Bolt spustil v Estonsku carsharingovou službu Bolt Drive

Bolt, přední evropská platforma pro mobilitu, spouští v Estonsku službu sdílení automobilů Bolt Drive. Nová služba umožňuje zákazníkům krátkodobě si pronajmout automobil pomocí aplikace Bolt. Společnost Bolt letos do uvedení Bolt Drive v Evropě zainvestuje 20 milionů EUR. A to včetně pilotního projektu na domácím trhu v Estonsku. 

Bolt je první platformou pro mobilitu v Evropě, která nabízí sdílení automobilů, taxíky a službu mikromobility založenou na elektrických koloběžkách a kolech v jedné aplikaci. Umožňuje zákazníkům pronajmout si rychle a pohodlně auto na jedno kliknutí. Snižuje tak závislost na osobních automobilech a vybízí k použití alternativních způsobů dopravy pro cestování na krátké vzdálenosti. 

„Využívání osobních automobilů stěžuje průjezdnost městem a způsobuje další problémy jako je znečištění ovzduší spalinami a prachem, parkující auta navíc zabírají obrovskou část veřejného prostoru. Posláním společnosti Bolt je pomoci lidem od závislosti na osobních automobilech tím, že jim dáme k dispozici lepší alternativy,” říká Markus Villig, generální ředitel společnosti Bolt. 

Aby lidé začali upřednostňovat dopravní služby na vyžádání před využíváním vlastních vozidel, je podle něj třeba nabídnout pohodlnější, cenově dostupnější a environmentálně udržitelnou alternativu pro každou vzdálenost. „Tu služby platformy Bolt již představují pro cestování na krátké a střední vzdálenosti. A nyní pokrývá Bolt Drive všechny ostatní potřeby mobility, ať už návštěvu nákupního centra nebo výlet přes víkend. Naši zákazníci budou mít přístup k automobilu kdykoliv, z téže aplikace, kterou již používají pro taxi, koloběžky či elektrická kola,” dodává Villig. 

Bolt Drive je volně dostupná služba sdílení automobilů, která zákazníkům ukáže nejbližší vozidla a umožní si je rezervovat pomocí aplikace Bolt. Jízdu zákazník začne odemknutím auta pomocí mobilního telefonu a ukončí ji kdekoliv ve městě v oblasti vyznačené v aplikaci. Uživatelé nemusí platit za parkování ani palivo. 

Bolt v České republice provozuje odvoz auty již v devatenácti a služby mikromobility v pěti městech. Donášková služba Bolt Food je k dispozícii v Praze, Brně a Ostravě.

O Boltu

Bolt je přední evropská přepravní platforma, jejímž cílem je zajistit, aby doprava ve městech byla ještě dostupnější, pohodlnější a udržitelnější. Bolt má více než 50 milionů uživatelů ve více než 40 zemích v Evropě a Africe. V současné chvíli nabízí jak přepravu auty, tak řešení z oblasti mikromobility (elektrické koloběžky a kola) a rovněž dovoz jídla nebo doručování balíčků. Společnost se v ekologickém programu nazvaném Green Plan zavázala k úplné kompenzaci emisí vzniklých při přepravě skrze aplikaci Bolt v Evropě, což přispívá ke snížení dopadu podnikání společnosti na životní prostředí.

Označeno tagem