Chytrá 5G továrna jako „globální maják“. Je efektivnější a ekologicky výrazně úspornější

  • Chytrá 5G továrna společnosti v Lewisville v Texasu se stala průkopníkem Průmyslu 4.0
  • Továrna stoprocentně využívá elektřiny z obnovitelných zdrojů
  • Díky využití IoT dochází k mnoha zlepšením ve výrobě

Chytrá továrna společnosti Ericsson v texaském Lewisville se dočkala významného ocenění. Světové ekonomické fórum ji prohlásilo za globálního lídra čtvrté průmyslové revoluce. Chytrá 5G továrna ve Spojených státech amerických je jako ”globální maják”  symbolem využívání moderních technologií, které má pozitivní dopady na výkon zaměstnanců.

Továrna v Lewisville je prvním podnikem společnosti Ericsson, jenž získal prestižní ocenění od Světového ekonomického fóra. Od zahájení provozu na začátku loňského roku došlo za necelých 12 měsíců k 25 případům praktického využití technologií Průmyslu 4.0 ve výrobě. Ve srovnání s podobným provozem bez automatizace výroby a využití Průmyslu 4.0 zaznamenala automatizovaná továrna 5G v USA s připojenými roboty o 120 procent lepší výkon na zaměstnance a snížení manuální manipulace s materiálem o 65 procent.

Chytrá 5G továrna v USA je také synonymem ekologického provozu. Její provoz výrazně snižuje spotřebu energie, v porovnání s podobnými budovami až o 75 procent spotřebu vody, její provoz ze 100% zajišťuje elektřina z obnovitelných zdrojů. Společnost Ericsson dbá na dodržování certifikací LEED Gold a LEED Zero pro inteligentní továrnu, čímž garantuje její ekologickou ojedinělost.

Provozování plně automatizovaných továren s využitím nejnovějších technologií je součástí naší strategie pro odolnější a udržitelnější globální dodavatelský řetězec. Ukazuje to náš závazek pokračovat v práci v blízkosti našich zákazníků, také nám to umožňuje snižovat emise. Toto ocenění Světového ekonomického fóra zdůrazňuje transformační dopad technologie 5G obecně – a zejména na naše továrny – ve prospěch podnikání a společnosti,“ říká výkonný viceprezident a vedoucí sítí společnosti Ericsson Fredrik Jejdling.

Žijeme v době bezkonkurenční průmyslové transformace. Budoucnost patří společnostem, které jsou ochotny akceptovat nové příležitosti. Dnešní narušení rozvoje vlivem pandemie je silnou výzvou k opětovnému nastavení růstu. Podobné továrny osvětlují budoucnost výroby a budoucnost průmyslu,“ podotýká Francisco Betti ze Světového ekonomického fóra.

Společnost Ericsson investovala do nové generace továren, aby vytvořila přizpůsobený, udržitelný a propojený dodavatelský řetězec po celém světě. V USA společnost Ericsson investovala více než 100 milionů USD do první chytré 5G továrny. Její provoz slouží především zákazníkům společnosti Ericsson v Severní Americe.

Ericsson také zavedla inteligentní výrobu nové generace prostřednictvím modulárního a flexibilního nastavení produkce v továrnách v Estonsku, Číně a Brazílii. 

Ericsson podporuje plány stanovené Pařížskou dohodou. K dosažení cílů dohodou stanovených by měl svět snížit globální emise do roku 2030 na polovinu a dosáhnout čistých nulových emisí do roku 2050. Digitální technologie, jako jsou 5G a IoT, nasazené v celé řadě průmyslových odvětví, mohou pomoci snížit globální emise uhlíku až o 15 procent do roku 2030.

Oceněná texaská továrna v americkém Lewisville. (Zdroj: Ericsson)

SLEDUJTE NÁS:

https://www.ericsson.com/en/newsroom/latest-news/press-subscription

https://foryou.ericsson.com/blog-subscription-center.html

www.twitter.com/ericssonpress
www.facebook.com/ericsson 

www.youtube.com/user/ericsson

www.linkedin.com/company/ericsson

O společnosti Ericsson

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení, fungujících v reálném čase, vytváří propojenou společnost (Networked Society), která umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v udržitelných společnostech po celém světě. Nabídku firmy Ericsson tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií, určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od společnosti Ericsson uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace, společnost zajišťuje servis sítí s více 2,5 miliardami uživatelů. Více informací naleznete na www.ericsson.com.