OnePlus přichází s vlajkovou řadou chytrých telefonů OnePlus 9 a svými prvními hodinkami OnePlus Watch

  • Plánované dlouhodobé partnerství v oblasti výzkumu a vývoje společností OnePlus a Hasselblad odstartuje vylepšení foto a video systémů řady OnePlus 9, zejména prostřednictvím kalibrace Natural Color Calibration.
  • Novinky jsou vybavené fotoaparátem Hasselblad pro mobilní telefony, displejem nové generace a novou vysokorychlostní technologií bezdrátového nabíjení.
  • Vůbec první hodinky OnePlus Watch jsou dalším krokem při vytváření vlastního ekosystému smart zařízení zajišťujících bezproblémové propojení.

Praha, 23. března 2021 – Společnost OnePlus dnes uvádí na trh své dvě nové vlajkové lodi, nejpokročilejší řadu chytrých telefonů OnePlus 9. Přináší špičkový zážitek z fotografického systému Hasselblad pro mobily, displej s vysokou obnovovací frekvencí nové generace a technologii rychlého bezdrátového nabíjení, které překonává svou rychlostí kabelové nabíjení konkurence. Dále ještě OnePlus představuje své první chytré hodinky OnePlus Watch, které nabízejí až dva týdny výdrže baterie a jsou vybavené funkcemi pro monitorování zdravotního stavu a sportovních aktivit. To vše v elegantním a stylovém designu.

Řada OnePlus 9 představuje největší skok vpřed v kvalitě fotoaparátů OnePlus, kterého bylo dosaženo díky započatému partnerství s legendárním profesionálním výrobcem fotoaparátů Hasselblad, jehož fotoaparáty zvěčnili některé z nejznámějších tváří a událostí v moderní historii – včetně prvních kroků člověka na měsíci. Hasselblad Camera for Mobile přináší několik průlomových změn v tom, co dokáží fotoaparáty ve smartphonu. Soustřeďují se kolem nového standardu podání barev – Natural Color Calibration with Hasselblad – a prémiového hardwaru pro vylepšenou kvalitu obrazu. Telefony řady OnePlus 9 také nabízejí vysoký výkon díky nejnovějšímu procesoru Qualcomm Snapdragon 888, špičkovému displeji Fluid 2.0 s hodnocením DisplayMate A+ a ultrarychlému nabíjení Warp Charge 65T a Warp Charge 50 Wireless.

„Řada OnePlus 9 představuje klíčový milník pro vlajkové lodě OnePlus. Nový fotoaparát, společně vyvinutý společnostmi OnePlus a Hasselblad, umožní uživatelům zachytit jejich vlastní ikonické okamžiky s přesnějšími barvami a špičkovou kvalitou obrazu,“ uvedl Pete Lau, zakladatel, generální ředitel a hlavní produktový ředitel společnosti OnePlus. „Spolu s novými hodinkami OnePlus Watch nabízí naše nejnovější řada smartphonů bezkonkurenční uživatelský zážitek, kdy i ty nejmenší detaily přinášejí nové výzvy pro odvětví mobilních telefonů a vedou k posílení naší komunity prostřednictvím prémiových technologií.“

OnePlus 9 Pro

Fotoaparát Hasselblad pro mobilní telefony v OnePlus 9 Pro kombinuje nejmodernější hardware s perfektně vyváženým softwarem a poskytuje zážitek ze špičkového focení. Displej s úžasnou frekvencí 120 Hz QHD+ obsahuje technologii nové generace, která zvyšuje výdrž baterie i herní výkon. Technologie Warp Charge 65T a Warp Charge 50 Wireless dramaticky zkracují čas strávený nabíjením. Nejnovější mobilní platforma Qualcomm Snapdragon 888 a vylepšený výkon zajišťuje, že je řada OnePlus 9 vždy připravena snadno zvládnout i ty nejnáročnější úkoly.

Hasselblad Camera for Mobile

Barevné podání je pravděpodobně tím nejdůležitějším faktorem, který určuje kvalitu mobilní fotografie. Nyní OnePlus poprvé přinesl ikonický barevný výkon Hasselblad na telefon. Byla to skutečná výzva, protože tyto systémy u smartphonů fungují jinak než u tradičních fotoaparátů. K dosažení vytčeného cíle obě společnosti společně kalibrovaly senzory OnePlus 9 a 9 Pro a provedly řadu laboratorních testů s cílem udržet vysoké Hasselblad standardy pro barevné podání snímků. Poté společně zpracovaly stovky reálných scén a došly k detailnímu doladění barev, které vede k dosažení nejvyšších standardů Hasselbad při zohlednění potřeb uživatelů chytrých telefonů.

