Vyjádření společnosti BILLA k vládnímu nařízení o povinném testování zaměstnanců ve firmách

Na základě vládního nařízení o povinném testování na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 ve firmách nad 250 zaměstnanců, které vstoupilo v platnost 3. března, má společnost BILLA ČR povinnost zajistit testování svých zaměstnanců. 

Společnost BILLA nyní finalizuje metodiku testování zaměstnanců pro splnění tohoto mimořádného opatření. Na výběr budou mít zaměstnanci v prodejnách, logistice i na centrále z 2 možných způsobů testování, a to buď absolvováním bezplatného POC (antigenního) testu na některém z určených odběrových míst, anebo samotestováním v domácím prostředí pomocí testů, které pro tyto účely společnost BILLA nakoupila od dodavatelů schvalenými Ministerstvem zdravotnictví. První varianta je pro zaměstnavatele snazší formou, jak toto opatření splnit, nicméně vzhledem k vytíženosti těchto míst bude společnost svým zaměstnancům doporučovat variantu samotestování doma. V průběhu následujících dnů proběhne distribuce první várky testů na prodejny, do logistického skladu i na centrálu tak, aby bylo testování plošně spuštěno nejpozději ve středu 10. března 2021. 

Z hlediska koordinace jde opět o velmi náročnou operaci podmiňující spolupráci mnoha oddělení firmy, počínaje technickým oddělením odpovědným za nákup testů, personálním oddělením, oddělením prodeje, hygieny, IT anebo komunikace. Společnost BILLA do procesu testování nezahrnula zdravotníky s ohledem na jejich vytíženost, omezené kapacity a vysoký počet zaměstnanců společnosti, který nyní dosahuje téměř 7 500 osob. 

BILLA ČR je součástí skupiny REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1991. S obratem ve výši přes 34 mld. Kč (2019), s 239 prodejnami a více než 7 500 zaměstnanci je BILLA lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek. Velký důraz je kladen na čerstvý sortiment, jako jsou lahůdky, pečivo, ovoce a zelenina, mléčné produkty, maso a chlazené produkty. BILLA se soustředí na podporu českých producentů, proto české potraviny tvoří již 72 % jejího celkového obratu. České potraviny jsou také součástí privátních značek řetězce BILLA – Vocílka, Česká farma, BILLA Naše bio, BILLA, BILLA Premium, BILLA Easy či Clever. 

REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 694 prodejnách v Evropě zaměstnává téměř 80 000 pracovníků. 

REWE International AG je součástí německé REWE Group, která působí ve 13 zemích Evropy a patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených. 

REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorfu provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v 7 zemích střední a východní Evropy. 

Více informací na http://www.billa.cz