Společnost BILLA vyplatí zaměstnancům prodejen a logistiky mimořádnou odměnu v celkové výši téměř 16.000.000 Kč

  • BILLA odmění zaměstnance prodejen mimořádnou odměnou za jejich obětavou práci a péči o zákazníky v době pokračující pandemie
  • Odměna až 2.000 Kč bude zaměstnancům vyplacena v průběhu dubna formou dárkových poukázek
  • Mimořádné covid odměny až 7.000 Kč, celkově téměř 50.000.000 Kč, vyplatila BILLA svým zaměstnancům již v průběhu roku 2020 
  • Od ledna 2021 navíc BILLA navýšila mzdy svým zaměstnancům plošně o 3 %, v průměru pak až o 5 % 

Společnost BILLA vyplatí všem kmenovým zaměstnancům na prodejnách a v logistice mimořádnou odměnu ve výši až 2.000 Kč za jejich práci a servis zákazníkům v souvislosti s pokračující pandemickou situací v ČR. Celková výše této mimořádné covid odměny dosáhne téměř 16.000.000 Kč. 

Mimořádná odměna je vyplácena jako forma poděkování zaměstnancům v souvislosti s péčí o zákazníky společnosti BILLA, ale i ve spojitosti s dodržováním mimořádných opatření. Nárok na odměnu až 2.000 Kč mají všichni kmenoví zaměstnanci prodejen BILLA a v logistice s ohledem na délku odpracované doby od začátku roku 2021. 

„V uplynulých týdnech vzešlo v platnost hned několik nových opatření, které jsme museli zavést s cílem ochrany zdraví našich zaměstnanců i zákazníků. Ať už se jednalo o nošení respirátorů nebo spuštění testování v našich provozech, jejich dodržování se nám zejména díky disciplinovanosti našich zaměstnanců daří plnit. Zároveň neustále prokazujeme, že prostředí 

na našich prodejnách je pro zákazníky bezpečné, opět díky dodržování všech opatření a našich interních bezpečnostních zásad. Za to je třeba našim zaměstnancům poděkovat,“ uvedl Jaroslaw Szczypka, generální ředitel BILLA ČR. 

Stejně tak, jako tomu bylo v loňském roce, poskytuje společnost BILLA svým zaměstnancům v rámci preventivního programu finanční prostředky na nákup vitamínů, ovoce, nápojů a jiných potravin pro posílení imunity a obranyschopnosti organismu.

Na začátku roku firma oznámila navýšení mezd zaměstnancům prodejen plošně o 3 %, v průměru až o 5 % v souvislosti s cílem dalšího zlepšování pracovních i mzdových podmínek svého prodejního personálu. BILLA zároveň navýšila příspěvek v rámci svého loajálního programu z 500 Kč na 750 Kč měsíčně pro zaměstnance, kteří u firmy pracují déle než 2 roky. Zaměstnancům pracujícím v BILLE déle než rok pak na benefitní kartě firma přispívá 500 Kč. Vedle těchto benefitů mohou zaměstnanci využít i celou řadu dalších výhod, jako např. slevy u obchodních partnerů, zvýhodněné vstupné na kulturní akce apod.

REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 693 prodejnách v Evropě zaměstnává téměř 80 000 pracovníků. 

REWE International AG je součástí německé REWE Group, která působí ve 13 zemích Evropy a patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených. 

REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorfu provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v 7 zemích střední a východní Evropy. 

BILLA ČR je součástí skupiny REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1991. S obratem ve výši přes 34 mld. Kč (2019), s 241 prodejnami a více než 6 500 zaměstnanci je BILLA lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek.