Delegace z Bahrajnu se zúčastnila slavnostního zahájení výroby vrtulníku AH-1Z

Bell hostí ceremoniál představující milník historie mezinárodní výroby platformy H-1

AMARILLO, Texas (13. dubna 2021) – U příležitosti zahájení montáže útočných vrtulníků AH-1Z Viper, které Bell vyrábí pro Bahrajnské království v rámci programu Foreign Military Sales (FMS), přivítal americký výrobce vrtulníků bahrajnskou vládní delegaci. Delegáti prošli výrobním závodem Bellu v texaském Amarillu, prohlédli si výrobní linku a slavnostně podepsali drak stroje, který bude zanedlouho nasazen bahrajnskými vzdušnými silami.

„Velmi nás těší, že můžeme přivítat zástupce Bahrajnského království a sdílet s nimi tento milník ve výrobě strojů AH-1Z,“ řekl Mike Deslatte, viceprezident a programový ředitel Bell H-1. „Dnešní ceremoniál představuje významný krok, kterým se vrtulníky AH-1Z Viper o další kousek přiblížily dodání do Bahrajnského království.“

Společnost Bell navrhla stroje Viper AH-1Z tak, aby v celém spektru vojenských operací vyhovovaly expedičním požadavkům moderního bojiště. Aniž by ztratily svoje bojové schopnosti, si stroje Viper umí udržet vysoké operační nasazení a nepotřebují rozsáhlé logistické zázemí.

„Dnešní den je rovněž oslavou nasazení tisíců zaměstnanců týmu Viper, potažmo celé společnosti Bell, kteří jsou hrdí na to, že podporují našeho mezinárodního partnera,“ dodal Deslatte.

Ministerstvo obrany Bahrajnského království zadalo společnosti Bell zakázku na výrobu a dodávku 12 letounů Lot-16 AH-1Z. Bell plánuje zahájit produkční dodávky koncem roku 2021.

###

O společnosti Bell 

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa. 

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou plánovaná prohlášení, které mohou obsahovat výnosy a tržby nebo popisovat strategie, cíle, výhledy apod. Toto prohlášení se vztahuje pouze k datu, kdy bylo vydáno, a naší povinností není jej v budoucnosti aktualizovat či revidovat. Toto prohlášení podléhá známým i neznámým rizikům a dalším faktorům, které se mohou lišit od našich skutečných výsledků.