Váci Greens je zelený kancelářský komplex se skly společnosti Guardian Glass

Bertrange, Lucembursko, 28. dubna, 2021 – V srdci nejznámější obchodní čtvrti v Budapešti na více než 130 000 m² se rozkládá komplex kancelářských budov Váci Greens. Své jméno nese po nejstarším a věhlasném bulváru maďarské metropole Váci utca. Skla do jedné z budov projektu dodala společnost Guardian Glass.

Váci Greens se skládá z 6 kancelářských bloků (označených od A do F). Výstavba projektu probíhala ve fázích trvajících přes 13 let, poslední budova byla dokončena v roce 2020. Budova D postavená na 14 000 m² z dílny maďarského architektonického studia Vikár & Lukács je osazena trojsklem Guardian Glass typu SunGuard® SNX 60 se solární kontrolou. 

První budova s nejvyšší zelenou certifikací v Maďarsku 

Váci Greens je prvním kancelářským komplexem v Maďarsku, který byl oceněný zelenou certifikací BREEAM ‘Excellent’ svědčící o mimořádné kvalitě a šetrnosti projektu vůči životnímu prostředí. Použité sklo Guardian SunGuard® SNX 60 se vyznačuje výbornou tepelnou izolací, vysoce transparentním vzhledem a konzistentní barvou spolu s nízkou odrazivostí. Svými parametry tak pomáhá snižovat energetické náklady na umělé osvětlení, klimatizaci a topení. Díky neutrálnímu vzhledu se perfektně hodí pro zcela prosklené fasády. 

Celý komplex Vácí Greens poskytuje zázemí i obchodům a je důmyslně propojen venkovními zelenými prostory s terasami určenými k odpočinku a setkávání místních. Vytváří se tak jedinečná městská harmonie, kde koexistují prostory pro práci i volný čas.  

Fotografie ke stažení naleznete zde: 

35986_Vaci Greens D Building
36002_Vaci Greens D Building
36001_Vaci Greens D Building
35998_Vaci Greens D Building
35992_Vaci Greens D Building

Guardian Glass

Guardian Glass, hlavní obchodní jednotka společnosti Guardian Industries, je v celosvětovém měřítku jedním z největších producentů výrobků z plaveného, pokoveného a zpracovávaného skla. Ve svých 26 závodech na výrobu plaveného skla po celém světě vyrábí společnost Guardian Glass vysoce kvalitní sklo k použití v exteriéru (jak komerčních, tak i rezidenčních budov) a na interiérové architektonické aplikace, pro dopravu a technické výrobky. Sklo od společnosti Guardian lze nalézt v domácnostech, kancelářích, automobilech a některých z nejznámějších architektonických pamětihodností na světě. Guardian Glass Science & Technology Center průběžně pracuje na vytváření nových skleněných výrobků a řešení s využitím nejmodernějších technologií s cílem pomáhat zákazníkům see what’s possibble®. Navštivte stránky https://www.guardianglass.com/

Guardian Industries

Guardian Industries je globální společnost se sídlem v Auburn Hills, v americkém státě Michigan. Se závody v Severní a Jižní Americe, Evropě, Africe, na Blízkém východě a v Asii společnost zaměstnává přes 15 000 lidí. Vyrábí vysoce funkční plavená, povlakovaná a zpracovaná skla pro použití v oblasti architektury, rezidenčního bydlení, interiérů, přepravy a technického využití. Rovněž dodávají vysoce kvalitní pochromované a lakované plastové díly pro automobilový průmysl. Vize společnosti Guardian je být preferovaným partnerem našich zákazníků, dodavatelů, zaměstnanců a komunit na základě vzájemného prospěchu. To vede k soustavné snaze zlepšovat životy lidí prostřednictvím produktů a služeb s šetrným využitím zdrojů. Guardian je stoprocentní dceřinou společností Koch Industries, Inc. Navštivte stránky guardian.com.