Největší transakci za první čtvrtletí 2021 uzavřela Panattoni se společností Tchibo

Tisková zpráva, 29. dubna 2021 – Největší transakci na trhu průmyslových nemovitostí, dle zprávy IRF (Industrial Research Forum), v prvním čtvrtletí roku 2021 uzavřela Panattoni se společností Tchibo pro její distribuční centrum v Chebu. Obě strany se dohodly na expanzi stávající haly v industriální zóně Panattoni Park Cheb na celkových 102 200 m2. Toto rozšíření prostor spolu s prodloužením nájmu se stalo historicky druhou největší transakcí svého druhu na území České republiky. Zařadila se tak v pomyslném žebříčku na druhé místo za distribuční centrum Amazonu v Panattoni Park Prague Airport u středočeské Dobrovíze. Moderní halu financuje a chebskou industriální zónu vlastní investor Accolade.

„Tchibo se stalo symbolem průmyslového boomu a ekonomického růstu v Chebu, který začíná naplno využívat své geografické polohy jako druhé brány do Německa po Plzeňském kraji. Jasně to potvrzuje nejenom rostoucí atraktivitu regionu, ale také setrvalý růst segmentu e-commerce. Unikátní na tomto rozsáhlém projektu je i fakt, že celá budova má jediného nájemce,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

„Tchibo a Cheb k sobě patří a já jsem nesmírně rád, že se náš nájemce v této lokalitě neustále rozvíjí a pomáhá tak celému Karlovarskému kraji v přeměně z uhelného regionu na region s moderní ekonomikou. Tchibo je ve svém segmentu lídrem udržitelného rozvoje jak ze stránky byznysu, tak v odpovědném chování vůči světu kolem nás. Proto mě těší, že hala po dokončení expanze bude vzorem moderní infrastruktury pro podnikání. Přeci jen je nutné si uvědomit, že právě moderní segmenty jako logistika a e-commerce mohou přispět k modernizaci byznysu nejen v kraji, ale také v celé střední Evropě,“ komentuje Milan Kratina, CEO Accolade.

„Společnost Tchibo zde pravidelně rozšiřuje své kapacity, což jen dokazuje, jak důležitá je tato lokalita nejen pro ni, ale i pro další klienty využívající kvalitní budovy a služby společnosti Panattoni. V Colliers si opravdu vážíme dlouhodobé důvěry, které do nás Tchibo vkládá. Díky skvělým vztahům se společností Panattoni se nám společně podařilo zajistit kvalitní prostory, které náš klient potřeboval. Pro naši společnost se tento projekt stal největší transakcí. Těšíme se na další významné transakce, jako je tato, a také na další spolupráci jak se společností Tchibo, tak i s Panattoni,“ dodává Harry Bannatyne, ředitel společnosti Colliers pro ČR.

Distribuční centrum Tchibo slouží ke skladování, vychystávání a rozesílání zboží koncovým spotřebitelům do sedmi zemí Evropy. Po rozšíření haly bude Tchibo moci nakládat s více než 50 000 paletovými místy, což společnosti zajistí dostatečnou kapacitu i během špičky před vánočními svátky. Expanze haly aspiruje na hodnocení „Excellent“ v rámci prestižní ekologické certifikace BREEAM New Construction dle nejnovějších standardů.

Panattoni Development Company je jednou z největších světových developerských společností v soukromých rukách a má v Severní Americe a Evropě 28 poboček, kde pracuje přes 400 zaměstnanců. Od zahájení činnosti ve střední Evropě v roce 2005 společnost dokončila dohromady přes 10 milionu m2 moderních průmyslových prostor v Polsku, České republice, Slovensku, Německu, a Velké Británii. Nabízí průmyslové, skladové i kancelářské plochy. Specializuje se na stavby na klíč (BTS build-to-suit), které přesně odpovídají požadavkům jednotlivých klientů. V současnosti je v procesu výstavby přes 1,7 milionů m2 průmyslových ploch.  Panattoni obhájila již po čtvrté za sebou pozici lídra evropského industriálního trhu. Mezi klíčové klienty patří společnosti jako Amazon, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker, Selgros a Tesco. Kromě České republiky má Panattoni kanceláře také v Polsku, Velké Británii, Lucembursku, Německu, Španělsku, Nizozemí a na Slovensku.