Pandemie testuje sílu dopravců. Kvalitu služeb zajistí speciální programy

Logistika čelí stále spoustě nejistot a zároveň rostoucím očekáváním. Kromě aktuálních objednávek musí dopravci plánovat přepravu správně a zároveň flexibilně, aby nedocházelo k prázdným jízdám a finančním ztrátám. Neocenitelnou pomocí při řešení těchto výzev jsou speciální programy pro dopravce.

Vysoce kvalitní služby jsou pro podnikání klíčové

Správný a především včasný přístup k nákladu poskytuje spedičním společnostem výhodu a zabezpečení potřebné k tomu, aby objemy dodávek zůstávaly nadále vysoké. Zásadní je pečlivé plánování cest a dodržování termínů dodání. Nepřetržitý přístup k datům v reálném čase umožňuje spolehlivé plánování i přípravu na neočekávané změny. Dopravci tak mají jistotu, že splní předpokládané objednávky a uspokojí svého klienta, a to i v případě výkyvů v dodavatelském řetězci. Tímto způsobem dopravci udrží tu nejvyšší kvalitu služeb a tím pádem i svůj stálý příjem. To platí zejména ve vysoce konkurenčním prostředí jako v České republice, kde je potřeba udržet si dobré vztahy s klientem.

Současný trh se však velmi rychle mění, což platí dvojnásob v případě pandemie, se kterou bojujeme už rok. Pro zachování efektivity logistiky je proto zásadní zohlednit všechny možné překážky. Speciální programy pro dopravce jdou vstříc těmto potřebám a poskytují důležité nástroje pro podporu přepravy zboží a odpovídající zajištění dlouhodobého obchodního úspěchu.

Programy šité na míru dopravcům

Partnerské programy jsou ideální pomůckou pro přepravce, kteří díky nim mohou řídit své podnikání výkonněji a efektivněji. Jedním z takových programů je multiplatformový Carrier Advantage Program od společnosti C.H. Robinson. Podobné programy dopravcům pomáhají řídit jejich podnikání tak, aby bylo konzistentní a atraktivní pro zákazníky. Zároveň zlepšují kontrolu peněžních toků tím, že nabízí včasný přístup k objednávkám, rychlé platby za služby, řízení spotřeby paliva a dalších oblastí s potenciálem úspor.

„Máme dokonalý přehled o dopravním trhu a potřebách dopravců. S ohledem na ně a spolehlivost služeb jsme v C.H. Robinson vytvořili Carrier Advantage Program,“ říká Arkadiusz Glinka, ředitel produktového managementu v C.H. Robinson Europe. „Program je navržen tak, aby poskytoval našim dopravcům specifické výhody, včetně úspor na pohonných hmotách nebo přístupu k rychlejším platbám ve srovnání s průměrem v oboru (do 48 hodin). Další přínosy jsou ve včasném spojení s nákladem a v podpoře ve vyplňování příslušných dokumentů, což našim partnerům v oblasti dopravních služeb umožňuje soustředit se jen na přepravu zboží.“

Technologie ve službách dopravců

Programy pro dopravce stojí na technologicky vyspělých řešeních, která zajišťují plnění dynamických požadavků se zlepšenou viditelností a přesností. Ve spojení s platformou Navisphere – globálním systémem řízení dopravy – umožňuje aplikace Navisphere Carrier od C.H. Robinson přepravcům přímý a rychlý přístup k významnému počtu nových logistických příležitostí a umožňuje jim snadno řídit jejich každodenní provoz. Zároveň mohou dopravci prostřednictvím aplikace Navisphere Driver sledovat a aktualizovat údaje o nákladu v reálném čase a rovnou během přepravy.

„V současné době chce každá společnost expedující své zboží mít neustálý přístup k informacím o poloze nákladu,“ vysvětluje Arkadiusz Glinka. „Naše aplikace Navisphere Carrier tyto požadavky zcela splňuje. Umožňuje přepravcům sledovat náklad kdekoli v Evropě a pomáhá jim v přístupu k dokumentům a jejich odesílání, což urychluje platební procesy. Tato technologie přímo zlepšuje viditelnost v dodavatelském řetězci a zajišťuje spolehlivost přepravy,“ dodává Glinka.

O společnosti C.H. Robinson
C.H. Robinson se zabývá řešením logistických operací společností po celém světě a napříč průmyslovými odvětvími, od základních až po ty nejsložitější. S přepraveným materiálem v hodnotě přes 20 miliard dolarů a 18 miliony zásilek ročně je jednou z největších logistických platforem na světě. Její globální balíček služeb urychluje obchod při zachování bezproblémové dodávky zboží. Díky kombinaci systému řízení multimodální dopravy a odborných znalostí poskytuje chytřejší řešení pro více než 119 000 zákazníků a 78 000 přepravních partnerů. Technologie C.H. Robinson je vytvořená experty na dodavatelský segment, kteří aplikují rychlá a praktická vylepšení pro zákazníky. Jakožto zodpovědný globální hráč C.H. Robinson hrdě přispívá miliony dolarů na podporu toho nejdůležitějšího, tedy zaměstnanců a firemní nadace. Další informace najdete na www.chrobinson.com.