Chytré telefony OnePlus 9 a 9 Pro nyní využívají nový standard OnePlus pro kalibraci barev – Natural Color Calibration with Hasselblad – pro získání fotografií s přesnějšími a přirozeněji vypadajícími barvami. Toto nové barevné řešení je prvním velkým výsledkem dlouhodobého partnerství mezi OnePlus a Hasselblad. Vyžadovalo měsíce důkladného ověřování a dolaďování výzkumných a vývojových týmů obou společností, svými bohatými fotografickými zkušenostmi přispěla i skupina profesionálních fotografů Hasselblad. Tito profesionálové poskytli neocenitelnou zpětnou vazbu, která pomohla přinést novou úroveň zážitku z fotografií pořízených chytrým telefonem.

Hlavní fotoaparát OnePlus 9 Pro s rozlišením 48 MP je vybaven na zakázku navrženým senzorem IMX789 s impozantním snímačem 1/1,4” vyvinutým ve spolupráci se společností Sony. Výsledkem je výjimečná zobrazovací schopnost objektivu, který využívá přední technologie, jakými jsou 2×2 OCL (“on-chip lens”), 12bitový RAW formát, duální nativní ISO a DOL-HDR. Nabízí vyšší rychlosti ostření, čtyřikrát více barevných informací pro vyšší přesnost barev, čistší denní a noční snímky a nižší rozmazání pohybu ve videích.

Bezkonkurenční ultraširoký fotoaparát modelu OnePlus 9 Pro 50MP využívá snímač 1/1.56” Sony IMX766, který zajišťuje vylepšenou kvalitu obrazu a nižší šum. Jeho průkopnický objektiv Freeform Lens využívá řadu korekcí dopadajícího světla, čímž zkreslení na okraji fotografií snižuje na přibližně 1 %. Širokoúhlý objektiv navíc umožňuje pořizovat vysoce kvalitní makro fotografie se schopností zaostřit na 4 cm od objektu.

Teleobjektiv s rozlišením 8MP na OnePlus 9 Pro nabízí 3.3x (77mm) zoom s optickou stabilizací pro snížení rozmazání, maximálně pak 30x přiblížení při využití digitálního zoomu. Speciální černobílý snímač spolupracuje také s hlavním fotoaparátem OnePlus 9 Pro a přidává detaily do černobílých fotografií, zatímco nový tilt-shift (náklon čočky) simuluje speciální miniaturní efekt tilt-shift objektivu pro kreativnější fotografie.

Hlavní fotoaparát OnePlus 9 Pro je vybaven 16x vyšším počtem pixelů než standardní 1080p pro vysoce kvalitní videa. Může natáčet rychlostí 4k 120 fps, což dává více možností při natáčení videa i jeho úpravách. Technologie DOL-HDR zajistí, že objekt bude vždy dobře viditelný i v protisvětle. Ultra-široký objektiv u OnePlus 9 Pro je možné využít třeba i pro vytváření videí při chůzi.

Nový režim Hasselblad Pro nabízí přesné a přirozené barvy jako skvělý základ pro následné úpravy. Uživatelské rozhraní bylo přepracováno tak, aby přinášelo uživatelům jedinečný pocit, který si normálně spojují s prací s profesionálním Hasselbladem. Umožňuje také nebývalé možnosti kontroly procesu focení, které profesionální fotografové považují za samozřejmé, jako je upravování ISO, doby expozice, vyvážení bílé, manuální ostření a další. Uživatelé mohou také fotografovat ve formátu 12 bitů RAW s 64x více barvami ve srovnání s 10bitovými RAW formáty, které se tradičně používají u ostatních chytrých telefonů.

Fluid Display 2.0

Displej se u OnePlus 9 Pro může pochlubit integrací technologie nízkoteplotních polykrystalických oxidů (LTPO), nejpokročilejší technologií backplane používanou u špičkových OLED displejů a bleskově rychlou dotykovou odezvu důležitou zejména pro hraní her. Technologie LTPO umožňuje displeji OnePlus 9 Pro automaticky upravovat obnovovací frekvenci ze 120 Hz dolů až na 1 Hz tak, aby odpovídala okamžitým potřebám a vedla tak k výrazně nižší spotřebě energie. Technologie Hyper Touch poskytuje mnohem rychlejší dobu odezvy při hraní určitých her zvýšením rychlosti synchronizace mezi procesorem a displejem na 360 Hz, která je až 6x rychlejší než dříve.

