V jarním kole Sbírky potravin se v obchodech BILLA vybralo přes 34 tun zboží

  • Jarní kolo Sbírky potravin se uskutečnilo v sobotu 24. dubna 
  • Obchodní řetězec vybral v 57 prodejnách více než 34 tun zboží
  • Nejvíce potravin zákazníci darovali v Novém Městě na Moravě, v Mníšku pod Brdy a v Letech u Dobřichovic

Společnost BILLA se již tradičně zapojila do dalšího kola celorepublikové Sbírky potravin. Lidé mohli v sobotu 24. dubna přispívat celkem na 57 prodejnách BILLA napříč republikou, ve kterých se vybralo na 34 200 kg zboží. Nejvíce potravin zákazníci darovali v Novém Městě na Moravě, v Mníšku pod Brdy, v Letech u Dobřichovic, v Praze Březiněvsi, Teplicích nebo v Budějovické ulici na Praze 4, kde sbírku podpořil i Ministr zemědělství Miroslav Toman.

Zákazníci znovu pomohli naplnit prázdné sklady potravinových bank pro osoby v tíživé životní situaci. V prodejnách BILLA se v sobotu 24. dubna 2021 celorepublikové Sbírky zúčastnilo 333 dobrovolníků. Solidarita občanů České republiky a jejich obětavost pomohla sesbírat více než 34 tun zboží. Hojně nakupovali nejen suché potraviny, ale také i drogistické zboží. Nejaktivněji lidé přispívali v prodejně BILLA v Novém Městě na Moravě, kde se podařilo vybrat přes tunu potravin a 130 kg drogerie.

Statistiky dlouhodobě ukazují, že za poslední rok výrazně narostl počet lidí, kteří se dostali do obtížné životní situace, potravinové banky však vykazují nedostatek zásob. Chtěli bychom tímto poděkovat všem zákazníkům BILLA, že se zapojili do této potřebné sbírky,“ říká Dana Bratánková, manažerka korporátní komunikace a koordinátorka projektu za společnost BILLA ČR. 

V jarním kole celorepublikové Sbírky potravin se podařilo celkově vybrat ve více než osmi stech prodejnách 286 tun potravin, z nichž lze připravit až 570 000 porcí jídla. Zákazníci rovněž přispěli 32 tunami základní drogerie a hygienických potřeb, které potravinové banky lidem v nouzi také poskytují. 

Sbírka potravin se od loňského roku koná vždy dvakrát ročně, a to na jaře a na podzim. Je organizována Českou federací potravinových bank, Svazem obchodu a cestovního ruchu ČR spolu s klíčovými obchodními řetězci působícími na českém trhu, Asociací společenské odpovědnosti, Raben Logistics Czech a partnery z neziskového sektoru. Záštitu nad její realizací převzal ministr zemědělství Miroslav Toman, který se sám účastnil sbírky v pražské DBK prodejně BILLA v Budějovické ulici. Cílem sbírky je pomoc domácnostem a rodinám v tíživé situaci, azylovým domům, samoživitelům a dalším znevýhodněným skupinám.

BILLA ČR je součástí skupiny REWE International AG. Na českém trhu působí od roku 1991. S obratem ve výši přes 34 mld. Kč (2019), s 240 prodejnami a více než 6 500 zaměstnanci je BILLA lídrem na trhu supermarketů. Na průměrné prodejní ploše 900 m2 nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek. Velký důraz je kladen na čerstvý sortiment, jako jsou lahůdky, pečivo, ovoce a zelenina, mléčné produkty, maso a chlazené produkty. BILLA se soustředí na podporu českých producentů, proto české potraviny tvoří již 72 % jejího celkového obratu. České potraviny jsou také součástí privátních značek řetězce BILLA – Vocílka, Česká farma, BILLA Naše bio, BILLA, BILLA Premium, BILLA Easy či Clever. 

REWE International AG je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinového a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. Ve 3 694 prodejnách v Evropě zaměstnává téměř 80 000 pracovníků. 

REWE International AG je součástí německé REWE Group, která působí ve 13 zemích Evropy a patří k nejvýznamnějším evropským maloobchodním skupinám a prodejcům rodinných dovolených. 

REWE International AG se sídlem v rakouském Wiener Neudorfu provozuje obchodní společnosti BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA a ADEG a řadu vlastních produktových značek. V segmentu supermarketů má prodejny v 7 zemích střední a východní Evropy. 

Více informací na http://www.billa.cz