrobce drogistického zboží. Těší nás, že rostoucí trend potvrzuje kvalitu našich výrobků nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí,”  hodnotí vývoj Michal Farník, jednatel společnosti Lidl Česká republika, pod jehož vedením Lidl export českých výrobků zajišťuje. 

Do TOP 3 odběratelských zemí podle objemu vyvezeného zboží se zařadilo na první místo již tradičně Slovensko. Dále následuje Velká Británie a Polsko. Mezi prvními deseti destinacemi jsou dále, Maďarsko, Rumunsko, Chorvatsko, Litva, Slovinsko, Bulharsko a Irsko.   

Se společností Lidl mají možnost vyvážet své zboží všichni dodavatelé. Základní podmínkou je schopnost dlouhodobě splňovat vysoké nároky v oblasti kvality, které má Lidl nastaveny úplně stejně i pro české prodejny a bez rozdílu pro všechny dodavatele. Dalším kritériem je poté schopnost dodávat požadovaný objem zboží i do dalších zemí.  Vstup na zahraniční trh je jednodušší primárně v tom, že výrobce nemusí  hledat partnery pro prodej či investovat do  marketingu v dané zemi.  Jednoduchá je současně také logistika, kdy výrobce zboží doveze pouze do jednoho centralniho skladu a následnou dopravu již kompletně zajišťuje společnost Lidl. 

O společnosti Lidl

Společnost Lidl vstoupila na český trh v červnu 2003, kdy otevřela prvních 14 prodejen. V současnosti provozuje síť 263 prodejen, které jsou zásobovány 4 logistickými centry. Filozofie prodeje společnosti Lidl je založena na privátních značkách, které tvoří více než 80 % veškerého sortimentu. Kromě nejvyšší kvality za nejlepší cenu oceňují zákazníci prodejen Lidl také pravidelné, tematické týdny s nabídkou potravin a spotřebního zboží, které není součástí stálého sortimentu. Spotřební zboží Lidl nabízí také ve svém internetovém obchodě lidl-shop.cz. Společnost Lidl se snaží být ve všech oblastech podnikání maximálně odpovědná vůči svému okolí. V rámci společenské odpovědnosti se Lidl dlouhodobě zaměřuje na podporu dětí, pro něž realizuje různé projekty, například sbírku Srdce dětem či výstavbu Rákosníčkových hřišť. Více informací naleznete na http://www.lidl.cz.

Více informací naleznete na: 

www.lidl.cz

http://www.twitter.com/lidlcz

http://www.facebook.com/lidlcesko

http://www.instagram.com/lidlcz

http://www.youtube.com/user/LIDLCeskaRepublika

Označeno tagem