Displej OnePlus 9 Pro získal od DisplayMate hodnocení A+, nabízí QHD+, jas až 1 300 nitů, nativní barevnou hloubku 10 bitů, E4 emitující materiál, HDR10+, MEMC, automatické nastavení teploty barev, snímání předního a zadního okolního světla aj. Poskytuje nejpřesnější a nejpřirozenější reprodukci barev s výjimečným rozlišením JNCD (Just Noticeable Color Difference) nižším než 1.0 pro barvy hodnocené jako „vizuálně nerozeznatelné od dokonalých“, dokonce překračující výkon předních profesionálních monitorů.

Výkon

Díky špičkové technologii 5G poskytuje mobilní platforma Qualcomm Snapdragon 888 bleskovou rychlost a nebývalý výkon. Díky o 25 % vyššímu výkonu procesoru, o 35 % rychlejšímu vykreslování grafiky a 5nm technologii vykazuje Qualcomm Snapdragon 888 významnou úsporu energie, a tedy idelší provoz na jedno nabití.

Připojení 5G je postaveno na systému X60 5G Modem-RF. X60 je třetí generací 5G řešení, a je současně první na světě založenou na 5nm architektuře. Poskytuje vyšší mobilní rychlosti 5G sítě s nízkou latencí a s využitím agregace 5G napříč FDD a TDD. X60 má nižší spotřebu energie a méně se zahřívá, což vede jak ke zvýšení výkonu, tak i k prodloužení životnosti baterie OnePlus 9 Pro.

OnePlus 9 Pro přichází s LPDDR5 pamětí RAM a úložištěm UFS 3.1. Nejnovější LPDDR5 RAM paměť je 1,5x rychlejší než předchozí LPDDR4X a nabízí rychlost až 6400Mbps. Díky úspornosti tyto technologie optimálně podporují dnešní trend být neustále připojený, plně využívají rychlosti 5G sítí a zajišťují perfektní multitasking.

Nabíjení Warp Charge 

Nabíjení Warp Charge 65T zajistí nabití pro celodenní používání za pouhých 15 minut a dokáže mobil nabít z 1 na 100% za pouhých 29 minut. OnePlus 9 Pro dosahuje těchto rychlostí pomocí baterie o kapacitě 4.500 mAh s vylepšenou konstrukcí zdvojených článků, která snižuje vnitřní odpor a zahřívání během nabíjení. To umožňuje OnePlus 9 Pro nabíjet se vyšším výkonem po delší dobu.

Nabíjení Warp Charge 50 Wireless je nejrychlejší bezdrátová technologie nabíjení společnosti OnePlus, a současně i jedno z nejrychlejších v mobilním oboru. Díky nabíjení každého ze zdvojených článků pomocí 25W dokonce překonává i většinu kabelových řešení a plně nabije mobil za pouhých 43 minut. Nově navržená bezdrátová nabíječka je vybavena dvěma nabíjecími cívkami, takže OnePlus 9 Pro se nabíjí stejně rychle horizontálně i vertikálně.

Napájecí adaptér, který je součástí balení, lze použít i k dobíjení jiných zařízení než OnePlus, včetně notebooků, tabletů a dalších až do výkonu 45 W, a to pomocí USB PD nebo PPS.

Design 

OnePlus 9 Pro pokračuje v naplňování vize značky, kterou je čistý design i jednotný a stylový vzhled. Díky hliníkovému rámu o tloušťce 2.2 mm je mobil velmi dobře vyvážený a příjemně se drží i při delším používání. Ve srovnání s předchozí generací byl zakřivený displej OnePlus 9 Pro pečlivě optimalizován, aby se minimalizovaly barevné odchylky a chyby při ovládání.

OnePlus 9 Pro je odolný vůči vodě a prachu s certifikací IP68. Je dodáván ve třech přírodou inspirovaných barvách – Morning Mist (Ranní mlha), Pine Green (Borovicová zeleň) a Stellar Black (Hvězdná čerň).

OnePlus 9 

OnePlus 9 nabízí podobně výkonný zážitek, tedy displej s frekvencí 120 Hz, procesor Qualcomm Snapdragon 888, 5G připojení nové generace, nabíjení Warp Charge 65T, a samozřejmě výkonný fotoaparát Hasselblad pro mobilní telefony. 

Fotoaparát 

Fotoaparát Hasselblad pro mobily, který je ve OnePlus 9, využívá rovněž pokročilý systém pro správu barev jako OnePlus 9 Pro – Natural Color Calibration with Hasselblad. Společně s třemi objektivy fotoaparátu přináší uživateli možnost užít si profesionální zážitek při pořizování fotografií s těmi nejpřirozenějšími barvami, s jakými se u mobilu můžete potkat.

