Společnost Scott.Weber Workspace otevřela nadčasové pracovní prostory v budově Praga Office & Garden v Karlíně

Nově otevřené pracovní prostory Praga Office & Garden poskytované firmou Scott.Weber Workspace představují flexibilní pracovní zázemí pro firmy i nezávislé profesionály. Budova, nacházející se v srdci Karlína, navazuje na industriální dědictví této čtvrti. Využívá genia loci bývalých montoven vozů značky Praga, na jejichž místě stojí. Inspirace automobilovým průmyslem se prolíná od celkového řešení rozložení kanceláří až po nejmenší nábytkové detaily. 

Praga Office & Garden je architektonicky jedinečná budova se silným historickým příběhem.  Její design navazuje na dřívější průmyslový rozmach této čtvrti. Celkové řešení se nese v původním industriálním stylu, který navazuje na minulost bývalých opraven vozů značky Praga. Například dílna, v níž se automobily montovaly, je do interiéru přenesena v podobě volného rozložení loungové zóny, kde vzniklo ideální prostředí pro kreativní setkávání. 

Jak v Praga Office & Garden, tak v dalších sedmi atraktivních pražských lokalitách, nabízí Scott.Weber inspirativní a servisované pracovní prostředí, které je přizpůsobeno různým potřebám využití. Umožňuje nerušenou práci v soukromí moderních kanceláří i ve stylovém coworkingovém prostoru Sprint Lounge. Klienti se také mohou setkávat v reprezentativních zasedacích místnostech nebo využívat eventové prostory, které jsou vybaveny nejmodernější audiovizuální technologií. Ta nechybí ani v podcastovém studiu, jež je v Praga Office & Garden exponované do ulice v přízemním patře. Studio nabízí úplné technologické zázemí pro klienty i externí autory podcastů, kteří tak mají k dispozici nejen kvalitní mikrofony, ale i kameru a vybavení nezbytné pro postprodukci. 

Beton, kov, kámen, lakovaná ocel, mosazné detaily, koňaková kůže i terrazzo. Typické prvky a charakteristiky jak aut značky Praga, tak dílen, v nichž vznikala, se propisují do celkového designu prostředí i nábytku v interiérech. Kožené čalounění automobilových interiérů s klasickým prošívaným detailem bylo například inspirací pro materiály židlí a potahů sedaček. 

“Při návrhu budovy bylo důležité pracovat s pohledově zajímavými prostory v přízemí exponovanými do ulice. Zároveň pro nás byla klíčová snaha vytvořit prostory pro nerušenou práci a relaxaci. Proto je zadní část vizuálně oddělena otočnými panely a koncipovaná jako workshop neboli „dílna na práci“. Jednotlivým zálivům měkkého sezení, intimnímu meetingovému prostoru, nebo face to face sezení inspirovanému autentickým čalouněním aut, vévodí tři barvy odkazující na typické lakování karoserií Pragovek,” popisuje koncept designu architekt Ivo Kratochvíl, který stojí za návrhem interiéru společných prostor a zasedacích místností.

„Od začátku roku jsme zaznamenali ze strany firem rostoucí poptávku po flexibilních servisovaných kancelářích. Jsme rádi, že naši klienti nově najdou reprezentativní zázemí pro svou práci v budově Praga Office & Garden v Karlíně. Věříme, že nejen oni budou unešeni kvalitním architektonickým zpracováním budovy a industriální atmosférou, která ji obklopuje a která je bude podporovat v kreativitě,” dodává majitel Scott.Weber Workspace Adam Zvada.

Budova Praga Office & Garden představuje ideální pracovní zázemí, které lze přizpůsobit individuálním potřebám jednotlivců i firem. Návštěvníci a klienti mají také k dispozici slunný Sprint Lounge s kavárnou, ve které kávu připraví profesionální barista. Z kavárny je poté možné vstoupit do prostorné soukromé zahrady. Ta nabízí ideální zázemí jak pro pracovní schůzky nebo načerpání energie, tak i pro organizaci eventů pod širým nebem. Přírodní oáza klidu uprostřed rušného Karlína je tak ideálním doplňkem flexibilních kanceláří. V zahradě se dále nabízí možnost grilování nebo odreagování při ping pongu. Na jiné myšlenky mohou klienti přijít i v game zóně, která je v duchu celého projektu vybavena zaparkovaným autem, které slouží jako sedačka. 

O Scott.Weber Workspace 

Společnost Scott.Weber Workspace byla založena v roce 2009 a dnes je největším poskytovatelem nabízejícím pronájem flexibilních pracovišť na pražském trhu. V současné době provozuje v Praze osm prémiových kancelářských center, která se pyšní inovativním řešením kanceláří, moderním designem a technologiemi a nadstandardní péčí o klienty. Aktuálně nabízí více než 2 500 pracovních míst na celkové ploše téměř 19 000 m2..

Scott.Weber Workspace nabízí několik řešení flexibilního kancelářského prostředí i jejich kombinaci dle individuálních potřeb klientů. Zázemí v nich najdou jak nezávislí profesionálové či začínající startupy nejčastěji pracující v coworkingových prostorech, tak i menší firmy požadující servisované plně vybavené kanceláře nebo velké korporace se stovkami zaměstnanců, které využívají privátní patra či řešení Office Suite.