Wolt má za sebou rekordní pondělí. Na MDŽ vyrostl o více než 20 %

Praha, 9. 3. 2021 – Finský technologický start-up na doručování jídla působí v České republice přes dva roky a stále upevňuje svou pozici. Na Mezinárodní den žen zaznamenal rekordní nárůst o 20 % a ukazuje, že rozšíření služby v oblasti retailu je správná cesta.

„Obliba nechat si dovézt jídlo stále roste, ale postupně se k tomu přidávají také objednávky v oblasti doplňkového zboží. Ty rostou především ve zvláštních dnech jako byl tento rok Valentýn a nyní také Mezinárodní den žen, kdy jsme zaznamenali nárůst oproti běžnému dni dokonce o více než 20 %,” říká Jan Foret, šéf českého Woltu.

Wolt se kromě rozšiřování služeb v oblasti doručování jídla postupně zaměřuje právě na rozvoj retail služeb, kde v rámci Wolt market nabízí produkty v několika kategoriích. Zákazníci tak mohou k objednávce jídla připojit kvalitní víno, kosmetiku ale i deskovky, případně vybírat speciality z Delmartu, Oh Deer Bakery nebo třeba Candy Store. Vše s průměrnou délkou doručení 30 minut. 

Prim hrály květinářství

Právě retailové objednávky vzrostly oproti minulému pondělí o 300 %. Největší část tvořily květinářství, které se na růstu podílely ze 46 %, následované kosmetikou a grocery stores. Letos zákazníci Woltu mohli vybírat například z nabídky poboček Květiny nonstop, květinářství Botanica, Svět růží, Believe in Unicorns, nebo třeba Dopamine Flower atelier. V oblasti kosmetiky pak mohli objednávat produkty Pure District, ZIVADA, přírodní kosmetiku Oli-Oly, svíčky Perfumed Prague, a nově také ručně vyráběnou kosmetiku LUSH.

„Již nyní spolupracujeme s desítkami partnerů a intenzivně pracujeme na rozšiřování portfolia, včetně oslovování větších řetězců,” doplňuje Jan Foret. K tomu má pomoct i nedávná investice ve výši 440 mil eur, kterou centrála Woltu získala v lednu. 

O Woltu

Wolt je technologický startup založený v roce 2014 ve Finsku. Nyní působí ve 23 zemích a má přes 2 000 zaměstnanců, 10 000 000 registrovaných uživatelů, 30 000 partnerských restaurací a 60 000 partnerských kurýrů. Vedle jídla zároveň rozváží i potraviny a další maloobchodní zboží. Generálním ředitelem je Miki Kuusi, oceněný Forbesem v globálním žebříčku 30 pod 30. Generální ředitel pro Českou republiku je Jan Foret. Služba je k dispozici jako aplikace pro iOS nebo Android, ale také na webu http://www.wolt.cz. 

Označeno tagem