OnePlus 9 používá stejný 50MP ultraširoký objektiv jako OnePlus 9 Pro s 1/1.56” Sony IMX766 senzorem a unikátně zakřivenou čočkou pro minimalizaci zkreslení. Hlavní fotoaparát 48MP se může pochlubit výjimečnými zobrazovacími schopnostmi, zejména díky speciálně navrženému senzoru 1/1.43” Sony IMX689, 2×2 OCL (“on-chip lens”), 12bitovému RAW formátu, duálnímu nativnímu ISO a 3-HDR. Systém OnePlus 9 nabízí vyšší rychlosti ostření, 64x více barevných informací ve srovnání s tradičními 10bitovými senzory, čistší denní a noční snímky a vyšší dynamický rozsah ve videích. Speciální černobílý fotoaparát také spolupracuje s hlavním fotoaparátem a přidává detaily do černobílých fotografií.

120 Hz Fluid Display

120Hz Fluid Display poskytuje vizuální zážitek, který vás pohltí bez ohledu na to, co právě sledujete. Díky stejnému špičkovému plochému displeji jako OnePlus 8T, který získal hodnocení DisplayMate A +, má 6,55” fluidní displej modelu OnePlus 9 120Hz AMOLED panel se špičkovým podáním barev a vylepšenou automatickou regulací jasu.

Jas displeje OnePlus 9 s certifikací HDR10+ dosahuje až 1 100 nitů, což zlepší zážitek ze sledování videí s HDR. Je také vybavený dvěma senzory okolního světla s 8 192 úrovněmi jasu pro jeho plynulejší automatické ovládání. Funkce Comfort Tone upravuje teplotu barev displeje tak, aby odpovídala okolnímu prostředí, a tím umožnila pohodlnější čtení.

Warp Charge 

Baterie modelu OnePlus 9 o kapacitě 4.500 mAh s vylepšenou konstrukcí zdvojených článků se dokáže nabít z 1 na 100% za pouhých 29 minut. Verze OnePlus 9 určené pro Severní Ameriku a Evropu také podporují až 15W Qi bezdrátové nabíjení přinášející uživateli ještě větší pohodlí.

Design

OnePlus 9 se vyznačuje elegantním vzhledem v souladu s čistým designem OnePlus. Zakřivená zadní strana spolu s nízkou hmotností je velmi příjemná na dotek. Dodává se ve třech barvách inspirovaných přírodou – Winter Mist (Zimní mlha), Arctic Sky (Arktické nebe) and Astral Black (Hvězdná čerň).

OxygenOS 11 

Operační systém OxygenOS 11, který je tradičně navrhován s podporou komunity vytvořené kolem OnePlus, přináší rychlost, plynulost a optimální přizpůsobení řadě OnePlus 9. Výsledkem je intuitivní, efektivní a optimálně uživatelsky příjemný Android, který usnadňuje navigaci i jednou rukou.

Nová optimalizace paměti Turbo Boost 3.0 umožní uživateli mít na pozadí otevřeno o více než 25 % více aplikací než dříve. OnePlus toho dosáhl pomocí komprese RAM, která zmenšuje data uložená ve fyzické i virtuální RAM. Prakticky dělá to, že mění úložiště telefonu na RAM paměť, a mobil tak získává více paměti pro svoji práci.

Zařízení OnePlus jsou navržena tak, aby podporovala aplikace vyžadující vysokou obnovovací frekvenci včetně těch nejnáročnějších her. Režim Pro Gaming odemkne maximální výkon procesoru i GPU, a současně zablokuje oznámení aplikací, hovorů a dalších rušivých prvků, aby uživatele, plně ponořené do hry, nic nerušilo. Vylepšený pětivrstvý chladicí systém třídy OnePlus Cool Play navržený pro nejnáročnější hry pomáhá při odvádění tepla během intenzivního provozu.

OnePlus Watch

Hodinky OnePlus Watch jsou nejnovějším příspěvkem k naplňování strategie společnosti nabízet zážitky z užívání OnePlus zařízení ještě více uživatelům po celém světě. Hodinky OnePlus Watch se zapojují do každodenního digitálního života uživatelů OnePlus a nabízejí stylový design, bezproblémové připojení, inteligentní sledování fitness aktivit a dlouhou životnost baterie.

