Pronájmy a prodeje komerčních prostor bez makléřů a provizí

Nová platforma DealDirect nabízí revoluční řešení

24. března – Pronájmy jedinečných komerčních prostor po celé České republice bez makléřů a provizí nabízí nová platforma DealDirect.cz. Svůj provoz odstartovala letos v březnu. Vznikla mimo jiné i jako reakce na současnou situaci na realitním trhu, který výrazně ovlivňuje pandemie koronaviru. Pronájmy komerčních nemovitostí jak kancelářských, průmyslových, tak maloobchodních, mohou být odteď díky výhodným podmínkám od DealDirect pružnější, levnější a propojovat nájemce přímo s pronajímateli. Platforma rovněž nabízí coworkingové prostory pro jednotlivé uživatele, menší firmy i startupy a plánuje spustit takzvané podnájmy. Součástí webu DealDirect.cz bude také k dispozici online návod pro nájemce, jak postupovat při pronájmu prostor.

“DealDirect umožňuje nájemcům mít větší kontrolu při vyjednáváních. Mohou si sami pro sebe určit, jaké prostory jsou nejvhodnější a jednat přímo s jejich pronajímateli. Žádní makléři, žádné provize, pouze přímé nabídky. Je to jednoduché,” říká zakladatel platformy DealDirect.cz Richard Curran, realitní expert a dlouholetá stálice českého realitního trhu.

Ojedinělá platforma DealDirect by podle Richarda Currana měla výrazně zjednodušit a zrychlit celý proces pronájmu. Klientům rovněž poskytne náhled na to, které pronájmy jsou aktuálně k dispozici, za jakou cenu a ti si budou moci ihned nabízené možnosti porovnat. Tento systém je vhodný jak pro menší, tak i velké nájemce a pronajímatele. Budou moci ihned kontaktovat pronajímatele napřímo a ověřit, jaké možnosti prostory nabízejí. Jde zejména o informace týkající se správy budovy, doby pronájmu a jeho podmínek nebo zabezpečení prostor, IT systémů, dostupnosti internetu, kancelářského vybavení, parkování či recepce. 

Coworkingové prostory na jednom místě 

DealDirect se ale nevěnuje jen nabídce pronájmů kanceláří. Poskytuje i přehled coworkingových prostor, které jsou v současnosti vzhledem k flexibilnějšímu přístupu k práci a pracovní době čím dál více žádané. Mohou to využít zejména startupy a menší firmy, které hledají zajištěná místa, ale i freelanceři. Atraktivní coworkingová centra jim dočasně vyřeší problém, pokud nemohou najít vhodnou kancelář, nemají doma klid na práci nebo kvůli karanténním opatřením nemohou pracovat ve své firmě. Díky rozmanitému spektru lidí sdílejících coworkingové místo navíc klienti získají i nové kontakty. 

Sklady pro malé i velké e-shopy

Součástí nabídky DealDirect pro malé i velké e-shopy či menší a velké firmy jsou i skladové prostory, které jsou napojené na logistiku. Platforma umožní zájemcům vyjednávat přímo s pronajímateli skladů. V současné době existuje obrovská poptávka po skladových prostorách vlivem rapidního nárůstu online nakupování během pandemie. DealDirect pomůže lidem rychle najít skladový prostor a okamžitě jednat s pronajímatelem. To je v dnešní době klíčové pro hladké zabezpečení chodu e-shopu a dostatečných skladových prostor. Na webu DealDirect.cz také nabídneme informace o tom, jak nejlépe přistupovat k hledání nového skladového prostoru.

Obchodní jednotky na High Streets

Mimo jiné nabídne DealDirect k pronájmu i maloobchodní jednotky. Zejména na High Streets bude po ukončení lockdownu hodně obchodů, které jednoduše znovu neotevřou, a právě ty budou v nabídce DealDirect. „Věříme, že po ukončení lockdownu budou mít noví maloobchodníci velké příležitosti, jak začít a že DealDirect bude pro ně nejjednodušší způsob, jak najít vhodné místo,“ doplňuje Richard Curran.

Plánovaná novinka – nabídka podnájmů

Platforma DealDirect plánuje také poskytnout takzvané podnájmy prostor, které využívá již jiný nájemce. “Nájemci si v reakci na současnou situaci uvědomují, že nepotřebují využívat veškerý prostor, který mají a mohou se o něj podělit,” vysvětluje záměr Richard Curran. Tyto podnájmy mohou být podle něj finančně výhodnější, navíc se často jedná o zařízené prostory co do IT, nábytku, recepcí i konferenčních místností. “Na webových stránkách DealDirect bude také tzv. online návod, jak postupovat při pronájmu prostor a tím chceme nájemcům ulehčit jejich rozhodování při výběru. Tyto rady se budou týkat nejen samotného procesu pronájmu, ale také správného vybavení kanceláří, IT zabezpečení či právních náležitostí,” dodává Richard Curran
Richard Curran MRICS (49) je stálicí na českém realitním trhu. Byl generálním ředitelem české pobočky mezinárodní realitně-poradenské společnosti CBRE, do které nastoupil v roce 2004. Před příchodem do CBRE pracoval sedm let v poradenské firmě Cushman & Wakefield v Praze. Richard Curran se narodil v Irsku, v ČR se oženil a má čtyři děti. Letos v březnu spustil platformu DealDirect.cz.