Přepínače NETGEAR Smart Managed Plus se širokou řadou pokročilých funkcí za atraktivní cenu

Praha, 11. března 2021 – Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, uvádí na český a slovenský trh čtveřici firemních gigabitových přepínačů řady Smart Managed Plus. Novinky GS305EP, GS305EPP, GS308EP a GS308EPP nabízejí snadné zapojení a správu, podporu PoE+, pokročilé přepínací funkce i prodlouženou pětiletou záruku.

Menší firmy a domácí kanceláře zapojují do svých sítí stále větší počet PoE zařízení, jako jsou VoIP telefony, IP kamery, bezdrátové přístupové body, bezpečnostní zámky, a další. Zvyšují tak nejen nároky na spolehlivost těchto sítí, ale zároveň také na jejich výkon a bezpečnost. NETGEAR proto přichází na trh se čtyřmi novými přepínači, které pomohou optimalizovat provoz sítí. Zařízení jsou vybavena pěti až osmi gigabitovými ethernetovými porty se šířkou pásma až 16 Gb/s a PoE budgetem ve výši až 123 W.

  • GS305EP: 5 gigabitových ethernetových portů, z toho 4 s podporou PoE+; PoE budget ve výši 63 W; šířka pásma 10 Gb/s.
  • GS305EPP: 5 gigabitových ethernetových portů, z toho 4 s podporou PoE+; PoE budget ve výši 120 W; šířka pásma 10 Gb/s.
  • GS308EP: 8 gigabitových ethernetových portů, z toho 8 s podporou PoE+; PoE budget ve výši 62 W; šířka pásma 16 Gb/s.
  • GS308EPP: 8 gigabitových ethernetových portů, z toho 8 s podporou PoE+; PoE budget ve výši 123 W; šířka pásma 10 Gb/s.

Přepínače GS305EP, GS305EPP, GS308EP a GS308EPP jsou také vybaveny širokou řadou pokročilých funkcí, jako například VLAN, QoS, IGMP Snooping, zrcadlení portů, LAG či pokročilá kontrola PoE v rámci každého z portů zajišťující nepřetržité PoE napájení. Vysoce kvalitní zabezpečení zajišťuje kombinace prevence před DoS útoky, loop detekce a prevence, kabelové diagnostiky a kontroly provozu v případě výkyvů napájení vlivem bouřky. Zařízení lze snadno spravovat prostřednictvím nového intuitivního webového rozhraní, které je optimalizováno i pro mobilní zařízení. Přepínače jsou navíc umístěny v odolném kovovém provedení. Díky konstrukci bez větráků a zcela tichému provozu je lze umístit prakticky kamkoli v domácnosti nebo kanceláři (na stůl, stěnu nebo do racku), aniž by zvyšovaly hladinu akustického šumu.

Cena a dostupnost

Přepínače NETGEAR Smart Managed Plus GS305EP, GS305EPP, GS308EP a GS308EPP jsou v prodeji v síti obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučené koncové ceny 2 500 korun / 95 euro s DPH (GS305EP), 3 200 korun / 122 euro s DPH (GS305EPP), 2 800 korun / 107 euro s DPH (GS308EP) a 3 550 korun / 135 euro s DPH (GS308EPP).

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Dalšíinformace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgearcz.cz. Sledujte společnost NETGEAR na www.facebook.com/netgearczask a www.linkedin.com/company/netgear-cesko.