PTZ kamery Panasonic sledují řečníka podle hlasu pomocí mikrofonů Sennheiser

Řešení Panasonic pro PTZ kamery s hlasovým ovládáním využívá mikrofony od firmy Sennheiser k automatickému přepínání záběru kamery mezi různými mluvčími.

Praha, 8. dubna 2021 – Společnost Panasonic nadále vylepšuje AV nahrávání a představuje řešení hlasového ovládání PTZ kamer. S mikrofony Sennheiser pro audio sledování dokáží PTZ kamery automaticky přepínat záběr mezi různými mluvčími. Díky automatickému a plynulému posouvání se kamery ideálně hodí na online konference, školicí kurzy nebo přednášky. Výborně poslouží například tehdy, když dostávají během přednášky diváci prostor pro otázky nebo začne prezentovat nový řečník.

Řešení obsahuje PTZ kamery Panasonic a mikrofony TeamConnect Ceiling 2 značky Sennheiser. Jejich řízení probíhá centrálně prostřednictvím ovladače na síti. Společnost Panasonic již toto řešení používá na svém vlastním pracovišti Business Solution Centre Europe (BSC) s mediálním řídicím systémem značky Crestron. Je však možné použít i jiné srovnatelné řídicí systémy.

Inteligentní řízení pohybu a audio sledování se vzájemně doplňují

Audio sledování otevírá nové možnosti a lze jej použít ve spojení se stávajícím automatickým sledováním pohybu Panasonic a volitelným softwarem pro rozpoznávání obličejů (AW-SF100 / AW-SF200). Na konferenci je možné využít možnosti nahrávat hlavního řečníka PTZ kamerou s automatickým sledováním, zatímco jiné účastníky v momentě, kdy mluví, pomocí audio sledování zachytí druhá kamera.

Nastavení je možné upravit individuálně a uložit jako předvolbu. Systém například umožňuje udělit prioritu jednotlivcům, aby se zamezilo nechtěnému posouvání kamery na rozhovory posluchačů. Připínací mikrofony lze také integrovat do schématu AV nahrávání a dle potřeby prioritizovat. Pro PTZ kameru je dále možné nastavit krátkou časovou prodlevu, tak aby se posouvala jen tehdy, když je audio signál trvalý.

Více času na obsah konference

Nové AV řešení s komponentami Panasonic a Sennheiser mluvčím výrazně usnadňuje práci. Už nemusejí mít technické know-how ani mít k dispozici operátora kamery či zvukaře. Mohou se soustředit výhradně na téma konference a jejich vystoupení se nahrávají automaticky.

Spolehlivou investici, která šetří prostředky

Z tohoto řešení mohou mít užitek i společnosti, které již používají PTZ kamery Panasonic a mikrofony Sennheiser či mediální ovladače. Kamery a mikrofony se dají různě kombinovat v závislosti na rozměrech a typu využití místnosti. Mikrofon Sennheiser TCC2 lze použít v místnosti cca 60 m2. Pro větší prostory se používá více mikrofonů.

„Momentálně existuje velká poptávka po velmi kvalitních a automatizovaných AV formátech. Členové správních rad a politici spoléhají na online formáty při setkáních se zaměstnanci a na tiskových konferencích; školy a univerzity vyučují digitálně,“ říká Guilhem Krier, ředitel divize New Business and Market Development v MEBD & DSC Business Units společnosti Panasonic. „Audio ovládání našich PTZ kamer zvyšuje úroveň automatizace a celkově usnadňuje ovládání. To je obojí velkým přínosem.“

„Firmy a organizace vytvářejí stále více místností určených specificky pro online konference,“ vysvětluje Marco Schulz, Sales Engineering manažer ve společnosti Panasonic. „Výhody velmi kvalitních AV relací také ovlivní náš budoucí život. Experti mluví o nových hybridních řešeních, jinými slovy o neustálém přepínání mezi živými konferencemi a setkáními online.“

Další informace o automatickém sledování řečníků na PTZ kamerách Panasonic naleznete zde: https://business.panasonic.cz/profesionalni-kamery/broadcast-and-proav/remote-camera-systems 

Další informace o mikrofonech TeamConnect Ceiling 2 naleznete zde: https://en-uk.sennheiser.com/tcc2 

O společnosti Panasonic

Panasonic Corporation je celosvětovým lídrem ve vývoji inovativních technologií a řešení v oblasti spotřební elektroniky, bydlení, automobilového průmyslu a B2B. Společnost oslavila v roce 2018 sté výročí od svého založení a nyní po celém světě provozuje 528 dceřiných společností a 72 přidružených společností. Za obchodní rok končící 31. března 2020 vykázala konsolidované čisté tržby ve výši 61,9 miliardy EUR. Společnost se zavázala přinášet nové hodnoty prostřednictvím inovací. Své technologie používá k vytvoření lepšího života a světa pro zákazníky. 

Další informace o společnosti Panasonic: https://www.panasonic.com/cz/ 

Divize PSCEU

Divizi PSCEU společnosti Panasonic tvoří čtyři obchodní jednotky: mobilní řešení (tablety, notebooky, handheldová zařízení a zařízení 2 v 1 prodávána pod značkou Toughbook), zobrazovací řešení (projektory, profesionální displeje, řešení pro prezentaci a spolupráci a Broadcast & ProAV), bezpečnostní řešení (CCTV bezpečnostní kamery, softwarové aplikace Al a produkty Industrial Medical Vision) a obchodní a průmyslová řešení (B&I).

Informace o kategorii Panasonic Broadcast & ProAV

Panasonic Broadcast & ProAV nabízí vysoce kvalitní produkty a řešení známá jako Smart Live Production. Za tímto konceptem se skrývá více než jen výroba skvělých produktů. Cílem Smart Live Production je vyšší využitelnost jejích produktů, zjednodušení integrace do stávajících systémů a výrazné zvýšení efektivity na straně zákazníků. Naše komplexní portfolio sestává z PTZ a systémových kamer, přenosných kamer se záznamovým zařízením, platformy Kairos IT/IP, přepínačů a robotických řešení, která se často používají pro zachycení živých představení, sportovní produkci, televizním vysílání i v xR studiích.

Další informace najdete na adrese: https://business.panasonic.cz/profesionalni-kamery/panasonic-professional-camera-about-us-2