Mobilní aplikaci pro iROZHLAS.cz bude vyvíjet Futured

 Rychlá a spolehlivá aplikace pro 2 miliony stávajících čtenářů zpravodajského serveru

Praha, 10. března 2021 – Česká technologická firma Futured vyvíjející aplikace pro náročné partnery slaví další úspěch. Vyhrála tendr pro zpravodajský server Českého rozhlasu iROZHLAS.cz, který se již několik let objevuje v nominacích Křišťálové lupy coby nejlepší zpravodajský a publicistický projekt. 

Tým Futured vyvine pro iROZHLAS.cz mobilní aplikaci, která čtenářům a posluchačům doručí kvalitní obsah rychle přímo do jejich smartphonu a usnadní jim přístup ke spolehlivým zprávám. Zpravodajský server Českého rozhlasu, který byl spuštěn v dubnu 2017, jen loni publikoval přes 18 900 zpráv. Již nyní je 75 % přístupů právě z mobilu a předpokládáme, že číslo nadále poroste.

„Od startu iROZHLASu v dubnu 2017 stále přibývá čtenářů, pro něž jsme hlavním zdrojem ověřených zpráv. Současně s tím roste podíl těch, kteří už naše zpravodajství sledují pouze prostřednictvím telefonu. Přišel tak čas poskytnout jim kvalitní, moderní a hlavně rychlou mobilní aplikaci,“ říká šéfredaktor serveru iROZHLAS.cz Radek Kedroň.

Nová mobilní aplikace pomůže také s doručováním relevantního obsahu na základě personalizace a uživatelům umožní přizpůsobení podle vlastních preferencí. Nedílnou součástí je offline mód a chytrý audio přehrávač používající nativní a systémové nástroje, díky kterému bude možné obsah pohodlně poslouchat, i když je uživatel mimo aplikaci.

„Zpravodajský server iROZHLAS.cz je jedním ze tří strategických pilířů Českého rozhlasu. Věřím, že nová aplikace posílí jeho pozici mezi čtenáři a úspěšně doplní oblíbenou aplikaci mujRozhlas, která je zaměřená na poslech audia,“ dodává Jiří Malina, ředitel Nových médií Českého rozhlasu. 

V rámci UX a UI se designéři Futured zaměří na současné trendy, které ale zachovávají ráz seriózního zpravodajského serveru a které myslí primárně na čtenáře a jeho komfort při procházení obsahu.

„V první fázi chceme nabídnout čtenářům rychlou aplikaci se spolehlivým zpravodajstvím a s možností poslechu zpravodajských stanic a pořadů. V druhé zavedeme hlasové služby a ve větší míře i technologie z oblasti umělé inteligence. Myslím, že se uživatelé i vývojáři Futured mají na co těšit,“ doplňuje projektový manažer Českého rozhlasu Jiří Špaček.

Tým Futured počítá i s modulárním návrhem aplikace pro mimořádné události jako je pandemie nebo třeba sčítání během voleb – speciální kartou bude v aplikaci možné odkazovat na jiné místo, a mimořádné zpravodajství zobrazit například na samém začátku obsahu. Právě práce s daty je totiž pro redakci klíčová a datoví žurnalisté z iROZHLAS.cz jsou za ni pravidelně oceňováni.

„Ceníme si důrazu, který byl v této veřejné soutěži kladen na kvalitativní prvky. Odvážných a náročných klientů jako je ČRo není mnoho, o to víc se těšíme na spolupráci, u které se zapotíme. Dobrá aplikace u nás neznamená hezká, ale funkční jako celek,“ říká Lukáš Strnadel, CEO Futured.

Aplikaci iROZHLAS.cz si uživatelé budou moci stáhnout už na podzim letošního roku. 

Futured vyvíjí oceňované aplikace pro velké firmy jako ŠKODA, Decathlon či Jablotron, ale i úspěšné startupy, například Nesnězeno nebo Grason. Mnohaleté zkušenosti má s aplikacemi pro ministerstva či úřady. Firma měla loni čtyřmilionový zisk, tržby během čtyř let vyrostly o 564 procent.

Máte zájem o rozhovor, zajímají vás trendy, chcete slyšet zajímavá čísla? Neváhejte se ozvat. Ve Futured máme rádi náročné partnery. Na projekty aplikujeme nejnovější technologie. Chceme posouvat sebe, byznys našich partnerů a skrze invenci budovat lepší společnost. Věděli jste, že přispíváme do open source?