Do komplexu u brněnského letiště míří nový nájemce. Od března zde působí výrobce technologických řešení pro gastronomii Marmon Food.

Brno, 7. dubna 2021 – Multimodální komplex u brněnského letiště vítá dalšího nájemce. Budovu o rozloze 12 000 m2 nově využívá společnost Marmon Foodservice Technologies, přední výrobce chladících zařízení pro gastronomii se 70letou tradicí. Do strategicky umístěného a skvěle technologicky vybaveného parku přesouvá Marmon svou výrobu z Německa a přidává se ke zvučným jménům jako Coca Cola, Zásilkovna, Sinclair či Okay.

„Jsme nadšeni ze všeho, co nám naše nové zázemí nabízí. Včetně umístění ve střední Evropě a okolní infrastruktury. Považuji tento posun za krok správným směrem, na správné místo a ve správném čase. Nové zázemí nám poskytuje klíčové faktory umožňující učinit další krok v pokračování excelentní obsluze našich trhů. Díky naší dlouholeté, úspěšné historii a celosvětovému dosahu produktů v potravinářském průmyslu je toto zařízení investicí do každého z našich zákazníků a partnerů,“ Evan M Pantaleo, Generální ředitel EMEA Marmon Foodservice Technologies.

„Naším dlouhodobým cílem je z komplexu u brněnského letiště vytvořit unikátní prostor pro moderní podnikání, který bude lákat klíčové hráče napříč obory. Navzájem se pak mohou doplňovat prakticky ve všech oblastech svého fungování a přinášet potenciální byznys i pro komerční i nákladní leteckou přepravu. V našem multimodálním parku tak naleznete nejen společnosti desítky let spjaté s Brnem a jižní Moravou, které potřebovaly růst, ale i nové společnosti, které přilákala právě skvělá pověst lokality, připravenost areálu a na evropské poměry velmi vysoká kvalifikace pracovní síly,“ říká Milan Kratina, CEO skupiny Accolade, která komplex rozvíjí.

Těší mě, že do brněnského parku, v němž dominuje logistika, vstupuje i kompletace finálního produktu, a to produktu, který důvěrně známe, alespoň tedy z dob před začátkem pandemie. Prestižní americká společnost Marmon bude v Brně kompletovat chladící zařízení pro čepování piva a nealkoholických nápojů či nejrůznější výdejníky vody. Díky vhodným připraveným prostorám jsme společnosti mohli operativně nabídnout ideální řešení i s dostatečnou kapacitou kanceláří,“ vysvětluje Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko, která zónu buduje.

 „Uzavření dohody mezi společností Marmon a skupinou Accolade je skvělým příkladem nalezení vhodné lokality v ten správný čas. Areál vyhovuje všem potřebám nájemce včetně umístění, velikosti, dispozice, načasování začátku pronájmu, flexibility pronajímatele a potenciálu kvalifikované pracovní síly. Těší nás, že jsme nájemce při hledání vhodné lokality mohli podpořit,“ dodává Chris LaRue, ředitel a vedoucí průmyslové agentury Savills CZ&SK, která pronájem budovy svému klientovi Marmon Food zprostředkovala.

Pro Editory:

  Accolade Holding, a.s. poskytuje prvotřídní infrastrukturu pro podnikání v Evropě. Nejčastěji pro nájemce světových značek z oblastí e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. V České republice, Polsku, Německu a na Slovensku vlastní síť 36 industriálních parků s certifikací BREEAM zaručující udržitelný a šetrný přístup k životnímu prostředí. Za více než devět let existence vytvořila společnost portfolio komerčních nemovitostí o rozloze 2,1 mil. m² v hodnotě 1,6 mld. EUR. Neinvestuje pouze do výstavby nových projektů, ale také do revitalizace zanedbaných brownfieldů. V roce 2020 dosáhl jejich podíl v našem portfoliu na 35 %. Celková plocha obnovených lokalit je cca 791 000 m2. V roce 2014 založila skupina fond prvotřídních průmyslových nemovitostí Accolade Fund Sicav, do kterého mohou investovat kvalifikovaní investoři a podílet se tak na rozvoji moderního průmyslu. V roce 2017 koupila skupina provozovatele druhého nejfrekventovanějšího letiště v České republice, Brno-Tuřany. Dynamický růst a udržitelný rozvoj jsou pro Accolade prioritou. I díky tomu se skupina v roce 2019 stala nejrychleji rostoucí firmou v České republice dle prestižního žebříčku Financial Times. Za investice do nových environmentálních řešení v oboru průmyslových nemovitostí byla společnost v roce 2020 oceněna certifikací udržitelnosti BREEAM úrovně „Outstanding“. Budova v revitalizovaném areálu chebských strojíren se tak s rekordním skóre stala nejekologičtější industriální budovou na světě. Do budoucna plánuje Accolade vybudovat polygon pro vývoj a certifikaci vozidel s autonomním řízením, který bude sloužit jako centrum výzkumu a vývoje, kde budou působit ty největší kapacity z oboru. Skupina dlouhodobě podporuje dobročinné projekty a organizace. Vedle podpory hendikepovaným investuje do kultury, sportu, vědy i vzdělání. V lokalitách, kde působí, spolupracuje s městskými samosprávami a podporuje občanskou vybavenost a místní rozvoj. Cílem Accolade je být odpovědným partnerem, dobrým sousedem a celkově vytvářet z regionů, kde skupina působí, lepší místo pro život. Accolade klade důraz také na vytváření vhodných pracovních podmínek, podporu rovných příležitostí a zaměstnance motivuje a podporuje v osobním rozvoji. Více na www.accolade.eu. Data k 31. 12. 2020.