Net.pointers kupuje know-how z EpicComu a chce nabízet moderní bezpečnou alternativu pro firmy využívající klasické vysílačky

Jedna z předních českých IT security firem net.pointers, která spadá do investičního fondu J&T Thein SICAV Tomáše Budníka, koupila produktový tým z pražské firmy EpicCom, která nabízí komplexní a moderní řešení pro kritickou bezpečnou komunikaci s centrálním dispečinkem.

“Jedná se novou generaci komunikace, která nahrazuje klasické trunkové  sítě s dispečerskými pracovišti a nahrazuje je moderní zabezpečenou cloudovou  technologií využívající chytrá zařízení s datovým připojením,” vysvětluje šéf net.pointers Martin Půlpán. „Pro nás jde o zajímavý doplněk našich služeb a klientsky atraktivní produkt, který souvisí s bezpečností,” dodává.

Řešení EpicCom, které hodlají net.pointers nabízet jako službu včetně pronájmu různě mechanicky a chemicky odolných koncových zařízení, se dá podle Půlpána velmi zjednodušeně označit jako novodobý druh vysílaček komunikujících s dispečinkem.

Jde o inovaci pro všechny, kdo využívali klasické vysílačky nebo radiové trunkové sítě. “Typicky městská policie, bezpečnostní služby, rozsáhlé a rizikové výrobní provozy, velké stavební firmy, energetické nebo logistické společnosti, kteří potřebují moderní dispečerské služby propojené s dalšími zdroji dat,” říká Půlpán.

Díky EpicComu budeme nabízet zjednodušeně řečeno novodobé komunikátory, které komunikují přes cloud a kromě hovorů či videa umí předávat nebo sbírat celou řadu dalších informací, včetně například GPS pozice, provázání na mapové podklady, předávání fotek atd. Zkrátka naše řešení bude umět do jednoho zařízení vměstnat naprostou většinu potřebných funkcí. A hlavně to vše zašifrovaně, bezpečné,” vysvětluje Půlpán.

Net.pointers by rádi službu nabízeli v horizontu několika týdnů až měsíců. Potenciálními klienty jsou silové složky, jako je policie, armáda, záchranné složky, zemědělství, letiště a nádraží, rozsáhlé stavby a výrobní provozy, kurýrní služby, organizace různých akcí a eventů, zdravotnictví, správa kampusů a velkých obchodních center, veřejná doprava a hlídací bezpečnostní služby.

O investičním fondu J&T Thein SICAV

Fond J&T Thein SICAV se zaměřuje na investice do technologických společností v oblasti ICT infrastruktury, kyberbezpečnosti a vývoje aplikací pro cloudová řešení v České a Slovenské republice. Fond vznikl partnerstvím technologického experta Tomáše Budníka, který je s 65% majoritním vlastníkem fondu a J&T Private Equity Group Ltd., která vlastní 35%. Fond vznikl v říjnu 2020. V portfoliu skupiny jsou Síť, net.pointers, Ponec a Aitcom.