Objem přeprav Gebrüder Weiss byl v prvním čtvrtletí 2021 na vzestupu

Přes současný mírný pokles české průmyslové produkce rostl meziročně za první tři měsíce letošního roku zájem o služby odvětví logistiky a přeprav. „Trh přeprav se v prvním čtvrtletí vyvíjí poměrně příznivě. V segmentu e-commerce registrujeme u Gebrüder Weiss růst obratu ve výši 27 %, počet zásilek v tomto segmentu za první dva měsíce v porovnání s loňským rokem se zvýšil dokonce o 79 %,“ uvádí Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Celkový vývoj obchodní bilance České republiky za rok 2020 byl ovlivněn zejména skokovým poklesem ve druhém čtvrtletí loňského roku. V současnosti je v přepravách vidět oživení nejen v oblasti e-commerce. „Vedle e-commerce vidíme v porovnání prvního čtvrtletí 2020 a 2021 u Gebrüder Weiss nárůst obratu v přepravách spotřebního zboží (14 %), automotive (11 %) i stavebného průmyslu,“ říká Jan Kodada.

Zahraniční obchod České republiky vykazuje na začátku roku i přes probíhající pandemii mírný růst. Celkový objem exportu z ČR, který se kladně vyvíjel již na konci roku 2020, dosáhnul v prvních dvou měsících roku 2021 meziročního nárůstu ve výši 3,8 %. V případě Gebrüder Weiss se k nejčastěji poptávaným exportním destinacím ze strany jeho zákazníků řadí Německo, Rakousko, Velká Británie, Slovensko a Švýcarsko. Na třetím místě v obejmu exportu z ČR stojí nově Velká Británie. „Český vývoz do Velké Británie dlouhodobě, už pět let v řadě převyšuje hodnotu 200 miliard korun. Do Británie putují z České republiky hlavně osobní automobily, stroje a přístroje, výrobky ocelářských firem nebo potraviny. Po komplikacích s celním odbavením a novými systémy přechodu hranic po Brexitu 1. ledna se situace postupně stabilizuje. Velká Británie se v prvním čtvrtletí významně posunula na našem žebříčku zemí, do kterých našim zákazníkům zajišťujeme přepravy. V prvním čtvrtletí 2021 byla třetí nejpoptávanější destinací,“ vysvětluje Jan Kodada.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

O společnosti

Firma Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7400 zaměstnanců ve 170 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice společnost Gebrüder Weiss zaměstnává 366 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.