realme spojuje v Česku poprvé svou značku s esportem

28. dubna 2021 – Praha, Česká republika – Nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů realme vstupuje do českého esportu. Stala se titulárním partnerem populární soutěže družstev „realme PUBG Mobile liga“, kterou pořádá Playzone.cz. 

Značka realme má ve svém portfoliu celou řadu smartphonů, které jsou svými parametry ideální pro gamery, a proto je vstup do světa esportu dalším logickým krokem v etablování na českém trhu. Esport je navíc populární mezi mladou generací, která je primární cílovou skupinou značky. 

„V realme se neustále snažíme v duchu sloganu Dare to Leap skokově posouvat hranice v oblastí inovací, designu a hodnoty produktu, a to jsou věci, se kterými se mladí lidé rádi ztotožňují. Plánujeme proto, že naše angažmá v esportu bude dlouhodobého charakteru,“ vysvětluje Kateřina Vymazalová, jež má na starosti marketing značky v České republice.  

„realme PUBG Mobile liga“ odstartovala na Playzone.cz v dubnu a v současné době probíhají kvalifikace, z kterých postoupí 32 nejlepších týmů do čtyřdílné hlavní fáze. Z nich pak vzejde šestnáctka finalistů, kteří během dvou herních dnů odehrají BO10. Body za všechny hry se sčítají a nejlepší si odnesou věcné ceny od společnosti realme. Na vítěze čekají telefony realme 8 Pro, aktuálně nejnovější modely na českém trhu.

Turnaje se zúčastní i „realme tým“ v čele s Markem „shadyem“ Hovancem. Marek je bývalý hráč Call of Duty nebo Starcraft II. Aktuálně se věnuje především komentování CS:GO, ale zkušenosti má i s PUBG Mobile, jelikož si vyzkoušel komentování v rámci PMCO Europe. Od turnaje má Marek velké očekávaní a věří, že jeho tým dokáže konkurovat ostatním.

Značka realme v dubnu představila modely realme 8 a realme 8 Pro. Právě model realme 8 Pro je přizpůsoben potřebám hráčů. Má výkonný osmijádrový chipset Qualcomm Snapdragon 720 G a díky výkonnějšímu UI 2.0 zlepšuje rychlost spouštění aplikací o více než 20 %. Novinkou je „game space“, ten umožňuje zamknout jas displeje a nastavit dvoukanálovou síť pro stabilnější připojení, umí blokovat budíky, notifikace i příchozí hovory. Hráči tak nebudou ničím rušeni. 

Termíny:

realme PUBG Mobile liga – základní část (středa 12. května až 2. června od 19:00)

realme PUBG Mobile liga – finále (středa 9. a 16. června od 19:00)

O značce realme 

realme je značka, která se specializuje na poskytování kvalitních technologických produktů a služeb pod inspirativním heslem Dare-to-Leap. Produkty realme chtějí povzbudit mladé lidí ke ‘Skoku vpřed’ ve využívání nejnovějších technologií a designu.

Podle studie Counterpoint patří realme mezi top 7 značek mobilních telefonů v globálních dodávkách smartphonů ve 3. čtvrtletí roku 2020. V roce 2019 dosáhlo realme 25 millionů globálních dodávek smartphonů. Oproti předchozímu roku dosahovala společnost realme růst 808 %, což dělá z realme nejrychleji rostoucí značku smartphonů na světě ve čtyřech po sobě jdoucích čtvrtletích od roku 2019 do 2. čtvrtletí 2020. realme vstoupilo na 61 trhů po celém světě včetně Číny, jihovýchodní Asie, jižní Asie, Evropy, Ruska, Austrálie, Středního východu a Afriky a má globální základnu s více než 50 miliony uživatelů.