Češi versus mistři světa. Prestižní League of Legends turnaj MSI 2021 právě odstartoval!

Praha, 7. května 2021 – Nejlepší čeští League of Legends hráči Marek „Humanoid“ Brázda a Matyáš „Carzzy“ Orság se svým týmem MAD Lions vstupují do prestižního světového turnaje 2021 Mid-Season Invitational. V cestě za titulem jim budou stát přední týmy, včetně aktuálních mistrů světa z týmu DWG KIA. Svoji cestu zahájili Češi vítězstvím proti celku PSG Talon, který patří pod křídla fotbalového týmu Paris Saint-Germain.

Letošní finále nejvyšší evropské League of Legends ligy (LEC) nabídlo strhující závěr, ve kterém španělský tým MAD Lions dokázal otočit nepříjemný stav z 0:2 na 3:2 a zajistit si tak první titul ve své historii. U tohoto historického momentu stáli i dva čeští hráči – Marek „Humanoid“ Brázda a Matyáš „Carzzy“ Orság. Díky tomuto triumfu si MAD Lions zajistili i postup mezi absolutní světovou špičku, která právě soupeří v turnaji 2021 Mid-Season Invitational (MSI 2021).

MAD Lions začali svoji cestu ve skupině B, kde se utkali s hongkongským týmem PSG Talon. V této první těžké zkoušce uspěli a připisují si první body do tabulky. Dalšími soupeři týmu MAD Lions budou turečtí Istanbul Wildcats a brazilský celek paiN Gaming. Pokud chtějí Humanoid a Carzzy uspět, musejí ale porazit i další těžké soupeře. K dalším favoritům turnaje patří aktuální mistři světa, korejští DWG KIA, šampioni Číny RNG či nejlepší celek Severní Ameriky Cloud9. Nejlepší z nejlepších bude znám 23. května, kdy se v islandském sportovním centru Laugardalshöll odehraje velké finále. 

Rozpis zápasů najdete zde.

Vysílání v anglickém jazyce najdete na oficiálním Twitch kanále Riot Games zde.

Video představující turnaj najdete zde.

O RIOT GAMES

Společnost Riot Games byla založena v roce 2006 s cílem vyvíjet, publikovat a podporovat hry, které budou nejúspěšnější na světě v zaměření se na hráče. V roce 2009 vydal Riot svůj debutový titul League of Legends, kterému se dostalo světového ohlasu. Hra se stala nejhranější PC hrou na světě a klíčovým motorem pro explozivní růst esportů 

Jak League of Legends vstoupila do své druhé dekády, pokračuje Riot v jejím vývoji a přináší hráčům nové zážitky v podobě titulů Teamfight Tactics, Legends of Runeterra, VALORANT, League of Legends: Wild Rift a několika dalšími, na kterých pracuje. Riot také buduje svět Runeterra prostřednictvím multimediálních projektů, které zahrnují hudbu, komiksy, deskové hry a připravovanou animovanou sérií Arcane.

Společnost Riot, kterou založili Brandon Beck a Marc Merrill, vede generální ředitel Nicol Laurent, má ústředí v Los Angeles v Kalifornii a má více než 2500 zaměstnanců ve více než 20 pobočkách po celém světě.