Design

Hodinky OnePlus Watch přinášení stejnou kvalitu designu a zpracování jako smartphony OnePlus. Proto se nejen velmi dobře používají, ale jsou i velmi příjemné na dotyk. Kulatý tvar napodobuje vzhled tradičních hodinek s hladkým obloukem na straně pouzdra, který je ručně leštěný s více než 20 postupnými operacemi, které finálně povrch upravují. 46mm pouzdro hodinek je vyrobeno z kvalitní nerezové oceli, disponuje 2.5D zakřiveným sklíčkem a jemným zpracováním rámečku displeje, které dokresluje jejich luxusní vzhled.

OnePlus Watch Cobalt Limited Edition

Hodinky OnePlus Watch Cobalt Limited Edition doplňují minimalistickou estetiku klasické edice a posouvají prémiový design ještě o krok dále, díky využití materiálů, tradičně se vyskytujících pouze u luxusních hodinek. Pouzdro hodinek limitované edice je vyrobeno z kobaltové slitiny, jedinečného hypoalergenního materiálu, který je dvakrát tvrdší a odolnější proti korozi než tradiční nerezová ocel. Ciferník je vyroben ze speciálně upraveného safírového skla s hodnocením Mohs 9, což zvyšuje nejen jas, ale i odolnost proti poškrábání.

Bezproblémová konektivita  

Hodinky OnePlus se stávají součástí digitálního života a pomáhají užít si každý jeho moment. Umožňují pohodlně zobrazit oznámení a reagovat na ně, uskutečňovat a přijímat telefonní hovory, přehrávat hudbu a fotografovat. Hodinky OnePlus Watch jsou dodávány s 4 GB samostatného úložiště (2 GB pro skutečné použití), což je dost pro více než 500 skladeb. Jsou samozřejmě kompatibilní s většinou bluetooth sluchátek pro bezdrátové přehrávání hudby na cestách. Při připojení k OnePlus televizoru fungují jako inteligentní dálkový ovladač, který může snížit hlasitost při příchozím hovoru nebo i vypnout televizor, pokud zjistí, že jste při jeho sledování usnuli.

Výkonná baterie, fitness využití  

Hodinky OnePlus Watch poskytují uživatelům výjimečnou výdrž baterie, kdy pouhých 5 minut stačí na nabití na celý den a 20 minut nabíjení pak uživatele zajistí na celý týden. Baterie s dlouhou životností má kapacitu 402 mAh a poskytuje dostatek energie až na dva týdny střídmého užívání, nebo až týden pro ty nejaktivnější uživatele.

Díky odolnosti proti vodě a prachu (5ATM + IP68) a více než 110 typům přednastaveného cvičení, včetně automatické detekce běhu, hodinky OnePlus Watch podpoří uživatele i při těch nejintenzivnějších cvičeních. Pomáhají posouvat výkon pomocí měření pulsu, vzdálenosti, spálených kalorií, sledování rychlosti nebo SWOLF efektivity pro plavce. Díky vestavěnému systému GPS hodinky OnePlus přesně sledují a zaznamenávají veškerou aktivitu, i když telefon není v dosahu. V neposlední řadě také nabízejí monitorování saturace krve kyslíkem, detekci stresu, dechový trénink, upozornění na rychlou srdeční frekvenci a varování při příliš dlouhém sezení. To vše se pohodlně spravuje v aplikaci OnePlus Health.

Ceny a dostupnost

Telefony OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro bude možné předobjednat od 23. března. Počínaje 1. dubnem budou v ČR k dostání v obchodní síti. 

Cena:

OnePlus 9 Pro, 128 GB – 24 299 Kč

OnePlus 9 128 GB – 19 299 Kč

Informace o dostupnosti a ceně hodinek OnePlus Watch a bezdrátové nabíječky Warp Charge 50 Wireless Charger v Evropě budou upřesněny v následujících týdnech.

Další informace najdete na oneplus.com nebo:

Instagramu – https://instagram.com/oneplus 
Facebooku – https://facebook.com/oneplus 
Twitteru – https://twitter.com/oneplus 
LinkedIn – https://www.linkedin.com/company/oneplus

O značce OnePlus

OnePlus je globální výrobce mobilních telekomunikačních zařízení, který nejde cestou zavedených technologických koncepcí. V duchu svého sloganu „Never Settle“ je značka OnePlus tvůrcem zařízení, která se vyznačují dokonalým designovým ztvárněním, prvotřídní výrobní kvalitou a použitím vysoce výkonného hardwaru. Značka OnePlus zakládá svůj úspěch na vytváření silných vazeb se svými fanoušky a roste spolu se svou komunitou. Pro více informací navštivte OnePlus.com, nebo postupujte podle OnePlus na Facebooku, Twitteru, Instagramu, Redditu a YouTube.